Yardımm !! SıraLı LPG direk LPGde calısmazmı????

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yazın ok çalışmasında sıkıntı olmaz bende de karbüratörlü kia vardı yazın aynı şekilde gazda çalıştırıyordum ama kışın sıkıntı oluyordu
Walla akün sagLam oLsun hic caLısmazSa LPG beynine Sıcak su dök bas Marsa Calısır.. Bende problem olmuyordu arabayı yere yapıstıran donlu havalarda bile calısıyordu

RedMercury

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman sen bildiğini yap sıralıda da direk lpg den çalışır bu gün denedim lpg düğmesine basılı tutarak kontağı çevirdim lpg ışıkları sabit yanıyordu bastım kontağı lpg de çalıştı

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg düğmesine basarak çalışır ama soğuk havalarda zorlanır.Rolanti düşer belki ilk 1-2 marşta çalışır stop eder.HArekete başlarken stop edebilir.Lpg için motoru suyunun sıcak olması gerekir.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
o zaman sen bildiğini yap sıralıda da direk lpg den çalışır bu gün denedim lpg düğmesine basılı tutarak kontağı çevirdim lpg ışıkları sabit yanıyordu bastım kontağı lpg de çalıştı
Kontak kapalıykenmi Basılı tutmaya basLadın Yoksa kontak acıkkkenmi ?

RedMercury

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kontak kapalıyken basılı tut

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontak kapalı bastım nedense mars hiç basmadı sankı mars motoruna eletrık gıtmıyo gıbıydı araba c kapattımalısmadı iki üç saat sonra gittim öyle çalıştı:)

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg dügmesine basarak çalıştrma bütn lpg kitlerinde yok sadece olagan dışı durum sistemi bulunan kitlerde var :) sizin kitinzde bu varmı bi araştrmanz lazım bunuda lpg ustasından değil prje onayı yapan makina mühndislerinden daha net ögrenebilirsin bide bu dirk lpgde çalıştrmak lpg ekipmanlarına ve aracınz bazı kısımlarına zarar verebilir nitekim yeni nesil enjksiynlu araçlara karadüzn lpg takmamalarının sebplerinden biride bu kara düzn karbratrlü araçlarda skıntı çıkartmıyo fazla ama yenilerde öyle değil