Yazlık lastik seçimi hakkında

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eski mitsubishi Lancer aracımın üzerinde gelen dunlop lastiklere 10 bin km dayanamayıp continental almıştım. Islak zeminde dunlop lastiklerde kayma ve yol tutuş problemleri çekiyorsun(Zonguldak) virajlar ve dik rampalar eziyet olmuştu. Continental ile hiçbirini yaşamadim

Teşekkürler muhtemelen conti alacağım. Deneyip göreceğiz artık :)

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tercihim conti olurdu

xcomely

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben lassa revo 2+ aldım. çok memnunum arkadaşlar.lastik sesi 66dbi, ıslak zemin yol tutuşu da b ydi. 310 liraydı tanesi trabzon da. 300 e ayarlıyorlar yani.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben lassa revo 2+ aldım. çok memnunum arkadaşlar.lastik sesi 66dbi, ıslak zemin yol tutuşu da b ydi. 310 liraydı tanesi trabzon da. 300 e ayarlıyorlar yani.

aynı lastikleri kullanıyorum, memnunum. sağlamlığı ve dayanıklılığı konusunda şüphem yok ama karakteristik lassa sertliği bu seridede mevcut. aslında lassa 2. tercihimdi premium contac5 in 60 yanak olanını birkaç bayiye sordum ellerinde yoktu şayet olsaydı onu taktıracaktım

Ömer Tuncay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Petlasın çabuk balans yaptığını duydum. Ama yazlık kışlık değiştirecekseniz balans problem olmaz. Sonuçta 6 ayda bir balans aldırmış olacaksınız. Ama sizin yerinizde olsam Continental alırdım. Ancak ben alacak olsam Michelin alır geçerdim.

gte77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lassa driveways 205-60-16 aldım tavsiye üzerine .

tozer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim lastikler 205/55/17 olcusunde. 2-3 hafta once lastikleri degistirdim. Uzerinde bridgestone turanzalar vardi. Memnum oldugum icin dedim yine aynisindan olsun. Gaziantep, Adana, Mersin ve Ankara'da 205/55/17 bridgestone lastik bulamadik... depolarda dahi cikmadi... sadece michelin vardi setine servet istediler resmen. Diger markalarin o boyutunda zaten bulunamadi. Uzun yola cikicam, lastikler bitmis. En son Urfa'dan Riken diye bisey bulduk. Fiyatida cok makul. Once killandim bu kadar ucuz 17'lik lastik mi olur diye ama zaman caresizligi yuzunden deveye diken, fluence'a riken lazimmis dedik:)) enteresandir lastikten memnunum su ana kadar. 800 kusur km yol yapildi. Otoban, sehir ici, duble yol karisik. Bir bridgestone conti degil ama is goruyor. Bilgi ve goruslerinize sunarim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kiymetli yorumlariniz icin her birinize ayri ayri tesekkur ederim. ContiPremiumContact 5 aldim. Tanesi 200,00 tl toplamda 800,00 tl balansi, takmasi vs. Her sey icinde. Kullandikca yorumlarimi paylasirim Adac testleri asil belirleyici etken olmustu ama kullanici yorumunu da orenmek uzere konuyu actim.

Keyifli forumlar.

07captur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun lastikler, Uzun süre kazasız belasız kullanırsınız inşallah :) hoş siz aldınız ama belki başka lastik arayan vardır 😊 Burda bahsi geçmemişti galiba ama ben eski aracıma pirelli cinturato p7 taktırmıştım. Baya memnundum açıkçası.. yakıtı vs. Yol tutuşta güzeldi. Lastikçi bölge bayisi tanıdığımız önermişti bu lastikleri.. antalya 3 ay izmir 3 ay ve 6ay istanbul gördü 🙂 Hiç üzmedi meret bizi..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun lastikler, Uzun süre kazasız belasız kullanırsınız inşallah :) hoş siz aldınız ama belki başka lastik arayan vardır [emoji4] Burda bahsi geçmemişti galiba ama ben eski aracıma pirelli cinturato p7 taktırmıştım. Baya memnundum açıkçası.. yakıtı vs. Yol tutuşta güzeldi. Lastikçi bölge bayisi tanıdığımız önermişti bu lastikleri.. antalya 3 ay izmir 3 ay ve 6ay istanbul gördü [emoji846] Hiç üzmedi meret bizi..

Tesekkurler. Pirelli cinturato iyi tutan bir lastik arac testleri sirasinda konu lastige gelince elestirmenler genel olarak iyi oldugunu savunuyorlar. Kendim denemedim. Ama benim ivin onemli olan uzun km yapmasi degil atiyorum ben o lastigi 30.000 kullanayim ama 30.000. Km dede ayni verimi versin. Her sene lastik alirim herekirse ama bana sorun cikartmasin.