Yakıt geri dönüş uğultusu ve titreşimine çözüm

ftdmrc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Basta konuyu acan ftdmrc arkadasima tesekkur ederim..paylastiginiz telefon numarasindan enver beye ulastim saolsun o da cok ilgili birisi hortumu hemen ayni gun kargoya verdi..ertesi gun elime ulasir ulasmaz hortumu degistirttim..ses tamamen kesildi..tekrarlarmi tekrarlamazmi bilmem ama su anda hic ses yok..ancak hortumu degistiren usta bu mazot hortumu degil su hortumu dedi fazla esnek ilerde sikintilar olabilir ara ara kaputu kaldir bak dikkat et dedi..bununla ilgili sorun yasayan oldumu hic
Kardeşim 1 sene olacak neredeyse sorun yok.. güvenle kullan.

Çağlar K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum seni takipteyim ben çözüm bulamadım turbo sökülecek diyorlar inşallah sen bulursun

Hocam ben malesef bulamadim bu sesi iki tane yetkili servis iki tane ozel reno servisi ve sanayide gezdim cevap bu ses normal diyorlar yoktu be ses sonradan oldu dedim hayir sen yeni farketmissindir dedi forumda biri paylasmis motorun ustunden gecen turbo hortumunda gevseme varmis siktirmis gecmis birde onabaktircam artik baska birsey bulamadim sirf bu sesten dolayi saticam bu arabayi bende durum bu hocam

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun aradim elinde ayni hortumdan yokmus, muadili var bunlari da veriyorum olumsuz donus olmadi dedi. Kargo rica ettim ama cikip kargo gonderemiyorum tanidiginiz varsa ankarada gelip alirsa iyi olur diyor :(

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun aradim elinde ayni hortumdan yokmus, muadili var bunlari da veriyorum olumsuz donus olmadi dedi. Kargo rica ettim ama cikip kargo gonderemiyorum tanidiginiz varsa ankarada gelip alirsa iyi olur diyor :(

Muhtemelen fluence ile aynıdır. Ben kendi aracım için aldım fakat sese rağmen orijinal dişi bir ürün kullanmak istemediğim için değiştirmedim. Aldığım hortum duruyor. İsterseniz adres yazın özelden kargo ile gönderirim size. Herhangi bir ücret ödemenize gerek yok bana zaten 15 lira gibi bir fiyata aldım. Ben de bagajda duruyor kullanmak isterseniz birinin işine yarasın en azından.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MaRsHaLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı aldığımdan beri sinirlerimi bozan uğultudan forum sayesinde kurtulmuş bulunmaktayım. Enver beye cok teşekkür ederim,ürünü İstanbul'dan paketleyip kargoyla İzmir gönderdi.

esinti_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a merhaba arkadaşlar aynı uğultu benim aracimdada vardı her araç kullanıcıları gibi bende servise gittim ve burda değerli arkadaslarin söylediği gibi yakıt geri dönüş hortumundan olduğunu servis te değişse bile bı sure sonra yine sesin geleceğini dile getirdiler. Bende dışardan aldığım 10 TL lik hortum ile sorunu çözdüm burda bilgi veren arkadaşlara teşekkür ediyorum

cmlbtt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın arkadaşlar ben de sizler gibi hortumu alıp değiştirdim ve denedim ancak ses malesef kesilmedi büyük ihtimalle sıkıntı başka birşey ama burdaki videoları izleyince hemen hemen aynı ses gibi geliyor. Bendeki ses 1.25 devir ile 1.5 devirler arasında oluyor. Özellikle gazı 1.25 devirde sabit tutunca uğultu tam belirgin hatta bazen böyle gurul gurul yapıyor. Yada herhangi bir viteste Devir düşerken gene 1.25 devir ile 1.5 devirler arasında oluyor. Video'da kulaklıkla dinleyebilirsiniz. Acaba sizinkilerden farklı bir uğultu mudur bu ?

ses : https://yadi.sk/i/o8SbtiG3C3Q0MQ

Schalke84

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konuyu açan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Aracı aldığımdan beri devam eden problem hortumcunun verdiği 4 TL'lik hortum ve klips ile net bir şekilde ÇÖZÜLDÜ.
Bu sayede aracın kış lastiklerinin sesinin araç içine girdiğini de öğrenmiş oldum. :)

Bir arkadaşımız yukarıda bahsetmişti kapatınca gelen ses mi diye. Evet kontağı kapattığımızda ses 1 saniye kadar gelmeye devam ediyordu. Ses bir vınlama/uğultu/fan sesine benziyordu.
An itibarı ile bu problemden tamamen kurtuldum. Tavsiye eder, konuyu açan arkadaşıma tekrar teşekkür ederim.

Ustam stop edince benim de araçtan bir marşa basma denemesi gibi ses geliyir sonra 3 tık sesi geliyor. Sizdeki ses de öyle birsey miydi ?

Schalke84

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O iyyyn sesi ve sonrasinda 3 tik tik sesi geliyor. Arkadaslara dinlettim. Kimi iyynn sesini normal.buldu kimi de anormal. Siz sorunu çözdünüz mü ? Aku motor arasi biryerden geliyor ses. Turbo elektrovanasi dendi ama bilemiyorum tam

SERKAN5867

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben ve uğultu problemim aranıza yeni katıldım. Bugün Enver beyden bende hortum siparişi verdim bakalım gelince takacağım sonucu paylaşırım.