Yavaş Yavaş Laguna II

Elif92

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
benden size bir abi tavsiyesi satıcı usta v.s çok güvenmeyin araştırın önce ben çok para sokağa attım böyle.renaultsport arkadaşımızda bu konuda gördüğüm en deneyimli arkadaşlardan biridir.

çok teşekkür ederim gerçekten.. 2 haftadır araştırdıgımız bişey bide daha önce kullandıgımız için tercih ettik

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu söylediklerınız hepsine dıkkat edilerek seçıldı.. zaten motor numarasına göre verilen bişey.. bunları ögrenmekte bişey yok buji için biraz araştırma ve satıcı ile irtibata geçmek yetebılıyor :) ama genel olarak bu bilgiler merak nerden dersenız genetik demem yeterli bi cevap olabılır
muhtemelen ngk nın iridium larından almıssınızdır onlarda genelde araca uygun degilde belli bir tırnak aralıgı ve boysa uretiliyor aralarından siz secip alıyorsunuz
parcacılar bujilerdeki uzun kodları pek bilmiyor ama genel olarak renoda bu bujilerden almak isteyenler bkr6eix modelini tercih edebilir tırnak aralıgı 0.9mm dir cogu renoya uyar birde izf ifr gibi harflerle baslayanlar varki onlar hondalar japonlar içindir genelde renoda titreme yaptırır
yinede merakınız benimde hosuma gitti cunku bende merak ederek hep biseyler ogrendim

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
muhtemelen ngk nın iridium larından almıssınızdır onlarda genelde araca uygun degilde belli bir tırnak aralıgı ve boysa uretiliyor aralarından siz secip alıyorsunuz
parcacılar bujilerdeki uzun kodları pek bilmiyor ama genel olarak renoda bu bujilerden almak isteyenler bkr6eix modelini tercih edebilir tırnak aralıgı 0.9mm dir cogu renoya uyar birde izf ifr gibi harflerle baslayanlar varki onlar hondalar japonlar içindir genelde renoda titreme yaptırır
yinede merakınız benimde hosuma gitti cunku bende merak ederek hep biseyler ogrendim

bende kaz...lanarak öğrendim hehe

Alper_404

Alper ATAMAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elif sırada hangi işlem var :)

Mesut 16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oooo elif abla araba güzel dahada güzelleşiyo devim et :)

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
O 5 beygir neye göre 5 beygir.Dynoya çıkıp ölçütünüz mü?
Bujiyle 5 beygir alınamaz..Bujiyle beraber bobin ve kabloları da performans tip seçerseniz performansa etki eder.5 beygir çok hayali olmuş..
Güle güle kullanın :)

bekolito

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O 5 beygir neye göre 5 beygir.Dynoya çıkıp ölçütünüz mü?
Bujiyle 5 beygir alınamaz..Bujiyle beraber bobin ve kabloları da performans tip seçerseniz performansa etki eder.5 beygir çok hayali olmuş..
Güle güle kullanın :)

+1000 :)

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi bujiden 5 hp alabilseydik şu an benim araç tahmini 170-180 hp aralığında olurdu:D ankara ekibi olarak araçlara yapılan bi çok şeyi dakikasında deniyoruz.bi aracı en çok rahatlatan şeylerin başında kat iptali gelebilir bu kat iptali 1-1.5 boy gibi etkiliyor aracı buda olsa olsa 1-2 hp olabilir ki onuda sanmıyorum dyno üstünde görülebilcek birşey değil.Komple düz boru son susturucu kat iptali kaliteli filtreler ile alınabilmiş şey 10hp falandır.Ki aracın ciğeri sağlam değilse bunu bile vermez size bu sebeple buji olayına o kadar takılmayın 5 hp hayali bi rakamdır.Ama size avantajı ömrü olur.10 binde bir değilde 100 bin gibi bi kmde değiştirirsin