Yağ bitmesi :( acil

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanız neydi tam bilmiyorum ama ben çalıştırır çalıştırmaz "yağ düzeyi normal" yazdığında hemen km sıfırlama tuşuna basıp yağı kontrol ediyorum...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
hepsine baktık yarın tamircide iyice baktırcam en bastan konulcak yağı inş. sonrasında bi sorun çıkmaz herkes korkuttu beni yatak sardı kitledi filan
Ben korkutmadım değilmi...:D

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
O motor illaki zarar vermistir

Aykut27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim liseden bi arkadasım imdadıma yetişti ve her türlü yardımı yaptı ilk önce gittik benzinlikten 2 litre 15 40 yağ aldım ve 5 10 sefer kontak yaptık marş basıyor fan çeviriyor ancak araç çalışmadı sonrasında baktıkki benzinde azalmış gittim 30 tllik benzin aldık geldik aracın burnunu yokus asagı bıraktık 5 dk sonrası ilk vurdugum kontakta araç Çalıştı ve derin bi oh çektik 2 dk rolantiden sonra aracı parka çekip arka egzoz duman ve motor dumanına baktık herhangi bi duman atma olayı yoktur şuan için hiç bi sıkıntı yok Bugunki başıma gelenler büyük bi şans yağla benzinin aynı anda bitmesi beni motor tamirinden kurtardı. arkadaşım benzinin önce bittigini söylüyor yoksa belimizi bükülürdü tekrar herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim Suan servisten getiriyorum 160tl bakım ücreti verdim filtre yağ komple değişti arabanın gidişi düzeldi çok rahat bi araç oldu... motoru taş gibi nazar degmesin.

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ucuz atlaşmıssın kardeşim. Her işte bir hayır vardır derler, başka zaman yolda benzin bitse ne kızar söveriz lakin seni milyarlık masraftan kurtarmış bu sefer...:eyv
Yağını sık aralıklarla kontrol et bundan sonra....

Aykut27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ucuz atlaşmıssın kardeşim. Her işte bir hayır vardır derler, başka zaman yolda benzin bitse ne kızar söveriz lakin seni milyarlık masraftan kurtarmış bu sefer...:eyv
Yağını sık aralıklarla kontrol et bundan sonra....

aynen öyle oldu artık her hafta bakarım yağına

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük geçmiş olsun. Her temizlikte motor içini silerken yağ çubuğunu çekip bakmakta fayda var. Yalnız herşey iyi güzel de bu araba neden yağı bitirecek duruma gelmiş ona baktırdınız mı? Bazı motor tiplerinde yağ eksiltme bir nebze normaldir ama bu yağı ne kadar zamanda eksiltti, nasıl eksiltti önemli olan bunlar, baktırın derim ihmal etmeden.

Aykut27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
baktırdım serviste araç 2010 fiat punto hiç bir anarmol durum yoktur bende anlamadım arkadaslar benzınden durdu yağ lambası yandı ve yağ cubugunu cekınce yağ hiç yokturdu 2 litre yag ekledım 2 litre benzın ekledım calıstı direk servise gittim serviste herşey normal oldugunu soyledıler pis yagı bosaltıp yenı yag koydular hepsi bu kadar.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
şanslıymışsın vesselam... maşaallah... bizde olsa motor kol çıkarırdı beya... :cool: