Yerli Otomobil Fotoğrafları Yayınlandı!

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun süredir geliştirme aşamasında olan yerli otomobil sonunda tanıtıldı. İşte bugün tanıtılan yerli üretim otomobillerin ilk görüntüleri ve ayrıntıları.
yerli-oto-1.jpeg

yerli-oto-2.jpg

Yerli üretim konusunda son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştiren ülkemiz, artık kendi yerli otomobilini de üretebilecek.
Uzun süredir gündemi meşgul eden yerli otomobil söylentileri sonunda gerçeğe dönüşüyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bugün yerli otomobillerin ilk prototiplerini tanıttı. Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğinin altını çizen Işık, bu prototiplerin yerli otomobillerin final versiyonları olmadığını ve üzerlerinde daha birçok gelişme yapılabileceğini belirtti.
yerli-oto-1444736490.jpg

Yerli otomobil için "Babayiğit" bekleniyor!
Bakan Işık, ilk prototiplerin kısmen de olsa tamamlandığını ve seri üretim için bir “babayiğit” beklediklerini dile getirdi. Yerli otomobilin beklenen desteğin sağlanması ve seri üretime geçilmesinin akabinde 2020 yılında yollarda olması bekleniyor.
65ff9745406e9228b42693a25586917f.jpg

Bir otomobil arge sürecinde dış ve iç tasarım aşaması gerçekleşmemişse segmentine göre, var olan bir model üzerinden testler yapılabilir...
Yerli Otomobilimizin tasarım çalışmasi Cadillac üzerinde yapılmaktadır...
Bu demektir ki en az onun kadar kaliteli olacaktır...
SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu yayınladığım haber doğrultusunda . Bu Haberi de gördüm elbet fakat protipin Cadillac bls modeline benzediğini gerçekten belli olsada değişik hat ve Dizayna sahip olduğuda belli yani üretimden kalkmış bir tasarım bunu çalıntı diyerek medyaya servis etmenin bir anlamı yoktur. Benzerliği Dacia ve Renault karışımınıda içeriyor . Cadillac da navigasyon yok. Bu şekilde Türkiyenin gelişimini kara lekeler sürmeye çalışıyorlar. Bizlerde ön ayak olursak bunun faturasını bizler öderiz . Son cümlelerimi sitenin "çalıntı" başlığıyla belirtmesine itafen yaptım kesinlikle size Herhangi bir çıkışım yoktur Bilginize. [emoji4]

drmgedikbas

Mete Gedikbaş
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tübitak necvox mu kullandı acaba navigasyonda =)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
12109276_10153633357297622_8386267749752566762_n.jpg

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizde aracı alır cadillac arması takar ikinci ele süreriz :)

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
65ff9745406e9228b42693a25586917f.jpg

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bunun neresi esinlenme Erdem kardeşim, logoyu kaldırıp biz yaptık demek esinlenmekmidir ?

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onu söyleyen Cadillac ın CEO su...
Japonların ilk çıkardıkları araçlar tıpa tıp amerikan arabaları idi. Biz almışız neticede. Bizim kuş grubu araçlarida başka bir ülke satın aldı. Ülkemiz için bir başlangıç, fiyat politikası egea gibi olmazsa bizim kadir sinas insanımız alır. Yap bir yasa deki getirin tx12 toros vs. Size bu aracı verelim. Neden olmasın. Bu konuda zaten çok geri kaldık. Faydalı olacağına canı gönülden inanıyorum.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu haber sadece seçim öncesi bilim kanadına yönelik bir propaganda eğilimidir bu millet ve vatan her zaman daha iyisini hak ediyor inşallah ama bizi asıl üzen yanlış düzenlemelerle tübitak'ın içi boşaltılıyor ve bizlerle dalga geçer gibi haberler yapılıyor
Çinliler dahi kopyada olsa araç yapıp satıyorlar ne diyor millet Çin malı illaki birileri begenmiyecek kopya diyecek v.s daha iyisini ve güzelini yapacak varsa çıksın yapsın zamanında Anadol içinde ayniları dendi yok söyle yok böyle kimse destek vermedi hep dışa bağımlı olduk bunun gibi gelişim olan her şeye tam destek vermekteyiz siyasi ve kişisel on yargı olmadan.