Vites Kutusunu Kontrol Ettirin

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartın termal macunu yenilense ve alüminyum kapak üzerine gene alüminyum başka bir soğutucu monte edilse ısınma bir nebze de olsa dusurulmez mi
Termal macun yenilenip kapağın üzerine günümüzün ekran kartları gibi 2-3 tane fan koyulsa bence daha iyi olur. Tabi takıldığı yere bakmak lazım. Yani yer müsait mi diye. Tabi bir de su ile temas durumu ne olur onu da düşünmek gerek. Hatta belki de çok iyi bir termal macun uygulaması bile yeterli olabilir. Zira bu zamana dek bu haliyle çalıştı.Tabi bu dediklerim benim arabadaki gibi durumda olanlar için olabilecek teorik bilgiler.

Not: Tesadüf mü bilmem, siz karar verin; aracım 60000 km de bu sıkıntıyı vermeye başladı. Servis takılacak yeni parça için 2 yıl 60000km garanti veriyor. Raslantı mı acaba?

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet DEMİRELİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayar işiyle uğraşıyorsunuz heralde :)

gbnm2001

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankarada nereye götürdünüz bilgi verirmisiniz

gbnm2001

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı şeyi bende yaşadım selenoid ve yağ falan değiştiler 700 lira tuttu. Ankaradaysanız gittiğim yetkili servisin adını verebilirim. 2 yıl 60bin km garantili.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ankarada nereye götürdünüz bilgi verir misiniz teşekkür ederim

mamix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba kardeşim ,

Yedpa Güneş Otomotivde Selenoid valf veya diğer ismiyle elektropilot olarak geçenlerde ümraniye sanayide değiştirdim. tanesini 178 TL 2 adet olduğu için 356 TL selenoid valfi kendim aldım. güneş otomotivden yanlız şunuda söylim orjinal mais aldım.. işçilikle beraber 650 TL yaptırdım. Ama ilk önce şunu test etmen gerek aracı tamamen soğutup daha sonrasında kullandığında vites kutusu arızasına geçiyorsa kesinlikle selenoid arızasıdır.