Yeni Renault Clio V

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hali hazırda Clio 4'ü olup Clio 5 Türkiye'ye geldiğinde aracını yükseltmek isteyenler çok olmayacaktır.
Son 8 senede Clio 4 tasarım,atiklik ve özellikle yakıt cimriliği konusunda otomobil sektöründe önemli bir yer tutmuştur.
Yukarıda saydığım artılarından daha fazla eksileri de vardır. Fakat Türkiye'de yaşıyorsanız bu özelliklerin bir araçta var olması tatminkarlık anlamında yeterlidir.
Clio 4 sahibiyim. 2019 sonlarında Clio 5 aktif satışa çıktığında en üst paket manuel-dizel min.120.000TL,otomatik-dizel olan modeli ise 130.000TL bandında olacaktır.
Bu fiyatlara çok daha konforlu,sağlam,daha üst segment aracı tercih ederim.
Clio'nun iç tasarımı uçak kokpitine değil,uzay mekiğine benzese de Clio,Clio'dur.
2.el piyasasında Clio 4 alacaklar mutlaka alsın ama sıfırdan uzak dursunlar.

Dediğiniz gibi ülkemizde orta kalitede yakıt tüketimi bu seviyelerde en iyi seçenek renault.
Bende aynı mantıkla megane 4 sedan dizel otomatik aldım. Araç 2017 model 20binde otomatik ve 97bin TL ödedim.

Ben araç bakarken 2014 model octavia bile 100bin km üzerinde 100bin TL üzerinde idi.

Clio 5 belki değiniz fiyatlarda olacaktır ama o fiyatlara daha üst segment nereden bulacaksınız?

Polo 1.6 dizel otomatik full isteseniz şuan 146bin TL.
Fiestada 130bin TL bandında.
İbiza ve fabia 'da dizel yok.

Öyle çokta fazla seçenek yok açıkçası.

bozo1923

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz...

• Fiat Egea Easy 1.6 M.Jet 120 HP DCT
  • Astra Hb. Dizel Otomatik
  • Focus Dizel Otomatik
  • Hyundai Accent Blue 1.6 CRDI MODE PLUS DCT Otomatik Dizel
  • Kia Ceed Concept Plus 1.6L Dizel
  • Yeni 308 ACCESS 1.6 BlueHDi 100 hp S&S
  • Citröen Picasso 1.6 Feel BlueHDI 120 HP Otomatik Vites Dizel
Dediğiniz gibi ülkemizde orta kalitede yakıt tüketimi bu seviyelerde en iyi seçenek renault.
Bende aynı mantıkla megane 4 sedan dizel otomatik aldım. Araç 2017 model 20binde otomatik ve 97bin TL ödedim.

Ben araç bakarken 2014 model octavia bile 100bin km üzerinde 100bin TL üzerinde idi.

Clio 5 belki değiniz fiyatlarda olacaktır ama o fiyatlara daha üst segment nereden bulacaksınız?

Polo 1.6 dizel otomatik full isteseniz şuan 146bin TL.
Fiestada 130bin TL bandında.
İbiza ve fabia 'da dizel yok.

Öyle çokta fazla seçenek yok açıkçası.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hem görsel hem de teknik açıdan yeni Clio sınıf liderliğine oynayacak bir araç olmuş, çok beğendim...

mhtsr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 lerin değeri artarmı yoksa değeri düşermi 5 çıkınca. ayrıca ben clio 5 in full dolusununn 150 bin civarında olacagını düşünüyorum

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio 4 lerin değeri artarmı yoksa değeri düşermi 5 çıkınca. ayrıca ben clio 5 in full dolusununn 150 bin civarında olacagını düşünüyorum
İkinci elinde Clio 5 piyasaya iyice hakim olduktan sonra talep azalabilir .

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni kasa pahalı olunca eski kaslarda değerlenir. Ayrıca clio Megane den pahalı olmaz. 150 yerine millet gider 130 verir icon Megane dizel otomatik alır.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acep şunlar değiştimi?

1) şase
2) gövde
3) trde sunulacak dizel motor seçeneği
4) şanzıman
5) frenler
6) süspansiyon
7) motor kulakları,şanzıman takozlar
8) yalıtım malzemesi ve miktarı

kimse beni yanlış anlamasın herkesin bakış açısına saygım var ama benim gözümde gerçekten çok başarılı bir kokpit çalışması geçirmiş ama temelinde aynı olan bir araç, yeni kasadan çok makyaj V2 olmuş bence.. iyimi kötümü tartışılır,bence çok şık ama kardeşim insanın gözü sıkılır bir süre sonra 2012de sürmüşsün yıl 2019 daha 3 sene kullansan 10 senelik araç olcak.

ya sorunlar?

1) erken aşınan frenler
2) rüzgar sesi
3) direksiyon kutusu sesi
4) viraj denge çubuğu sesi
5) kaya gibi süspansiyon (heleki 17 jantlı kullanıcılara işkence)

bunlara bir müdahelesi olmuşmudur? pek sanmıyorum ..

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç gerçekten çok güzel olmuş ama 130 140 bin lira veripte clio alacağıma 2014 f30 kasa bmw alırım.

bozo1923

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bravo.
Aklın yolu birdir.
Halihazırda Clio 4 aracınız varsa kullanabildiğiniz kadar kullanın.
Bu iş Iphone 7 plus kullanıp;Iphone 8 çıktığında hemen Apple Store'lara koşanların hikayesiyle aynıdır.
Hiçbir Avrupa ülkesinde bizim insanımızdaki gibi yeni ürün hevesi ve saplantısı yok.Bunu size yirmiyi aşkın ülke gezmiş birisi olarak gözlemlediklerimden süzüp söylüyorum.
Aynı adamlar gidip alır.Farklı olan sadece üründür.
İlla Clio 5 alacağım diyen varsa 2021 senesinden itibaren aracın 2019 modellerini o zaman oluşacak piyasayla Icon-EDC DCI için konuşuyorum ; 90-100 bin liraya ikinci elini alabilir.(km,hasar,paket vb. değişkenleri baz alarak yazıyorum.)
Enflasyon artışı ve paramızın her geçen gün yabancı ve geçerli para birimlerine karşı değer kaybettiğini düşünürsek şimdi bize fazla gelen bu rakam o zamanda fazla gelecektir.İlla alacağım diyen varsa o zaman düşünülebilir.Ki bence o zamanda alınmamalıdır.
Bu entry burada kalsın.2 sene sonra bu yazdıklarımızı birlikte değerlendirelim.

Araç gerçekten çok güzel olmuş ama 130 140 bin lira veripte clio alacağıma 2014 f30 kasa bmw alırım.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen, bende 62 ülkeye ihraç yapan firmada ihracat müdürüyüm uzun süredir ve genel anlamda bu ülkelerin 30una sık sık gidiyorum.

daha bizimkiler kadar sıfıra,markaya,lükse düşkün ırk görmedim.

dünya devi,süper güç dediğimiz birçok ülkede insanlar halen standart eski tip akıllı olmayan cep tlf kullanıyor bizimkiler Cem yılmazın dediği gibi uzaya roket yollayacak tlflara sahip..

Iphone X bilmem ne Iphone 6nın üzerine ne koymuşta gittin 3-4 misli para bayıldın be arkadaş nedir bu sevda