Yakit tuketimi cok fazla yardimci olabilirmisiniz

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam antirfiriz rengiyle alakası yok. renk sadece boyadır. içeriği değişmez renkle. yanlış içerikli antifriz koymadığınız sürece sorun olmaz.
75te çalışması güzel değil ni nebze serin çalışıyor motor. yakıt tüketimine etkisi olabilir.
90 beygirlik clio ile ocak ayının ortalarına arabada 3 kişi 100 sabit 3.6 ortalama ile bursadan bandırmaya gittim.
sensörün yenisini denemek lazım. denedikten sonra düzelirse parça değişimini onaylayın. yani demek istediğim emanet sensör alın bi öyle deneyin. yaşadığım yerde böyle şeyler yapılıyor. sizin orada belki müsaade etmeyebilirler ama deneyin.
Merhaba hocam cevabiniz icin tesekkur ederim. Dediginizi gecen hafta uygulamistim. Obd den baglanip pyren veya torque ile takip ediyorum kurum miktarini sifira kadar dusurdum fakat surekli rejenerasyon yapiyor gibi. Yani ornegin kurum miktari 6.6 gr 6.7 6.8 oluyor ardindan dusmeye basliyor 6.4. 6.3 6.2 gr... daha sonra yine yukseliyor. Buarada bu dedigim normal sehir ici dur kalk trafikte oluyor. Dikkatimi ceken bir diger sey ise katalizor oncesi sicakliga baktigimda sabit 50 derece gorunuyor normalde olmasi gereken degerler 700 derece civari diye biliyorum. Aracimda kirmizi antifriz var ve motor suyu sicakligi 77 derece civarina gelip sabit 75 74 lerde kaliyor normalde 83 te termostat acmasi gerekli acaba kirmizi antifriz koyarak hatami yaptim bir arkadasim renolarda mavi antifriz kullanilir demisti

flame0011

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam antirfiriz rengiyle alakası yok. renk sadece boyadır. içeriği değişmez renkle. yanlış içerikli antifriz koymadığınız sürece sorun olmaz.
75te çalışması güzel değil ni nebze serin çalışıyor motor. yakıt tüketimine etkisi olabilir.
90 beygirlik clio ile ocak ayının ortalarına arabada 3 kişi 100 sabit 3.6 ortalama ile bursadan bandırmaya gittim.
sensörün yenisini denemek lazım. denedikten sonra düzelirse parça değişimini onaylayın. yani demek istediğim emanet sensör alın bi öyle deneyin. yaşadığım yerde böyle şeyler yapılıyor. sizin orada belki müsaade etmeyebilirler ama deneyin.

Hocam cevabiniz icin cok tesekkur ederim bugun istanbul ici bayrampasadan karsiya maltepeye gittim. Ortalamayi sifirladim ve 4.0 ortalamayla komtak kapattim biraz kopru trafigi biraz 115 sabit biraz 80 sabit bu ortalamayi buldum. Sanirim.benim sorunum araci kisa mesafe kullanmam cunku devamli olarak kullanim seklim 4 - 5 km gidip stop edip 1 saat sonra tekrar 4 - 5 km gitmek seklinde

flame0011

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam cevabiniz icin tesekkur ederim. Sorunum sanirim kisa mesafe sehir ici kullanim. Bugun istanbul ici bayrampasadan anadolu yakasi maltepeye yolculuk yaptim ve ort 4.0 ile kontak kapattim. Bence gayet iyi diye dusunuyorum

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , aynı iki başlıklı konuyu bu başlıkta birleştirdim , buradan devam edebilirsiniz,Keyifli forumlar..

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Hocam cevabiniz icin tesekkur ederim. Sorunum sanirim kisa mesafe sehir ici kullanim. Bugun istanbul ici bayrampasadan anadolu yakasi maltepeye yolculuk yaptim ve ort 4.0 ile kontak kapattim. Bence gayet iyi diye dusunuyorum

Kısa mesafede dizel motor özellikle dur kalk varsa ısınmaz ve çok yakar... Sürekli kısa mesafe kullanıyorsanız o zaman hibrit araç tavsiye ederim.

flame0011

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa mesafede dizel motor özellikle dur kalk varsa ısınmaz ve çok yakar... Sürekli kısa mesafe kullanıyorsanız o zaman hibrit araç tavsiye ederim.
Teşekkürler evet hocam fakat motor ısınıyor. Obd den de devamlı takip ediyorum. Torque, ddt4all vb uygulamalar ile... 75 derece 76 derecede çalışıyor 90 a çıktığını görmedim 50 km yol yaptım yine 75 derece civarı. Şehir içi otoban kullanımında 4 4.5 lt civari geziyprum 120 sabit gidersem. Fakat dediğim gibi sürekli kurum miktarı düşüyor ve egzozdan çiğ yakıt kokusu alıyorum bir nevi rejenerasyon yapıyor diye düşüyorum. Bebim tahminimce fazla yakıt basıyor böylece kurumlari yakıyor bunun sebebide ya enjektör ya da triger ve devirdaim değişiminden dolayı sente... Aklıma başka birşey gelmiyor fikirlere ve önerilere açığım... Teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

flame0011

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şöyle ilginç bir durum var 32 -38 km hiz arasi arac 7 8 anlik gisterirken birden 12 13 olup tekrar dusuyor. 40 km den sonra az yakmaya basliyor sabit gittigimde. Gaza hafif bastigimda basliyor somurmeye...

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi