Vinil Kaplama Yaptırdık Meg1'e...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 2 aydır araştırma içerisindeydim. Tavan ve bagaj kapağını boyatma konusunu hem arkadaşlarımla konuşuyor hemde boyacılarla konuşuyordum. Aynı zamanda konuştuğum boyacılardan fiyat alıyordum. Sadece bagaj kapağı boyasına 300 TL diyen bir usta çıktı. Diğerleri 450 TL den başlayıp yukarıya doğru çıkıyordu. 300 TL diyen boyacı ustası daha önce bizim firmada görev yapmış bir arkadaşımızın servisinde çalışıyordu ve bu işi faturasız gece kendi işi gibi yapacaktı. Tamam dedik ve bayram sonrası boyanması için hazırlıklara başladık. Boya öncesi tüm işleri halledip aracın içinde ki malzemeleri boşalttım ve yıkamacıya gittim. Aracı yıkatırken karşıda Dekor reklam tabelasını gördüm. Dükkana gelen giden aracın haddi hesabı yok. Bu nedir dedim yaaaa. Sonra sormaya gittim, adamlar bildiğin kaplama yapıyorlar. Camlara, farlara, sislere, stoplara, tavana ve bagaja. qw Dedim ki, bakın bende şimdi boyacıya götürüyorum. Aracımda güneş yanığı tavanda da vernik atması var. Yıkarken sinir oluyorum bu yüzden boyatacağım bu gün. Abi aracı satacak mısın dediler, ileride evet dedim. Ama şu an satmayı düşünmüyorum aracımdan çok memnunum dedim. Gel boyatma sana vinil kaplayalım dediler. Sonra aracın üzerine bir kaç tane küçük vinil yapıştırdılar. Hangisini beğenirsen onu yapacağız dediler. Bende hangisi en sağlam dedim ve önerdiklerini rengede yakın olduğu için seçtim. Bilmiyorum doğru mu yaptım? Sonra boyacı kardeşimi aradım ve durum bundan bundan ibaret dedim. Abi iyi düşünmüşsün bence de öyle yapman daha mantıklı ve ucuz. Kırılmam ve gücenmem sen vinil kaplattır ilerde başın ağrımaz dedi. Bende gönül rahatlığı ile kaplattım. Bakalım beğenecek misiniz?

Vernik kazıma resimleri...
yuumlk1.jpgy2.jpg

y3.jpg

İnce zımpara bagaj kapağına...

y4.jpg

Vernik kazımasından sonraki hali..

y12.jpg
y5.jpg

Veeee kaplama...

y6.jpg

y7.jpg

y8.jpg

y9.jpg

Bunlarda Bonuslarımız....qw

y10.jpg

y11.jpg

Emirhan kardeşimde kalite kontrollerini yaptı...

Biraz uzun oldu başınızı ağrıttık ama kusura bakmayın artık...12 3

Ekli dosyalar

• yuumlk1.jpg
    yuumlk1.jpg
    105.4 KB · Görüntüleme: 0

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Değişik olmuş abim, güle güle kullan...:eyv

Kill_them_all

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renk farklılığı var gibi, yoksa benmi öyle gördüm.
bilgimiz karbon fiber kaplama gibi birsey değil mi bu? boyattırmaktan daha güzel bir uygulama olmuş. ne kadar masraf oluşturdu

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değişik olmuş abim, güle güle kullan....eyv

Eyvallah Ustaqw

renk farklılığı var gibi, yoksa benmi öyle gördüm.
bilgimiz karbon fiber kaplama gibi birsey değil mi bu? boyattırmaktan daha güzel bir uygulama olmuş. ne kadar masraf oluşturdu

Teşekkür ederim yorumunuz için. Herşey dahil 150 TL'ye mal oldu bana. Renk farklılığı bariz belli. Ama pütür pütür ve hiç renk olmamasından daha iyidir diye düşündüm.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renk farkı dediğiniz gibi bariz belli. Bişey değil ilerde boyasız sadece kaplama yaptırdım diye satacaksınız. Alan adam bunun renk tonu tutmuyor diyip sökse o verniksiz yüzeyi görünce boyatmak zorunda kalacak. Bence yapılan işlemle attığınız taş ürküttüğünüz kurbaya değmemiş.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renk farkı dediğiniz gibi bariz belli. Bişey değil ilerde boyasız sadece kaplama yaptırdım diye satacaksınız. Alan adam bunun renk tonu tutmuyor diyip sökse o verniksiz yüzeyi görünce boyatmak zorunda kalacak. Bence yapılan işlemle attığınız taş ürküttüğünüz kurbaya değmemiş.

Buda sizin görüşünüz. Zaten atmış verniğin belli bölgelerini kazımak zorunda kaldık sadece. Her tarafında vernik yoktu. Eğer satacak olursam durumu anlatır öyle satarım zaten. Artı burada aracıma yaptığım her türlü bakımı ve değişimi yazıyorum diğer üyelerimiz gibi. Alacak adam buraya girer inceler ve karar verir. Hayırlısı ne diyelim. Teşekkürler yorumunuz için.:eyv

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullan abim :eyv

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun abim güle güle kullan :eyv

blackdiamond

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uygulama güzel olmuş abi güle güle kullan. Yalnız kafana takilan sey, renk farklılığı oldugu icin muayeneden gecmeyebilir ağır kusur olarak kabul ediliyo bizzat şahit oldum beyaz arabanın tacanına siyah renkle kaplamislar ruhsatta yazmadığı icin araci geçirmediler sizde bariz bi fark yok ama yine de bi araştırın derim biraz uzun oldu yazı da kusura bakmayın.