Yağ Değişimini Kaç Km de Yapıyorsunuz?

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ve nereden temin edebilirim. güvenilirsatıcılar?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam soğuk hava performansı etkiliyor biliyorum silindirin içinde soğuk hava daha verimli yanma sağlıyor onun için intercooler konuluyor araçlara da yağ için 20 hp çok uçuk geldi bana insanlar yazılım ile o kadar hp almaya çalışıyor

110PS araçlar stage 1 ile 140ps oluyor. Testteki araç 350ps lerde. 20ps küçük bir oran sayılır yani.

ofarukturgut

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ölçüm yaptığınız yerdeki nem oranını biliyormusunuz. Yada aracın motorunun ne kadar sıcak olduğunu şu dyno verilerine neden değişkenlik payı eklemiyorsunuz. 20 beygir bi yağ'dan gelmez gelemez. Net.
Bizzat biz dyno 'daki araca ikinci testte ön kısımdan soğul hava tuttuk. Sadece hava sıcaklığını değiştirerek 10-12ps fazla değeri gördük.

Yağ değişiklik yapar.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam cekişin arttıgını söyleyemem ama motor sesini azalttıgını söyleyebilirim daha sessiz çalışmaya başlıyor triger değişimi yaptırdıgım yerde benzinli bmw vardı 2013 2014 model yan yana çalışıyordu benimkiyle ve dizel aracımın ondan daha sessiz çalıştıgını duyunca şaşırdım diyebilirim benim önceki yağım elfti mesela

Kaç km de değiştirdiniz yağı ben uzun yol yaptım çoğunluklada motorun sesi düşme dışında uzun izlenimli görüşlerinizi yazarsanız birçok arkadaşlarımıza çok faydalı olacaktır yani her yağ konusunda bilgi sahibi olalım

Son düzenleme:

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
53ff9b81bb9ac116702a5232e5bac96a.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu yağ dışında motul un X clean olanı var. X clean kullansak olur mu?

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karar verdim. madem bu kadar memnun var. motul kullanacağım. fluence dizel 110 luk. motul un hangi ürününü kullanmam gerek.

Sizde görüşülerinizi yağı kullanınca belirtin. Benim yağ değişimine 10.000 e 2500 km kaldı.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaç km de değiştirdiniz yağı ben uzun yol yaptım çoğunluklada motorun sesi düşme dışında uzun izlenimli görüşlerinizi yazarsanız birçok arkadaşlarımıza çok faydalı olacaktır yani her yağ konusunda bilgi sahibi olalım

138binde değiştirdim 10bin km dolmadan 8 bin km de değiştirdim
eski yağı tamirci koymuştu pek memnun değildim elfin 10 40 yağıydı
şuan 143 binde daha önce turboda yağ kaçağı vardı şuan yok yağlamı alakalı bilmiyorum
arada bir kontrol ederim yağda azalma vs yok rengi de daha kararmadı

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
turboda ki kaçak için motul a geçince mi oldu yoksa 10&40 dan daha ince yağa 5&30 a geçince olmuş olabilir mi? benim araçta da var turbo yağ basıyor. sen başkaca işlem yaptın mı turbo için?