Yağ çubuğunun ordan çıkan duman

oguzhancekic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün arabayı çalıştırmadan yağına suyuna baktım herşeyi normaldi daha sonra araba ile 10 km yol yaptım gittiğim yerde arkadaşım motoru nasıl bu arabanın diyerek yağın orayı açtı ve motorun yağ koyma yerinden çok fazla duman atıyordu servisler tamirciler kapalı olduğu için gidemedim size bir danışmak istedim merak ediyorum çok başına böyle bir olay gelen var mı yardım edecek arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Oncelik ile gwcmis olsun Koku varmıydi

Samsung Edge ile gonderildi

oguzhancekic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanık kokusu yoktu sizce neden olabilir?

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Kesilmede yoktu herhalde yağda valla tahmin yürütmek istemiyorum dostum bilgi sahibi arkadaşlar yardimci olacaktir

oguzhancekic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesilmede yoktu herhalde yağda valla tahmin yürütmek istemiyorum dostum bilgi sahibi arkadaşlar yardimci olacaktir

çektim arabayı otoparka yarına kadar kullanmıcam uzun yola çıkacaktım salı günü inşallah büyük bir problem yoktur hatta hiç bir problemi yoktur bir bilen yada başına böyle birşey gelmiş olan varsa yardımcı olursa sevinirim sanada teşekkür ederim

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oto pazarında denk geldiğim bir konuşmadan söleyeyim. motor bittiğinde yağ çubuğundan duman atar deniyordu ancak gerçeklik payını falan hiç araştırmadım bunu aracı satmak içinde sölemiş olabilirler bunuda söleyeyim. inşallah sadece satmak için böyle birşey söylüyorlardır. temennim bu yönde

oguzhancekic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oto pazarında denk geldiğim bir konuşmadan söleyeyim. motor bittiğinde yağ çubuğundan duman atar deniyordu ancak gerçeklik payını falan hiç araştırmadım bunu aracı satmak içinde sölemiş olabilirler bunuda söleyeyim. inşallah sadece satmak için böyle birşey söylüyorlardır. temennim bu yönde

Arabayı satmak almak gibi bir konu yok ortada arabayı 6 ay önce almıştım 1.9 dci duman atma gibi herhangi bir sıkıntı yoktu bu olay bugün oldu yani bende bilmiyorum tamircide açık yok

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstten eksantringli araçlarda ısındıktan sonra yağ kapağı açılırsa duman çıkarması normal. Ama siz yinede bir ustanıza kontrol ettirin isterseniz..

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üzgünüm ama aracınızın motoru zayıf ben arabayı alırken çok güzel arabalar denk geldi ustam üstten duman attığı için bana aldırmadı.
siz aracı alırken ustaya gösterdinizmi? bunlara ilave olarak bazı üçkağıtçılar motoru zayıflayıp bu şekilde duman atan araçlara piyasada duman kesiciler var.
bunlardan yağa katıyorlar ve motor üstten üfleme yapmaz. bir sonraki yağ değişiminde üfleme ortaya çıkıyor.
bu söylediklerim 1.5 dci için geçerli sizin 1.9larda durum farklı olabilir. ama durumun değişeceğini sanmıyorum.
ustanıza gösterin normal derse başka ustalarada gösterin derim.
amacım aracınızı kötülemek değil bunuda belirteyim.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın motoru yıpranmış zamanla o yüzden bu şekilde olması gayet normal sonuçta kullanıp biniyorsunuz ve her parçanın bir yıpranma zamanı var kafanıza takmayın derim