Yağmur suyu :(

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabam 98 model 1.6 europa bildiğiniz gibi benim arabadan debriyaj pedalının ordan yağmur yağınca su akıtıyor ustaya gösterdim kanalları temizlettim okey dedim artık olmaz dedim yağmur yağdı gene akıtıyor usta orasına burasına baktı temiz kanaları dedi yeni temizledik neden olur dedi klimadan olabilir dedi klima soğuk havada hiç çalışmıyor zaten ve zaten yağmur yağınca akıyor bu su bir avuç su klimadan değil gibi yazın falan klima kullanırken yoktu bu su yani kesinlikle yağmur suyu ile alakalı olduğunu düşünüyorum ama hortumu falanmı yok arabayı bilmediğim için anlamıyorum ustada tahliye yerleri olan çamurlukların arkasını kaputun ve ön camın ardan su döküp akıyomu diye bakıyor açıp çamurluğu temizledi yaprak falan çıkardı biraz yani ama gene debriyaj pedallına basarken bir avuç su geliyor bir kaç gündür yağmur yağıyor araba yağmur altında duruyor bir yere gideyim dedim baktım vitese takacam bastım debrjya su akıyor ayagımın üstü ıslanıyor hortum falan çıkmış gibi olabilirmi benim arabayı ustada çoktan beri bakmıyorsa yada bilmiyorsa ne den olabilir nasıl orjinalında ne var diye sormak istedim hortum falan çıkmış gibi olabilirmi yağmur suyu bu kesinlikle klima suyu değil yağmur altında kalıp su birikince ve debriyaja basınca akıyor klima suyu değil yoksa klimayı sökecekler ama yağmur suyu olduğunu bildiğim için klimayı söktümek istemiyorum bilen orjinalı nasıl olur anlayanlar açilen yardım etsin lütfen

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acil bana bir çare

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Aklıma bişey gelmiyor be abi...

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​aklıma bişey gelmiyor be abi...
allah allah nedir keçemi eksik hortummu eksik bir yermi kirik anlamadim klimadan olsa yağmur yağinca akmaz su yada klima kullanilinca akmasi lazim değilmi servise mi götürsem acaba bilirler mi yoksa onlarda klima falan deyip masraf mi yaptirirlar

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allah allah nedir keçemi eksik hortummu eksik bir yermi kirik anlamadim klimadan olsa yağmur yağinca akmaz su yada klima kullanilinca akmasi lazim değilmi servise mi götürsem acaba bilirler mi yoksa onlarda klima falan deyip masraf mi yaptirirlar
Abi ön konsolu söküp baksan belki bulursun ama sağlam taktır ki oynamasın.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eve yakin reno servisine götürsem yaparlar değil mii randevu almadan gitsem bakarlarmi cumartesi

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eve yakin reno servisine götürsem yaparlar değil mii randevu almadan gitsem bakarlarmi cumartesi
Servis konusuna uzağım abi ama yinede randevu almakta fayda var durum ciddi çünkü şansa bırakmamak lazım.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağol kardeşim randevusuz bakarlarsa yarın giderim servise kaça patlar artık bakalım ama her tarafı temizlik falan sağı solu hertarafı baktırsam neye patlaar bana yoksa sakın düşünme hemen kaçmı dersin yoksa :)

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağol kardeşim randevusuz bakarlarsa yarın giderim servise kaça patlar artık bakalım ama her tarafı temizlik falan sağı solu hertarafı baktırsam neye patlaar bana yoksa sakın düşünme hemen kaçmı dersin yoksa :)
Ne demek abi, bence servis normal tamirciden biraz fazla alır. Tabi bu lafım servise karşı olduğum anlamına gelmesin lütfen.:) Önce bi piyasayı araştır abi, işinin ehli bir usta bul derim ben. Yapamazsa para vermeyin ama.:)

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Ama servisteki değişen parça vs garantili oluyor biraz daha fazla verirsin ama kafan rahat olur abi en azından gidip caz yapabilme lüksün sanayide dövmekten beter ediyolar malesef esnaflık bitmiş :berbat