Yakıt ortalamam bu araca bu yüzden aşıgım :)

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O Zaman Maşallah Kardeşim :eyv :eyv

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Adaşım maşallah değerlerin çok iyi . Bende bir an önce megane 2 ye geçmek için sabırsızlanıyorum bu değerleri görünce , bizde kısmetse sene sonu inşallah çünkü şimdiki araç 2.0 turbo dizel ve 5 lt değeri sadece uzun yolda görebilmem mümkün dolayısıyla :) Vergisi 1000 lira sigortası 650 lira herşeyi bin para . Sunrooflu full bi megy 2 düşünüyoruz kısmetse şimdi senin değerleri görünce çok sabırsızlandım diyebilrim :)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
594Qgl.jpg

Megane 2 dizel yakıt ortalaması 9.7 ne yapıcam ben :(

Nereden Nereye hehe hehe Ağladiğin Günleri Unutmadik Emreeee hehe hehe hehe

hehe hehe hehe ben bu yorumu ofiste gördüm kahkaha attım yaa :D şimdi cevapta vereyim bari :D

milletin açıklarını çıkaracan illa değil mi? hehe hehe bana çöp arabası dersin Emre ye ağlıyo dersin :D :D

her neyse ALLAH seni başımızdan eksik etmesin :D sen bu ortamın neşesisin Tayfun Başgaannnn :D hehe hehe

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elbett bu yaptiginin altinda kalmayiz tayfun abeyy !!:-D

Renautlarij yol bilgisayaari biraz zayif o yuzden tam dengeyi bulmuyordu uzun yola cikipta 1800 km devirince ortalama yerini buldu uzun yola cikmadan once triger bakimi felan derken bide 5.40 yerine bilerek koyduğum 5.30 yagda azda olsa eksiltmisti tamamlayinca bu ortalamayi yakaladim bence bundan iyisi olamaz gidipte linea alip kagni gibi araba ne gidiyor ne duruyor arabami seni senmi arabayi suruyosun belli degil bu fiyaylara fiyatlara bu segmenttr alinacak en kral araba megandir tek gecerim emsallerinden kat kat onde.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah değer çok güzel :) benimde şuan 5.9 tamamen şehir içi ve kat, son susturucu olmadığı halde :)

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah Emre, bir symbol olmasa da megane için mükemmel bir değer yakalamışsın :eyv 1.5 dCi motorlar çok iyi ama her kasa için biraz farklı yapsa ne olur. adamlar symbol'e de clioyada captur'a da hatta kangoo'ya bile aynı motoru koyuyor. hepsinden aynı performansı beklemek yanlış oluyor haliyle. Bakalım şu yeni çıkarttığı 1.6 dCi ne kadar elverişli olacak. 130 hp 320 nt :)
ağır kasa araçlara bunu koysa bari. şuanda megane ve fluance larda var sadece.
Latitute'deki 2.0dCi kadar olmasa da sınıfının en iyisiymiş.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah Emre, bir symbol olmasa da megane için mükemmel bir değer yakalamışsın :eyv 1.5 dCi motorlar çok iyi ama her kasa için biraz farklı yapsa ne olur. adamlar symbol'e de clioyada captur'a da hatta kangoo'ya bile aynı motoru koyuyor. hepsinden aynı performansı beklemek yanlış oluyor haliyle. Bakalım şu yeni çıkarttığı 1.6 dCi ne kadar elverişli olacak. 130 hp 320 nt :)
ağır kasa araçlara bunu koysa bari. şuanda megane ve fluance larda var sadece.
Latitute'deki 2.0dCi kadar olmasa da sınıfının en iyisiymiş.

Yeni 1.6 twin turbo 160 hp lik dizel motor gelicek diye duymuştum

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha yeni 1.6dCi çıkarttı. Renault motor konusunda çok iyi yerlerde, Twinturbo çıkaracaklarını düşünmüyorum.

(1.5 dCi ile mazot yakarak gönderildi.. Tapatalk)

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emre3444

''Normal sakin kullanım ve yerine görede hız yapılarak yapılan bu kilometre ve yakıt ortalamam gerçekten megane 2 gibi bi araca böyle bi kasaya bu yakıt ortalaması gerçekten harika benim gözümde 100 kilometre yol ve yakılan yakıt sadece 4.5 litre bundan iyisi olamaz bence dci motorlar bir harika.''

Bende seni kıskandırayım :) İstanbul dan dün akşam geldim aracın yol bilgisayarı ortalama hız 91.2 olarak gösteriyor ve yakıt ortalaması 4.5 + aracın bagajı ağır yüklerle doluydu yolda gelirken amortisörler tam dibe oturuyordu araçta 4 kişi idik :)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz direk olarak uzun yol yapmissiniz o yuzden biraz daha dusuk çıkar yani icinde olan agirliklari sayarsak siz biraz daha az yakmissiniz ama dedigim givi ben cogu yerde sehir ici gezdim sehirler arasi yolda hiz yaptım ama yine her halukarda cook iyi rakam bunlar