Yakıt ortalamam bu araca bu yüzden aşıgım :)

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet gerçekten dci yakıt cimriliği konusunda çok başarılı. Şunuda belirteyim ben ışıklarda araba dolu olsun boş olsun seri kalkarım buna rağmen bu rakamlar çok iyi rakamlar.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Afyonlu03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar siz ne içiyorsunuz. Nerdeyse hava yakıyor araç diyeceksiniz :)

Bende 400 km lık yol yaptım ortalama yakıt tüketimim 6,5 idi aracı 2500 devirde kullanıyorum birde aracımı en son test ettiğimde 140 km hızı geçmedi, şimdi sizin bu yazıları görünce araçtan rahatsız oldum acaba buna sebep nedir? Konu hakkında yol gösterin lütfen. Yeni bir konu açıp formu meşgul etmeyeyim buradan yazayım istedim

Yağı değişti, yağ filtresi değişti
Polen le mazot filtresi değişmedi sadece
Lastiklerim sıfır daha ilk taksiti gelmedi CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 taktırdım memnunum da

Mazot filtresi etki eder mi acaba?

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabi azda olsa etki eder ama hava filitresi yakıt için çok etkili olur yalnız 140 km geçmemesinin flitre ile alakalı olduğunu sanmıyorum enjektörleri kontrol ettirmelisin.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla senim aracın 140 gecmiyomus ama ben bunu istanbul ici e5 de rahatlikla yapiyorum uzun yolda defalarca 190.200 km gibi hizlari gordum benim megane 180 kadar rahatlikla cikiyor kasmadan 180.den 200 e kadar zorlanma oluyor ama dedigim.gbi 180 km hiza rahatlikla ulasiyor ayrica.
Bu 4.5 litre yakit ortalamamda ise genellikle hizda yaptim pek sakin kullandim denilemez.

Ancak soyle bisey var arabanizin dilinden anlamiyorsaniz 100 ile gidicek yerle 120 ile gidicek diyorsan bu araca 6.5 litrede yakar 9 litrede yakar bu aracinla senim arandaki bi.durum eger bi ariza yoksa tabi aracinda ama 140 km gecmiyo diyosun bence aracinda ciddi bi ariza var benim görüşüm bigun bi sahin dogan 140 km goruyor .d

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aman abi sakın bu durumdayken bir şahinle filanda kapışmaya girme rezil olursun bir sahin bile 160 ı görüyor :)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar siz ne içiyorsunuz. Nerdeyse hava yakıyor araç diyeceksiniz :)

Bende 400 km lık yol yaptım ortalama yakıt tüketimim 6,5 idi aracı 2500 devirde kullanıyorum birde aracımı en son test ettiğimde 140 km hızı geçmedi, şimdi sizin bu yazıları görünce araçtan rahatsız oldum acaba buna sebep nedir? Konu hakkında yol gösterin lütfen. Yeni bir konu açıp formu meşgul etmeyeyim buradan yazayım istedim

Yağı değişti, yağ filtresi değişti
Polen le mazot filtresi değişmedi sadece
Lastiklerim sıfır daha ilk taksiti gelmedi CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 taktırdım memnunum da

Mazot filtresi etki eder mi acaba?
Abi senin araç kaç binde ? Motor kurum yapmış olabilir mi ? Bizde şimiki aracı ilk aldığımızda 2.0 turbo dizel motor düz yolda 3e tak gaz yemiyor sabit kalıyodu iğrenç soğumuştum ilk günde araçtan . Zaten trigeride değiştirememişler komple motor yaptırmak zorunda kaldık . Üst blok bir çıktı 178 bindeydi araç ilk sahibi amcamdan aldık o gözenekler kurumdan tıkanmış tornavida girmiyordu tıkalıydı tamamen . Sonra bir toplandı herşey revizyona girdi direksiyona bir oturdum araca aşık oldum o ustamdan aldığım ilk gün köpek gibi gidiyor yokuşları yırtıyo 2 3 4 ivmelenmeleri aynı dehşetti . 2.0 turbo dizel hakkını veriyodu yani hala ben otoyolda 120 130 giderken gaza dip çökünce araç kafa kaldırıp rahatça ivmeleniyor yığılmadan kasılmadan o yönden çok seviyorum

zulfo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimki sakin kullanmada 4.2 normal kullanmada 4.5 hizli vede suratli kullanmada ise 4.8 ile 5 litre motorum ise 1.5 dci 101beygir ve 200.000km ben cok memnumum