Yağ çubugu maximum minimum arasi kaç litredir

d.canbolat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megane 2 dizel aracim var 2000 km kontrol ettim yağ maximumda idi 4000 de kontrol ettiğimde ise biraz eksiltmişti benim sorum yağ çubugundaki maximum ve minimum arasi kaç litre dir

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Genel olarak 0.75--1litre arası olur

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki brodwayın yağ çubuğu minimum maksimum arası ne kadardır

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Peki brodwayın yağ çubuğu minimum maksimum arası ne kadardır

Yeni teknolojilerle onuda değiştirmedilerse :)) ​1 litredir.

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 98 brodway ve yağ seviyesi tam maksimumda yağı yeni değişti 20 gün oluyor değişeli yağın fazlasını bir miktar alsammı 0.25 litre kadar

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 98 brodway ve yağ seviyesi tam maksimumda yağı yeni değişti 20 gün oluyor değişeli yağın fazlasını bir miktar alsammı 0.25 litre kadar
maximumu geçmiyorsa neden almaya gerek olsunki. nasılsa kendiliğinden azalacak az da olsa. azalmasa bile bence gerek yok.

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalde geçmiyordu geçen gün 3-5 dakika çalıştıktan sonra baktığımda tam maksimumdaydı bugün düz zemine park ettim 4 saat sonra baktığımda maksimumumun biraz üzerindeydi bende yağın 150 gram kadarını çektim bi kere kafaya taktımya acaba bu seviyede bîraksammı zor çekiliyor şırıngayla yağ 20/50

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç elleme bence

cibirlover1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normalde geçmiyordu geçen gün 3-5 dakika çalıştıktan sonra baktığımda tam maksimumdaydı bugün düz zemine park ettim 4 saat sonra baktığımda maksimumumun biraz üzerindeydi bende yağın 150 gram kadarını çektim bi kere kafaya taktımya acaba bu seviyede bîraksammı zor çekiliyor şırıngayla yağ 20/50

Hahaha normalde araclar yag yakar ancak sizin ki yag uretiyor sanirim kiymetini bilin :) Tabi ki isin sakasi bu ancak motor sicakligi havanin sicakligina gore motor yaginin isisi degismesi sonucunda yagin yogunlugunda meydana gelecek degisiklikten oturu az bir degisiklik olabilir ancak yag cubundan gorulmez diye dusunuyorum... Sizin muhtemelen duz bir zemin dediginiz tam olarak duz olmayabilir... Ama bence de ellemeyin derim..

Benim sorum 150 bin km de ki dizel bir aracda kac km de ne kadar yag eksiltmesi normal sayilabilir ??

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hahaha normalde araclar yag yakar ancak sizin ki yag uretiyor sanirim kiymetini bilin :) Tabi ki isin sakasi bu ancak motor sicakligi havanin sicakligina gore motor yaginin isisi degismesi sonucunda yagin yogunlugunda meydana gelecek degisiklikten oturu az bir degisiklik olabilir ancak yag cubundan gorulmez diye dusunuyorum... Sizin muhtemelen duz bir zemin dediginiz tam olarak duz olmayabilir... Ama bence de ellemeyin derim..

Benim sorum 150 bin km de ki dizel bir aracda kac km de ne kadar yag eksiltmesi normal sayilabilir ??
160.000km deki aracım yağ degiseli yaklaşık 14.000 km oldu yağ çubuğunda 3 ~4 mm eksildi gibi yada bana öyle geliyor