Yeni Kangoo Ön Camlardan Gelen Çıgırtı

UssLanmazzII

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servet Abinin Kangoo Da Olmustu Sanirim
Takip Ediyorsa Gorunce Yazar
Sanzumanla Alakali Olabilir Tam Hatirlayamadim
Ama Aklimda Boyle Kalmis Sanki Bu Da Yeni Yeni Basladi 6 Viteslilerde
İnşallah Şanzumanla Alakalı Deildir Abi ya Pazartesi Söyliyeyim Bakalım Servis Danışmanına İllakı Bilgisi vardır ama şanzuman olsa her zaman yapar abi

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megen 2 nin camlardan da geliyor :D

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok şükür 2 yaşını doldurmaya 2 ay kaldı dijital klima hala arıza vermedi,bu sevindirici bir olay ama kapı gıcırtısı için torpito sökmek ne saçma bir durum buna karşı çıkarım işte,camları hiç deme zaten...

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 2 hb de cam çıtırtı sesi vardı 2003 modeldi.Kangoolarda tam kapattığında geliyor birdaha gelmiyor clioda ise araba titreşim yaptığında geliyordu kangoo ise açıkken sarsıntılarda çıkarmıyor en azından bizdekiler.

Ama cam kaldırma kısmına 2 yumuşak lastik koysalar rayları düzgün yapsalar bu sesi kesinlikle duymayız.
Zaten renault u sevmeyenler bu tip çıtırtı seslerinden sevmiyor.Mekanik olarak çok iyi araç ancak bu plastik tıkırtılarından cam tıkırtılarından kaybediyor bu konuda çözüm çok basit yürüyen aksamda bir takım tampon parçalar ve bir iki yere yumuşak lastik takviyesi.Ucuza kaçmadan nasıl güvenlikte kaçmıyorsa burada kaçmamalı müşteri kaybediyor..

Bu arada çeşitli kereler plastiklerin altlarına baktım aslında renault ta baya gelişmeler var bağlantılar sıkı plastikler eskilerden daha kaliteli izolasyon iyi şu bir iki sorunuda çözse yani piyasada üstüne araba yok örneğin elektrik takviyeli direksiyon ford C-Max daha yeni kullanmaya başladı ki bizdeki onlardan daha kaliteli ve hisli.Frenler çok iyi ama sesi kesememişler Scenictede ses varmı merak ediyorum ??? Veya fluence de onlarda 4 disk fren

Benimki 10000km oldu 2011 105.Rüzgar sesi o da rüzgarlı havalarda rahatsız edici olabiliyor çünkü araçta yol ve motor gürültüsü yok gibi.Nedeni yan aynalar olabilir çünkü tüm markalar rüzgar sesi için ayna tasarımına dikkat ediyorlar bakınız vw bakınız yeni clio bakınız bmw BAKINIZ YENİ CITAN AYNALAR KANGOODAN FARKLI bizde ise aynalar çok büyük ve oval ayrıca arkadaşın belirttiği gibi yüksek hızlarda aynanın içi oynuyor.Bakın şimdi iki lastik takviyesi rüzgar sesi yapmayan aynalar mercedes citan alanlar şunu diyecek kangoo dan sessiz belki renaultta ders alır :)

Bunun dışında fren sesi sorunum vardı oda yedek parça stokları bitince olur gibime geliyor.

Genel olarak kullanım ,fren etkisi ,düşük yakıt ,buna karşılık 6.vites ve sessiz yüksek performans çok geniş iç hacim + ları.Bazen daha küçük araca heveslensemde scenic dışında bana uygun araç yok :) o da fiyatları malum.Tek alternatif yeni gelecek dacia lodgy kalıyor onunda kangoo kalitesinde olacağı şüheli ?Olamaz gibi duruyor ama Kasım ayını sabırsızlıkla bekliyorum.

Ayrıca renaultun müşteri hizmetleri çok gelişti sorunları bazı firmalar gibi müşteriye yıkmayıp gerekeni hemen yapıyolar birde servislerden gelen geridönüşleri fabrika daha çabuk düzeltip geri dönerlerse eksikleri kalmaz sanırım bunlar yerlilerde çok daha çabuk çözülüyordur.

Geçenlerde forumlarda ilk 1.6 doblolarda şanzıman sorunu varmış düzeltilmiş diye okumuştum.Örneğin megane 3 te megane 2 ye göre sorunlar %70 ti sanırım azaltılmış renault doğru yolda kangooyuda Citanla beraber güncellemişlerdir diye düşünüyorum.

Selo61

Selim--TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok iyi şeyler söylemişsin,ağzına sağlık.Şimdi durup dururken bu kapı işi çıktı,buna ne demeli?Kapı yüzünden torpitoyu komple aşşağıya indirmek çok saçma geldi bana.Yazık,günahtır