Yağ Değişimini Kaç Km de Yapıyorsunuz?

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motul yağ kullanınca aracın çekişi mi artıyor diğer yağlara oranla. bunu bizzat test ettiniz mi? yoksa bir yerde okudunuz da mı söylediniz. mesela önceki yağınız ne idi?

hocam cekişin arttıgını söyleyemem ama motor sesini azalttıgını söyleyebilirim daha sessiz çalışmaya başlıyor triger değişimi yaptırdıgım yerde benzinli bmw vardı 2013 2014 model yan yana çalışıyordu benimkiyle ve dizel aracımın ondan daha sessiz çalıştıgını duyunca şaşırdım diyebilirim benim önceki yağım elfti mesela

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bunları kullanmıştım 2017 Ekim de Aracımın km si 150.000 üzeri idi sorun yaşamadım . Benden önce aracın bakımları ne şekilde yapıldı bilmediğim için bu şekilde bakım yaptırdım ama artık gerek görmüyorum çünkü kaliteli yağ kullanıyorum9700c49a30a8067a0c810097f5a53745.jpg

anladım hocam bakım zamanı geldiğinde kafama yatarsa belki kullanırım emin değilim hala :D

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam cekişin arttıgını söyleyemem ama motor sesini azalttıgını söyleyebilirim daha sessiz çalışmaya başlıyor triger değişimi yaptırdıgım yerde benzinli bmw vardı 2013 2014 model yan yana çalışıyordu benimkiyle ve dizel aracımın ondan daha sessiz çalıştıgını duyunca şaşırdım diyebilirim benim önceki yağım elfti mesela

Yakıtta düşme oldu mu? Başka olumlu özellikleri oldu mu?

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu iyi yerlere geldi. motul yağ yüzde +20 ps performans , konunun devam etmesi halinde yakıtta tahmini yüzde 20 tasarruf, hatta hızımızı alamayıp aracı yarına kanatlandirabiliriz:)

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu test bence biraz saçma olmuş bi yağ 20 hp etkilermi hiç

Bizzat biz dyno 'daki araca ikinci testte ön kısımdan soğul hava tuttuk. Sadece hava sıcaklığını değiştirerek 10-12ps fazla değeri gördük.

Yağ değişiklik yapar.

Son düzenleme:

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıtta düşme oldu mu? Başka olumlu özellikleri oldu mu?

yakıt biraz kullanıma bağlı oldugu için kesin birşey diyemicem bazen performanslı bazen sakin kullanırım ama söyle söyleyeyim geçen sene yani yağı değiştirmeden önce yol bilgisayarı 100/5.2 ltlerle gösteriyordu dikkat ederdim hep şimdi 4,8 4,9 civarı dolaşıyor yakıt performansını yağa bağlamıyorum ben pek herkesin kendi görüşü sonuçta

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizzat biz dyno 'daki araca ikinci testte ön kısımdan soğul hava tuttuk. Sadece hava sıcaklığını değiştirerek 10-12ps fazla değeri gördük.

Yağ değişiklik yapar.
tamam soğuk hava performansı etkiliyor biliyorum silindirin içinde soğuk hava daha verimli yanma sağlıyor onun için intercooler konuluyor araçlara da yağ için 20 hp çok uçuk geldi bana insanlar yazılım ile o kadar hp almaya çalışıyor

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motul un fluence 110 hp dcı kullanılan yağ bu mu?

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karar verdim. madem bu kadar memnun var. motul kullanacağım. fluence dizel 110 luk. motul un hangi ürününü kullanmam gerek.