Vites Kutusunu Kontrol Ettiriniz mesajı

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküden sonra aşırı bir değişim olmadı ve mesajı tekrar verdi fakat bunu biraz zorlayınca manuele alıp gazlayınca felan gün içinde bi kaç kere veriyor kendiliğinden gidiyor stop felanda edip çalıştırmıyorum sonra da bir daha vermiyor ayrıca benim aracımda sadece vites 1 e geçmiyor hata verdiği zaman

Özyürek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

2 hafta önce durduğu yerde araç akü şarj ediyor uyarısı verdi. 10 Dk sonra bu uyarı gitti. 1 gün sonra düz yolda giderken mavi olarak Vites kutusunu kontrol ettiriniz diye bir uyarı gördüm. Bu şekilde devam ederken 5 dk sonrasında rampada trafiğe girdim. Trafiğin ortasında uyarı kırmızıya döndü ve vites kutusu hararet yazısı belirdi. O anda araba gaz almaz oldu. Olduğum yerde kaldım. Arkamda kuyruk en önde ben 1-2 dk beklettim herkesi. Ara ara gaza basarken birden araç hareketlendi ve arabayı kenara anca çekebildim. 10 dk motoru kapatıp dinlendirdikten sonra arabayı çalıştırıp devam ettim. Araştırmalarıma göre akünün bu sıkıntıya sebebiyet verebileceğine karar verdim ve üstündeki 60'lık aküyü söktürüp 72 lik akü taktırdım. Sonrasındada üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen hata almadım. (Masallah) 3-4 servise ve servis dışı ustalara danışıp arabayı gösterdim. Arabada hiçbir sıkıntı olmadığını akünün ömrünün sonlarına geldiği için bu araçlarda akünün ömrünün sonlarına geldiğinde gücünün yetmediğinden dolayı bu uyarıyı aldığı belirttiler.

Gördüğüm kadarıyla genel sorun aküden kaynaklanıyor. İnşallah genel sorun budur. Şanzımandı debriyajdı derken maliyet çok büyük olabiliyor.

(Aracım : 2012 Model Makyajlı 1.5 Dizel Otomatik )

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Umarım herkesin dediği gibi aküdendir. Dünde benim başına tekrar vites kutusunu kontrolle ettirin uyarı verdi ve araç kontaktaydı yani kart takılıydı çalışmıyordu içinde oturyodum sonra çalıştırdım yazı yine çıktı araç geri vitese geçtiğinde yanıp sönmeye başladı R ileri gidiyodu ama geri gelmiyordu sanki boşta gibi aç kapa yaptıktan sonra düzeldi bilmiyorum aküdenmi benim akü 72 amper değil araçta 141binde 2013 model bakalım nerede patlak vericek hayırlısı aküde zayıf bu arada 1 saat kontak açık sarj edince akü sarj edin uyarısı geliyor.

erkanyncrlı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aranıza 2015 megane 1.5 dci edc aracımla katıldım. Aracı 36.000 de aldım 43.000 km de geçen hafta sabah park yerinden çıkış yaptığım sırada araç gaz kesti öne doğru yığılma yapıp toparladı bunu 30 km lik yol boyunca 1 ile 2. vites arasında en az 8 9 kere yaptı bende vakit kaybetmeden servise uğradım şanzımana güncelleme atılıp kavrama noktası tanımlanması yapıldı.Şanzıman beynine hata göndermiş araç birde akü direnci düşük uyarısı göndermiş.1 saatlik servis maceramdan sonra geçişler yüzde 80 oranında iyileşti ortalama yakıt tüketimim ortalama 1 litre azaldı.Şanzımandan yana şikayeti olanların bence yetkili servise uğrayıp bilgi almalarında fayda var bende giderken çekincelerim vardı ama hepsi düzeldi ücretsiz olarak.Faydalı olabilmek adına görüş bildirmek istedim.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

makilli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aranıza 2015 megane 1.5 dci edc aracımla katıldım. Aracı 36.000 de aldım 43.000 km de geçen hafta sabah park yerinden çıkış yaptığım sırada araç gaz kesti öne doğru yığılma yapıp toparladı bunu 30 km lik yol boyunca 1 ile 2. vites arasında en az 8 9 kere yaptı bende vakit kaybetmeden servise uğradım şanzımana güncelleme atılıp kavrama noktası tanımlanması yapıldı.Şanzıman beynine hata göndermiş araç birde akü direnci düşük uyarısı göndermiş.1 saatlik servis maceramdan sonra geçişler yüzde 80 oranında iyileşti ortalama yakıt tüketimim ortalama 1 litre azaldı.Şanzımandan yana şikayeti olanların bence yetkili servise uğrayıp bilgi almalarında fayda var bende giderken çekincelerim vardı ama hepsi düzeldi ücretsiz olarak.Faydalı olabilmek adına görüş bildirmek istedim.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Hangi servise gittiniz?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Umarım herkesin dediği gibi aküdendir. Dünde benim başına tekrar vites kutusunu kontrolle ettirin uyarı verdi ve araç kontaktaydı yani kart takılıydı çalışmıyordu içinde oturyodum sonra çalıştırdım yazı yine çıktı araç geri vitese geçtiğinde yanıp sönmeye başladı R ileri gidiyodu ama geri gelmiyordu sanki boşta gibi aç kapa yaptıktan sonra düzeldi bilmiyorum aküdenmi benim akü 72 amper değil araçta 141binde 2013 model bakalım nerede patlak vericek hayırlısı aküde zayıf bu arada 1 saat kontak açık sarj edince akü sarj edin uyarısı geliyor.

1 saat Konya’nın açık kalmasından sonra şarj uyarısı vermesi normal. Siz aküyü ölçtürün durumuna bi baktırın büyükse belli olur ölçüm sırasında.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende akuden diye umut ediyorum 2013 yılındaki aku var aracın ustunde ve 72amper degıl kavrama guncellemesı yaptırmadım benden öncekı sahıbıde yaptırdıgını dusunmuyorum. İlk işim istanbulda kavrama guncellemesı yapan yetkılı servıs bulup guncelleme yaptırmak ve sonrasında 72amper bir aku alıp takmak olucak.
çok sıkıntılır bir araç almışız bu kadar beklemiyordum 2003 model e46 kasa bmw satıp aldım masraf çıkarmaya başlar diyede 10 yaş buyuk bir araba e46 kasa bmwden daha masraflı çıkıcak :D

1 saat Konya’nın açık kalmasından sonra şarj uyarısı vermesi normal. Siz aküyü ölçtürün durumuna bi baktırın büyükse belli olur ölçüm sırasında.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ücret kaç lira? Bazen benim araç 3000 devirde gaza çok basınca vites atmayabiliyo

mustafa celik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni uyariyi 3 hafta önce bende aldim. 3 haftada 750 km yol yaptim ve bu sürede bir uyari almadim. Ama hala takipteyim...