burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o aklımda abi fiyat alalım bir ara :)

huey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
edc li araçlara yazılım uygulama şansı varmı ? oluşan tork artışı şanzıman limitleri içerisinde kalıyormu?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
edc li araçlara yazılım uygulama şansı varmı ? oluşan tork artışı şanzıman limitleri içerisinde kalıyormu?
Denemek lazım,torku fazla yükseltmeden güzel bir yazılım atılabilir...

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni scenic de grandscenicte çok güzel olmuş hiç aklımda olmayan bir modeldi ama artık düşünebilirim...:eyv
scenic candır emmiii

​Arka tarafa bi ekran gider cinsinden :eyv
garanti bitsin yapacağım ilk iş abi :eyv

EDC li Kısa versiyonu 6 Mayıs AutoDrom organizasyonunda Scenic Takım Kaptanımız excoupe ile birlikte denedik,kendisinde Grand Scenic var,kısa versiyonun daha atak olduğunu söyledi...
1.6 16v dci motor yıl sonuna doğru gelebilir dendi...
aynen en az 100 kg var muhtemelen ondan

aynen kısa olan model daha atak..makyajsız kasalar 105hp olmasına karşı yine ivmelenmesi güzel tatmin edici..yeni gelenler 110hp oldugundan daha iyi hızlanacagı kesin..uzun yolda beni tatmin ediyor açıkcası..ama şehir içi ani hızlanma gerektiğinde yada yokuşlarda aniden kalkmak istendiğinde biraz üzüyor..bu araçların aile aracı olarak üretildiğini ve genelde performanslı değilde sakin kullanıldıgını varsayarsak mükemmel araçlar :) 1.6 130hp geldiğinde birde kısa şase olanı alındıgında tadından yenmez evladiyelik:)
yazılım yap kurtul burak :)

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

otomatik şanzumanlara chip e hiç haz etmiyorum. mustafa abinin dediği gibi denemek lazım ama ne olur ne olmaz :D

Sedat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi sizin araçta visio özelliği var mı varsa nasıl başarılı bi uygulama mı

huey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet Sedat var. yanlız deneyemedim henüz. Akşam çıkıp denemem gerek tembellik çöküyor çıkamadım birtürlü. Ancak şerit takip iyi çalışıyor silik çizgileri algılamaz diye bekliyordum ama % 80 algılıyor .

jamaal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ha tamam şimdi oldu :) maşallah hepsi çok güzel görünüyor. bursalı GrandScenic sahibi arkadaşla tanışmak isterim forum üyemizmidir?
merhaba adım Cem, etkinliğe bursa'dan katılan grand scenic'in sahibiyim. aracı geçen cuma aldım.mais bursa şube denemem için bir günlüğüne yeni scenic tahsis etmişti onuda kullandım ancak daha uzun olmasına rağmen tasarımını daha oranlı ve güzel bulduğum için grand scenic'i tercih ettim. usb girişinin yerini bende sevmedim ancak küçük bir flash bellek ile kullanınca seçim yerinde gibi görünüyor. konsol kısmında el altında bir bardaklık olmamasını yadırgadım. (bardaklık var ama kullanabilmek için eğilmek gerekiyor.) birde sol ayna yeterince dışa doğru ayarlanamıyor. boyum 1.82 buna rağmen aynayı aracı görmeyeceğim şekilde ayarlayamıyorum.daha uzun boylularda sıkıntı olabilir. önceki aracım laguna 3 tü renaultlarda ön yolcu koltuğu boşken kafalıktan gelen seslere bir çare bulamadılar grand scenic te de aynı sorun var ama artık dert etmiyorum :) benim aracım edc şanzımanlı olan model, daha güçlü bir motorla gelse mutlaka daha iyi olurdu ama edc şanzımanların yüksek torka duyarlılığı nedeniyle yakın zamanda böyle bir model gelmeyeceğini öğrendim. aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

huey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba adım Cem, etkinliğe bursa'dan katılan grand scenic'in sahibiyim. aracı geçen cuma aldım.mais bursa şube denemem için bir günlüğüne yeni scenic tahsis etmişti onuda kullandım ancak daha uzun olmasına rağmen tasarımını daha oranlı ve güzel bulduğum için grand scenic'i tercih ettim. usb girişinin yerini bende sevmedim ancak küçük bir flash bellek ile kullanınca seçim yerinde gibi görünüyor. konsol kısmında el altında bir bardaklık olmamasını yadırgadım. (bardaklık var ama kullanabilmek için eğilmek gerekiyor.) birde sol ayna yeterince dışa doğru ayarlanamıyor. boyum 1.82 buna rağmen aynayı aracı görmeyeceğim şekilde ayarlayamıyorum.daha uzun boylularda sıkıntı olabilir. önceki aracım laguna 3 tü renaultlarda ön yolcu koltuğu boşken kafalıktan gelen seslere bir çare bulamadılar grand scenic te de aynı sorun var ama artık dert etmiyorum :) benim aracım edc şanzımanlı olan model, daha güçlü bir motorla gelse mutlaka daha iyi olurdu ama edc şanzımanların yüksek torka duyarlılığı nedeniyle yakın zamanda böyle bir model gelmeyeceğini öğrendim. aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Selam Cem

sizinde aracınız hayırlı olsun, bir önceki aracım da moka GrandScenic' ti o yüzen bu sefer siyah tercih etmiştim, ancak moka her zaman bu araca uyan en güzel renk diye düşünüyorum , kazasız belasız kullanın inşallah aracınızı,

Bende sizden 1 gün sonra teslim aldım aracımı. usb için küçük flash bellek aldım , evet kötünün iyisi bir çözüm oldu :)

Bende sağ arka yolcu koltuk kafalığından ses geliyor bozuk satıhlarda, daha önceki GrandScenic'te de vardı, sanırım kronik bir sorun. ön yolcu koltuğu dikkatimi çekmedi .

Yüksek tork için EDC şanzıman çalışmaları sürüyor, tahminim 2-3 seneyi bulur gelmesi ozamana kadar kasayı da değiştirirler zaten .

Bu arada lastik basınçlarını aldıktan sonra kontrol ettinizmi? benimkiler önler 39 arkalar 40 psi idi. hepsini 36 yaptım, fabrika çıkışı biraz fazla basıyolar havayı .

jamaal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. lastik havası kontrolü yapmadım ama rahatsız edici bir sertlik de hissetmedim. önceki aracımın süspansiyonları çok sertti belkide ondan sonra algılayamadım. en kısa zamanda kontrol edeceğim.