Yeni Araç 2010 Clio 1.2 Tomtom Edition :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hastayım böyle işlemlere ama sadece merak ettiğim bütün bunları yaparken fotoğrafa nasıl vakit ayırıyorsunuz .

Ben böyle şeyler yaparken heyecandan fotoğraf çekmiyorum :D

Ve çamurluk içlerine çok özenirim uzun saplı bir fırçayla her yıkamam da içini köpüklerim güzelce ( Sonuçta dairesel yok davlumbazlarda :D )

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğine sağlık kardeşim bravo emek budur :eyv
Eyw Murat abi saolasın henüz yeni başladım vakit buldukça devam edicem artık :)

Maşallahı var güle güle kullanın:eyv
Eyw saolasın Onur :)

tom tom iyidir henüz kullanmayı beceremesem de :) güle güle kullanın :eyv

Saolasın, bende henüz hiç kullanmayı denemedim
benim kafa önce temizliğe kilit durumda bitirdikten sonra bakıcaz artık navisine :D

Hastayım böyle işlemlere ama sadece merak ettiğim bütün bunları yaparken fotoğrafa nasıl vakit ayırıyorsunuz .

Ben böyle şeyler yaparken heyecandan fotoğraf çekmiyorum :D

Ve çamurluk içlerine çok özenirim uzun saplı bir fırçayla her yıkamam da içini köpüklerim güzelce ( Sonuçta dairesel yok davlumbazlarda :D )

Zor oluyor ama elden geldikçe çekiyorum çekemediğim birdünya iş var aslında :D
Bu saatten sonra davlumbaz içleriyle selamı sabahı kestim nano uygulama yaptım birdaha ne matlaşıcak nede parlaklığı gidicek sadece tazikli suyla temizlemenin keyfini çıkarıcam :D

Şuan mesela arabaya komple kil uygulaması yapıyorum arabanın hertarafında ufak ufak noktalar var zannedersem toz yapışmış ve kalmış yarısını anca bitirdim kapı çıtalarına kadar söktüm araları temizliyorum araba beyaz oldugu ıcın kalıntı pisliklerin hepsi bariz belli oluyor

bazı pis detaylardan fotoğraflar sadece bir kısmı :D

Temizlenmiş hallerinden.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oraları sökerek mi temizledin Serkan Hocam :) benim de böyle detaylı bir şeye el atmam lazım bir ara :eyv şu pasta-cila olayını halledelimde bi wax atıyorum kılcallar ortaya cıkıyor :D araba zaten şuan acayip pis yıkamaya gidicektim bugün ama üşeniyorum bee :D kuşların istilasına uğramış boydan boyaa :D

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oraları sökerek mi temizledin Serkan Hocam :) benim de böyle detaylı bir şeye el atmam lazım bir ara :eyv şu pasta-cila olayını halledelimde bi wax atıyorum kılcallar ortaya cıkıyor :D araba zaten şuan acayip pis yıkamaya gidicektim bugün ama üşeniyorum bee :D kuşların istilasına uğramış boydan boyaa :D
Yok baki sökmeden temizledim detay fırcaları var birde ağır kirleri çıkaran kimyasal var boyaya zarar vermeyen onlarla temizledim :)
Ama çıtaları sökmek durumunda kaldım hem içlerini temizlemek için hemde cıtaların dıs yuzeylerındeki kirleri temizlemek için üzerinde uğraşmaya gerek yok.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok baki sökmeden temizledim detay fırcaları var birde ağır kirleri çıkaran kimyasal var boyaya zarar vermeyen onlarla temizledim :)
Ama çıtaları sökmek durumunda kaldım hem içlerini temizlemek için hemde cıtaların dıs yuzeylerındeki kirleri temizlemek için üzerinde uğraşmaya gerek yok.

bir ara girişmem lazım benim bu işe bu detay fırçası olarak önerdiğin var mı çeşit çeşit mi oluyorlar pek bilgim yok bu konuda :) daha arabayı bile yıkatmaya götürmedim :D baksana kuşların istilasına uğradı bu sadece bir kısmıı :D acil bıcı bıcıya ihtiyaç var...

10290602_697637906948629_7475525445975984479_n.jpg

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bir ara girişmem lazım benim bu işe bu detay fırçası olarak önerdiğin var mı çeşit çeşit mi oluyorlar pek bilgim yok bu konuda :) daha arabayı bile yıkatmaya götürmedim :D baksana kuşların istilasına uğradı bu sadece bir kısmıı :D acil bıcı bıcıya ihtiyaç var...

10290602_697637906948629_7475525445975984479_n.jpg

Bunlar pek sorun degıl kuru haldeyken uzerınde cok kalmasın direk meguiars APC ile fıs fısla tertemiz olur :)

fırca olarak bunları kullanıyorum ;)

http://www.boyassi.com/urun/meguiar...detayli-temizleme-fircasi_1675.aspx?CatId=253
57121266_tn70_0.jpg

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son düzenleme:

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline sağlık serkan. Şu çıtalar nasıl sökülüyor ben uğraştım sökemedim. Kendimize mi çekiyoruz. İleri geri oynatıyorum ama kendimize çekip almak mı lazım.kısaca bilgilendirirmisin

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline sağlık serkan. Şu çıtalar nasıl sökülüyor ben uğraştım sökemedim. Kendimize mi çekiyoruz. İleri geri oynatıyorum ama kendimize çekip almak mı lazım.kısaca bilgilendirirmisin
Eyw Alper saolasın baya uğraştım ama iyi oldu araba kendine geldi :)

ön arka kapıyı aç öndeki cıtaları arka kapıya dogru cekıyorsun arkadakılerıde öne dogru cekıyorsun gecme tırnakları var
ama dıkkat et fazla asılma sökmeye geçmeden önce kapıları actıgında bosluk olan kısmına bak vıda delıgı varmı eger kapak tarzı bırsey goruyorsan onu smküp vidaya ulaşırsın yoksa cıtaları sokemezsın bızım Rs lerde yoktu ama senınkınde belkı vardır o yuzden once bakmanda fayda var

vıda delikleri şu şekilde

Ön kapı:

Arka kapı :

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş