Yakıt Değerlerini Standart'a Düşürmek Nasıl Sağlanır?

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hadi bana hayırlı olsun:))
12126d1375831778-yakit-degerlerini-standarta-dusurmek-nasil-saglanir-image.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

msadık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın yakıt tüketimi,hız,sürüş şekli ve yolla alakalı bişey. burada herkesin araç kullanış tarzı farklı,gidilen yollar farklı,yapılan hızlar farklı.ben eski aracım 1,2 clio 2 ile ş.dışında 4,6 ortalamayı gördüm. hız yapmadan,sakin kullanarak ve yolun büyük kısmı iniş ve düzdü. bence 4,6 iyi bir değer.aracın motorun açılmasıyla ilgili olarak şöyle bişey biliyorum ilk 1000 km de viteslerin 4000 devirde değiştirilmesi gerekiyor, 1. vites şart değil.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın yakıt tüketimi,hız,sürüş şekli ve yolla alakalı bişey. burada herkesin araç kullanış tarzı farklı,gidilen yollar farklı,yapılan hızlar farklı.ben eski aracım 1,2 clio 2 ile ş.dışında 4,6 ortalamayı gördüm. hız yapmadan,sakin kullanarak ve yolun büyük kısmı iniş ve düzdü. bence 4,6 iyi bir değer.aracın motorun açılmasıyla ilgili olarak şöyle bişey biliyorum ilk 1000 km de viteslerin 4000 devirde değiştirilmesi gerekiyor, 1. vites şart değil.

ben baya bir açtım motoru şimdi yavaş gidince sıkıntı olmuyor kaldırıyor araç:)) 10 bin km ye yaklaştım ve istediğim değerler bunlardı en çok. Araç parasının hakkını vermeye yeni başladı bana göre:)