Yazılım mı gaz tepkime cihazı mı?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ben Pedal commander satın aldım almadan önce de bu gaz tepkime cihazlarını epey araştırdım. Bu ürünü almamdaki sebep her araca özgün olarak içinde yazılım yapılmasıydı. Diğer universal cihazlar gibi tek tip standart değil cihazın içindeki yazılımı benimle beraber istediğim gibi yaptılar. Tabi telefonla kontrol edilebilir olması 36 ayrı modda çalışması bu ürünü tercih etmeme sebep oldu. Çok da içime sindi
Kaç TL verdiniz ?

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bundan önceki aracım olan Clio 4 75p için aracıma PedalChip takmıştım. 1 yıl sonra araç çeşitli arızalar vermeye başladı. En son yol yardımını çağırdığımda sorunun gaz pedalından geldiğini söyleyince cihazı söktük, ve herşey normale döndü. Benden size tavsiye; gerek yok.

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cem.levent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bundan önceki aracım olan Clio 4 75p için aracıma PedalChip takmıştım. 1 yıl sonra araç çeşitli arızalar vermeye başladı. En son yol yardımını çağırdığımda sorunun gaz pedalından geldiğini söyleyince cihazı söktük, ve herşey normale döndü. Benden size tavsiye; gerek yok.

Şu an ürünü aktif olarak kullanıyorum herhangi bir arızaya yol açmadı ama tabiki ilerisi için zaman gösterecek neler olacağını. Piyasadaki bütün ürünleri araştırdığımda pedal commander aklıma yattı diğer ürünler gibi universal değil benim aracıma uygun programlandı. Sizin aracınızda ne gibi arızalar vermişti?

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ESP yı kontrol ettirin, motorda hasar uyarısı derken 30km hızı geçirmiyordu. Durduk yere oluyordu. Yolda giderken bile...
Şu an ürünü aktif olarak kullanıyorum herhangi bir arızaya yol açmadı ama tabiki ilerisi için zaman gösterecek neler olacağını. Piyasadaki bütün ürünleri araştırdığımda pedal commander aklıma yattı diğer ürünler gibi universal değil benim aracıma uygun programlandı. Sizin aracınızda ne gibi arızalar vermişti?

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aynı chazı 350 tl ye buldum ikinci el fazla kullanılmamış ama alıp almama arasında kaldım şuan.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, araçlarınız turbolu ve ECO tuşları da varsa gaz tepkime cihazlarına gerek yok. Bunun yerine chipbox alın, hem normal kullanımda %10-15 daha az yakın, hem daha seri olur. Benim fikrim bu yönde.

cem.levent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aynı chazı 350 tl ye buldum ikinci el fazla kullanılmamış ama alıp almama arasında kaldım şuan.
Aracınıza uyumlu olduğundan emin olun her araç için soket, kablo dizilimi ve cihaz içi programlama farklı.

cem.levent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, araçlarınız turbolu ve ECO tuşları da varsa gaz tepkime cihazlarına gerek yok. Bunun yerine chipbox alın, hem normal kullanımda %10-15 daha az yakın, hem daha seri olur. Benim fikrim bu yönde.

Tepkime cihazı ve chip araçlarımıza farklı etkiler sunuyor. Aracım turbolu ve eco modu da var fakat bu renault grubu araçlarda eco modunun hiçbir etkisini göremedim. Turbo dolana kadar tam gaz yapmak durumunda kalıyordum bu durumdan kurtuldum gaza dokunmamla beraber aracım şahlanıyor şu an beni tatmin ediyor. Eğer ilerde beygir ve tork da arttırmak istersem chipe başvurabilirim.