ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Keyifli anlatım ve detaylı bilgiler için teşekkürler:eyvAilemizin hep bir kuşkuyla baktığım modeliydi scenicler ve modus.İşte böyle detaylara girince ve trafikte vs biraz izleme fırsatı bulunca güzelliklerini ve gücünü öğreniyorum bende.Bizim matrax'ı kandırabilirsem:p​bir test sürüşü yapayım bari merak ettim:)

huey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günaydın

vitesteki kararsızlık olayını bende yaşıyorum. özellikle düşük hızlarda. belki pedal değişikliği ile çözmeyi düşünüyorlardır. yakıt tüketimi şehir içi için normal. uzun yolda çok çok düşük değerler göreceksiniz.

bu arada aklıma bir şey takıldı. Bildiğiniz gibi bizim araçlarda stepne ince ve aracın dışında arka alt kısımda asılı olarak duruyor. lastik patladğında değiştirmek istedğimizde patlayan orjinal lastik bu ince stepnenin olduğu bölmeye sığarmı ? sığmazsa ne yaparız? bagajın da dolu olduğunu farz edelim. nereye koyarız?

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günaydın

vitesteki kararsızlık olayını bende yaşıyorum. özellikle düşük hızlarda. belki pedal değişikliği ile çözmeyi düşünüyorlardır. yakıt tüketimi şehir içi için normal. uzun yolda çok çok düşük değerler göreceksiniz.

bu arada aklıma bir şey takıldı. Bildiğiniz gibi bizim araçlarda stepne ince ve aracın dışında arka alt kısımda asılı olarak duruyor. lastik patladğında değiştirmek istedğimizde patlayan orjinal lastik bu ince stepnenin olduğu bölmeye sığarmı ? sığmazsa ne yaparız? bagajın da dolu olduğunu farz edelim. nereye koyarız?

Güzel soru:D bizim clioIIIlerde de altta ve normal lastik burdan yola çıkarak sizinkide sığar diye tahmin ediyorum...:)

jamaal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günaydın
Gaz pedalı iyileştirmesini bende yakıt tüketimine yordum ama bakalım. Stepne ile ilgili bilgi sahibi değilim ancak otomobil üreticileri bazı konularda çok belirgin hatalar yapabiliyorlar. Daha kalın olan patlayan lastik için herhangi birşey düşünmemiş de olabilirler. (Daha önce kullandığımız araçlarımızdan biri vw caravelle T5 idi bu araçta krikoyu çıkarabilmek için en arka sıradaki yaklaşık 60 kiloluk koltuğu devirmek gerekiyordu ki tek başına olduğunuzda bunu yapmanız ve koltuğu tutarken krikoyu çıkarmanız çok zor.) Scenic için iyi bir çözüm bulmuşta olabilirler yinede araçta battal boy sağlam bir çöp torbası bulundurmak uygun olur lastiği bagajların üzerine koymak gerekebilir çünkü. İhtiyatlı olmakta fayda var:)
araçta çözemediğim bir başka konu şu.
daha önceki renault aracımda telefonu bluetooth la bağlandığımda telefonu açıp kapatırken ve müzik klasörlerini değiştirirken direksiyon arkasındaki kumandayı kullanabiliyordum. Şimdi nasıl yapacağımı bulamadım bilgi verirseniz sevinirim.

huey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet ne yazıkki o kumandayı parça seçimi ve ses harici kullanamıyoruz. müzik sistemi üzerindeki büyük düğme yardımı ile klasör seçimi vb. işlemleri yapabiliyoruz. telefon için daha önceki grand scenic te sesli aramayı kullanıyordum kolay oluyordu, şimdi onuda kaldırmışlar ne yazık ki !!!

huey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
stepne olayını da denemek lazım hafta sonu bi sök tak yapalım bakalım ne olacak :)

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bluetooth olayı kangoo ile aynı olmuş galiba,klasör seçimleri teybin üzerindeki düğmeler yardımıyla seçiliyor.Kangoo da sesli arama fonksiyonu var,yeni scenic te olmaması kötü olmuş.