Yakıt Değerlerini Standart'a Düşürmek Nasıl Sağlanır?

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence sizin kullanımınızda sorun vardır. ani kalkışlarını ani ara hızlanmalarınız varsa değerler normal. aracı çok sakin kullanmanız gerekiyor 3lü değerleri görmek için ki ben cliolara 3leri bile gösterebiliyorum sakin kullandığımda. hemde aracın sahibi 5.5 6 ların altına inemezken ben kullanınca 3lü rakamlara düşüyor.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence sizin kullanımınızda sorun vardır. ani kalkışlarını ani ara hızlanmalarınız varsa değerler normal. aracı çok sakin kullanmanız gerekiyor 3lü değerleri görmek için ki ben cliolara 3leri bile gösterebiliyorum sakin kullandığımda. hemde aracın sahibi 5.5 6 ların altına inemezken ben kullanınca 3lü rakamlara düşüyor.

Gençlik işte yavaş gidince canım sıkılıyor:))

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eko mod kullandınızmı iyi değerler bunlar:)

Yok hayır Eco mod kullanmadım. Klimayı kıstığı için ve yazın ortasında pişmek istemediğim için genellikle açmıyorum. Bir de bundan önceki aracım benzinli ve 8-9 LT civarında yaktığı için beni bu değerler epey rahatlattı belki de ondan ihtiyaç duymuyorum Eco Mod'a :)

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok hayır Eco mod kullanmadım. Klimayı kıstığı için ve yazın ortasında pişmek istemediğim için genellikle açmıyorum. Bir de bundan önceki aracım benzinli ve 8-9 LT civarında yaktığı için beni bu değerler epey rahatlattı belki de ondan ihtiyaç duymuyorum Eco Mod'a :)
En çok merak ettiğim buydu ecomod suz ulaşılabiliyorsa demekki halledilir:)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle haledilir lakin düşük devir ve km'de. Şehir dışında zaten sıkıntı yok :)
En çok merak ettiğim buydu ecomod suz ulaşılabiliyorsa demekki halledilir:)

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şehir dışında ara ara bakıyorum genellikle 3.8-3.9 LT civarı anlık tüketim değerleri var. Ben araçta vitesi genellikle göstergedeki uyarılara göre değiştiriyorum bazen erken uyarı verip araç yığılma yapabiliyor fakat yakıt tüketimine ciddi katkısı var.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 5500km ye getirdim ama pek basmak hatta şehir dışına çıkmak nasip olmadı...155km/h görebildim max geç mi kaldım acaba motoru alıştırma konusunda? Antalya-Alanya yolu arasında açmayı planlıyorum ama nasıl olursa en sağlıklısı olur bilemedim...hep vites değiştirme ikazına uyuyorum...araç 1.2 benzinli illa düşük vitesde yardırmak mı lazıM?

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her viteste devir zorlayın araç kendine gelir.

Ciancarlo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben genellikle vites uyarılarına uyuyorum. Fakat 3 günde bir ara ara da seri kullanıyorum. Açıkçası aracımın genel performansından memnun olduğum için açılsa da açılmasa da olur :)

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 4.6 yı gördüm şükür.demekki sakin kullanınca sıkıntı kalmıyor:D