Yakıt tüketimim

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya hu sizin orlarda gaz 2 tl falan mı.
afyon da 2,74 den alıyorum. 20 tl ile şehir içi 50 km yakıyor. usandım valla ayar yaptırmaktan. üstelik son ayardan önce . 20 tl ile 60 km gidiyordum. bi arkadaş tavsiyesiyle gittim ayar için bir yere. . üstelik hava filtresini yeniledim. de gittim. adam ışıkları yaktı. haliyle rolante düştü. karbüratörden deviri yükseltti. biraz da lpg beyniyle oynadı. tamam dedi yolladı. önceki yerde ışıkları yakmadan ayarladılar. üstelik 3000 devire getirip ayar yaptılar. bıktım valla ya. ayar için verdiğim 10 tl ler yüzünden bıktım. artık gitmiyorum. kendim nasıl ayar yaparım bu r9 u. kimileri hava girişini tamamemn kapatmış kimiler yarım kapatmış vs vs.

kardeş seni çok iyi anlıyorum her ayarcıya usta dememek gerekiyo.. bende 4-5 yer gezdim ayar için, şehiriçi 50 tl ile 98-99 km gidiyodu gazla burada da açtım ama bi türlü halledemedik sorunu bujiler buji kabloları endüskiyon bobini platin, meksefe, hava filtresi en sonunda da tüp beynini yenilemiştim. ayar yaptırıyorum usta süper diyo en fazla gittiği 100 km 50 lira gazla, en sonunda Konyada bir ustaya gittim...normalde izmirde ayar yaptırdım 4-5 defa, makineye bağladı ve ilk dediği rölantide tüm gazı dışarı vermiş dedi, beyindeki siyah olan dönerli civatayı ayarladı o günden beri gaz pahalanmasına rağmen 50 tl gaz ile 140-150 km gidiyorum şehiriçi şehirdışı 230 u buluyo..

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeş seni çok iyi anlıyorum her ayarcıya usta dememek gerekiyo.. bende 4-5 yer gezdim ayar için, şehiriçi 50 tl ile 98-99 km gidiyodu gazla burada da açtım ama bi türlü halledemedik sorunu bujiler buji kabloları endüskiyon bobini platin, meksefe, hava filtresi en sonunda da tüp beynini yenilemiştim. ayar yaptırıyorum usta süper diyo en fazla gittiği 100 km 50 lira gazla, en sonunda Konyada bir ustaya gittim...normalde izmirde ayar yaptırdım 4-5 defa, makineye bağladı ve ilk dediği rölantide tüm gazı dışarı vermiş dedi, beyindeki siyah olan dönerli civatayı ayarladı o günden beri gaz pahalanmasına rağmen 50 tl gaz ile 140-150 km gidiyorum şehiriçi şehirdışı 230 u buluyo..

geçende babamla konuştum. o da izmirde oturuyor. onda da 93 orta kasa r9 var. onunda çok yakıyormuş bir yerlerden hava alıyormuş haliyle çok yakıyormuş. ege üniversitesine giden ağaçlı yol var hani şu tek şeritli yön varya. işte orda bulunan aygaz da ayar yapan iki usta varmış ikiside kardeş hatta doğudan gelmişler. babam en son oraya götürmüş. hortumdan mı ne hava alıyormuş kesmiş biraz ileri iteşeyip sıkmış birde ayar yapmış. şimdi gayet iyi yakıyormuş. ben ise afyonda emek otogaza götürdüm tekrar ayar yaptı. ama dedi senin motorun ateşlemesinde sorun var dedi. ama keyfe keder dedi birde. çünkü egzoz dan arada sırada pır pır ses geliyor dedi. deim ayarı yapın ne yakar bu normal kullanımda. şehir için 10-11 km de 1 lt yakar dedi. afyonda gaz 2,74 şuan da buda gösteriyor ki. km de 0,274 tl eder. 20 tl aldım bakalım hesabıma göre 70 km gidecek mi.

i.arslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hemşerim afyonda nerde oturuyorsun bende bu bayramda memleketteyim tanışmak isterim ben merkezdenim

i.arslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
manisadan afyona yolculuk var tam 350 km yol arabamda küçük tüp var 32 lik denenden :) hesabıma göre bir depoyla gitmem gerekiyor ayaraları falan yeni yapıldı sayılır araçta
5 kişi + eşyalar olacak 75 tl'den fazla yakmaması lazım :)

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
manisadan afyona yolculuk var tam 350 km yol arabamda küçük tüp var 32 lik denenden :) hesabıma göre bir depoyla gitmem gerekiyor ayaraları falan yeni yapıldı sayılır araçta
5 kişi + eşyalar olacak 75 tl'den fazla yakmaması lazım :)
ben merkez harbiş semtindeyim. bende nasipse cuma günü saat 15:00 gibi yola çıkmayı düşünüyorum. belki de sen gelirken ben de gideceğim. bendeki depo büyük fullesem izmire gider ve geri gelir gibi. 150 tl ye geçende fulledim eskişehire gitmiştim hafta sonu. şu an da 380 km oldu. deponun kırmızı ışığı yanıyor bazende yeşil oluyor. tahminim şehir içi 100 km daha gider gibi. afyonda gaz pahalı 2,74 tl. oralarda ucuzdur. hele bir yer vardı yol üstünde ucuzluktan kuyruk olurdu orda. adam hatta çift taraflı istasyon açmıştı.

hasan topal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 220 km son gaz gittim 42 tl yaktı hala şoktayım. çok az değilmi. 19 kuruş gibi yakmış.

ibrahimmcolak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
60 litre gaz 5 kişi bakaj full 1 saatten fazla geredede trafik kurtköy den köy yolundan kandıra otobanı üzerinden 60 litre yakıtım oldu 1992 bro

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R11 1.4 Lpg Açık hava filtresi düz boru ve silencer lı egzos ile
Araç yüklü halde ortalama 90-100 km/h
1-2 ay önce uzun yolda 0,18 TL ölçtüm.

Gazı Bp, Shell, Opet üçlüsü dışından kola kolay almam...

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
toplam 200 tl lpg ile yani 73 lt gaz ile toplam 890 km yol yaptım. yani 100 km de 8,20 lt gaz tüketimim olmuş. üstelik 890 km nin içindeki 100 km lik mesafe şehir içi oldu. demekki hepsi uzun yolda olsa 100 km de 8 lt bile olmayacak gibi. benim için gayet iyi. fikri olan?

i.arslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm Arkadaşlar afyondan döndüm giderken depoyu fulledim 50 tl aldı 20.50 lt 340 km yol yaptım afyonda depoyu fullediğimde 60 tl aldı yani

0,18 - 0,19 krş yaktı araba uzun yolda, 300 km şehir içi 340 km geri dönüş toplamda 980 km yol yaptım belki inanmayacaksınız ama 200 tl gaz toplam ort. olarak 0,20 - 0,21 krş yaktım şuan depoda 10 tl gaz ya var ya yok arabaya tekrar aşık oldum :):):):)

bu arada yolculuk sırasında araçta 5 kişi ve bagaj full dü giderkende gelirkende 100- 120 geldim