Yoksa Siz de Emniyet Kemeri Takmamak İçin Uğraşanlardan mısınız?:)

mha

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı gölgeye çekerken bile takıyorum. İyi bir alışkanlık oldu sol elimi direksiyona atınca göğsümde boşluk, eksiklik hissediyorum. Çok şükür.

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaderinde ölmek varsa istersen kendini koltuga zincirle yine ölürsün...

Kusura bakma ama çok yanlış düşünüyorsun tabiki allah bilir ama tedbiri almadanda herşeyi kader kısmete bırakılmaz emniyet kemeri hayata bağlar.Kontağı çevirdiğim anda hem kendi kemerimi takarım hemde eşimi kontrol ederim kemeri taktınmı diye o şekilde yola çıkarım

humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ötmese katiyen takmam :) Ama ötmesin diye takarken alışmanlık olduu :eyv

humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Abi aslına bakarsan doğru söylüyorsun ama bu düşünceylede tedbirsizce davranmakta olmaz. Biz tedbiri alıp gerisini Allah'a bırakmalıyız...

borina57

Uğur DAVAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

O nasıl bir düşünce öle.İşi Allaha havale ediyorum der gibi.yanlış anlaşılmasın bir tabir vardır.önce sen eşşeği sağlam kazığa bağla sonra sonra gerisini Allaha havale et derler.Biz önlemimizi alalımda tabiki sonrasını Allah bilir.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
emniyet-kemerini-takmayan-genc-kazada-oldu-1.jpg

Kağıthane'de arkadaşının düğününden dönen Burak Ölmez (21), kullandığı kamyonetin hakimiyetini kaybederek kaldırıma çarptı. Burak Ölmez, emniyet kemeri takılı olmadığı için savrulan kamyonetin açılan sağ kapısından aşağı düştü. Ölmez, olay yerinde yaşamını yitirdi.

dilayasa.jpg

Karaköy'de meydana gelen kazada bir kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. Eğlenceden döndükleri öğrenilen arkadaşlardan biri emniyet kemeri takmadığı için takla atan otomobilin altında kalarak feci şekilde can verdi.

kemer_takmadi_arabadan_firladi_gazete32_h21273.jpg

emniyet-kemeri-takmayinca-otomobilden-firladi-3713567_o.jpg

İlçesi yönünden gelen başka bir otomobille kafa kafaya çarpıştı. Emniyet kemeri takılı olmayan otomobildeki yolcu araçtan fırlayarak kaldırım taşlarına çarptı.

9_7992_12062012.jpg

Emniyet-kemeri-takmayan-s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BC-ara%C3%A7tan-f%C4%B1rlay%C4%B1nca-hayat%C4%B1n%C4%B1-kaybetti.jpg

Mersin'de emniyet kemeri takmayan sürücü çarpışmanın etkisiyle ön camdan fırlayarak feci şekilde can verdi

2hf2pzc.jpg

DAHA DENECEK BİR SÖZ KALDIMI ???

ta8an_ttSlayt6-custom;size_694,521.jpg

emniyet-kemeri-hayat-kurtarir-emniyet_kemeri.gif

Son düzenleme:

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
süper bir derleme olmuş roadfox iznin olursa e maille de tanıdıklarıma göndermek isterim...

cnk52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok iyi bir konu olmuş bu.
Babam saolsun, alıştırdı bana. Aracı çalıştırmadan takarım kemerimi, emniyet kemeri takmadığımda bir eksiklik hissediyorum. Sadece şehir içinde ve park etmeye yaklaştığım zamanlarda çıkartıyorum emniyet kemerini.

Bir gün yola çıktım, daha 3. vitese atmamıştım. Kenardaki petrol ofisinden kontrolsüzce araç yola fırladı. En son gördüğüm şey ise, yola fırlayan araç ile benim araç arasında 1 karıştan az mesafe kalmasıydı. Aklıma ilk gelen yanımda oturan annemin emniyet kemerini takıp takmadığı oldu. Sonuçta kazasız atlattık olayı, kemeri de takılıymış zaten annemin.

Yukarıda bahsedildiği gibi, 3 saniye uğraşarak yapmadığımız iş, hayatının son 3 saniye kala aklına gelebiliyor insanın. Bu da çok geç oluyor.

SerhanÇELİK

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Kısa Mesafelerde Bazen Unutuyorum Yada Üşeniyorum Diyelim Hız Sınırları 40 - 60 arası Ama Transit Yollarda E5 Tem Gibi Yüksek Sürate Çıkacağım 90 - + Muhakkak Hiç İhmal Etmem