Yakıt gösterge sorunu

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonla görüştüm. Arabanın garantisi var değiştiririz takma kafaya dediler.( Direksiyon ve far için )

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefonla görüştüm. Arabanın garantisi var değiştiririz takma kafaya dediler.( Direksiyon ve far için )

İşte bu çok iyi.Dikiş atmasına direksiyonu değiştiriyorlarsa,daha büyük arızalarda neler yaparlar kimbilir.İlgili ve bilgili servislerin tadı başka oluyor.

Farlardaki sıkıntı nedir peki?

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha önce Clio 4 Icon'um varken, kışları arabanın ön takımından bir gıcırtı geliyordu ki zaten bu kronik problemiydi Clio 4 lerin. Komple ön takımı değiştirmişlerdi neredeyse problemi bulamadıkları için ilk etapta.( Araba daha bilinmiyordu o zamanlar ). Tamamen haklısınız, ben 3-4 senedir aynı servisi kullanıyorum. Kışlık lastiklerimi ücretsiz emanete bile alıyorlar yani siz düşünün.

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farlardaki problemin ne olduğunu inanın bende anlamadım. Arkadaşıma vermiştim arabayı, bende onun arabasını kullanıyordum. Işıklarda beklerken yanıyordu fakat ışıktan kalktıktan sonra tekrar aynaya baktığımda yanmıyordu sağ taraf. Durunca kısa ve uzun farları yaktırdım onlarda bir sorun yoktu fakat led yanmıyordu. İstop ettik çalıştırdık düzeldi yine. Sonra ertesi gün yine tekrarladı fakat 4-5 gündür tık yok, yanıyor yani düzgün. Arada bir inip kontrol ediyorum yada öndeki araçlardan yansımasına bakıyorum.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farlardaki problemin ne olduğunu inanın bende anlamadım. Arkadaşıma vermiştim arabayı, bende onun arabasını kullanıyordum. Işıklarda beklerken yanıyordu fakat ışıktan kalktıktan sonra tekrar aynaya baktığımda yanmıyordu sağ taraf. Durunca kısa ve uzun farları yaktırdım onlarda bir sorun yoktu fakat led yanmıyordu. İstop ettik çalıştırdık düzeldi yine. Sonra ertesi gün yine tekrarladı fakat 4-5 gündür tık yok, yanıyor yani düzgün. Arada bir inip kontrol ediyorum yada öndeki araçlardan yansımasına bakıyorum.

Geçmiş olsun.

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Ama dediğim gibi servis problem yaratmadığı için kafaya takmıyorum çok. Şu EDC problemini danışmadım onlara daha, bu konulardaki tüm gelişmelerden haberdar edeceğim zaten olumlu yada olumsuz.

gencmuzik04

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte bu çok iyi.Dikiş atmasına direksiyonu değiştiriyorlarsa,daha büyük arızalarda neler yaparlar kimbilir.İlgili ve bilgili servislerin tadı başka oluyor.

Farlardaki sıkıntı nedir peki?

Ali Bey servisleri işimizi yapmadıklarında bazen kötülüyoruz ama aslında sorun "yapamamaları" , yani ben herhangi bir servise gidildiğinde eğer problemimiz gözle görünür ve açık bir problemse kesinlikle yapacaklarını düşünüyorum. Ancak yeni çıkan araçlarda (bizim araçlar gibi) özellikle ilk 1 yıl sebebi net belli olmayan ve çok nadiren tekrarlayan (mesela gazın bazen tepkisiz kalması) arızaları konuya hakim olmadıkları için yapamıyorlar. Yoksa her konuda yardımcı olurlar buna eminim

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ali Bey servisleri işimizi yapmadıklarında bazen kötülüyoruz ama aslında sorun "yapamamaları" , yani ben herhangi bir servise gidildiğinde eğer problemimiz gözle görünür ve açık bir problemse kesinlikle yapacaklarını düşünüyorum. Ancak yeni çıkan araçlarda (bizim araçlar gibi) özellikle ilk 1 yıl sebebi net belli olmayan ve çok nadiren tekrarlayan (mesela gazın bazen tepkisiz kalması) arızaları konuya hakim olmadıkları için yapamıyorlar. Yoksa her konuda yardımcı olurlar buna eminim

Söylediklerinize bende katılıyorum.Gördüğüm kadarıyla hepimizin kabul etmediği nokta ,servise arıza için gidildiğinde bunun normal olduğunu söyleyip göndermeleri.
Geçenlerde servisin önünden geçerken aklıma takılan bir konuyu sormak için servise girdim.Aracı ilk aldığımda 120-130km hızlarda içeri giren rüzgar sesinin şiddeti 90 km hızla giderken gelmeye başladı.Servis elemanı buna normal dediğinde tepem attı.Biraz çıkışınca , başka birisi daha geldi ve garantiden kapı lastiklerini değiştirdik hocam diye ağzından kaçırdı.Benimde derse yetişmem gerektiğinden ilerleyen zamanlarda gelirim ve birlikte teste çıkalım diye ricada bulundum.Sesin biraz daha artmasını bekliyorum, öyle gideceğim.

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, bahsettiğim gibi servise gittim. Direksiyonu ve farı kontrol ettiler. Konu hakkında Mais'e mail atıldı ve parçaların değişeceği söylendi. Herhangi bir problem yok yani. Yakıt ibresi konusundada aracı bilgisayara bağlayıp ilgili yeri (neresi bilmiyorum) sıfırladılar. Dedim akü kutup başını söküp takın diye gerek yok dediler ve bilgisayardan hallettiler. Sizinde bilginiz olsun eğer başınıza gelirse direk servisten bilgisayara bağlatın.

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, bahsettiğim gibi servise gittim. Direksiyonu ve farı kontrol ettiler. Konu hakkında Mais'e mail atıldı ve parçaların değişeceği söylendi. Herhangi bir problem yok yani. Yakıt ibresi konusundada aracı bilgisayara bağlayıp ilgili yeri (neresi bilmiyorum) sıfırladılar. Dedim akü kutup başını söküp takın diye gerek yok dediler ve bilgisayardan hallettiler. Sizinde bilginiz olsun eğer başınıza gelirse direk servisten bilgisayara bağlatın.

Geçmiş olsun.