Yokuş kalkış sistem uyarisi

akaptan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam lpg de kullanım sonrası dönüş bekliyoruz. :)

irfan_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç LPG kullanımında da herhangi bir sorun vermedi.

akaptan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç LPG kullanımında da herhangi bir sorun vermedi.

Hocam merhaba,
sizin subap ayarının ölçüsünü ne yaptılar acaba bilgniz var mı? videodaki 0,10 a 0,25 yapılacak demişti. benim araca sanayide sağolsunlar zorla ikna edip 0,20 ye 0,25 ayarı zor yaptırabildim. 0,25 e 0,25 yapılır bunun standartı bu diyip duruyolar.

irfan_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Subap ayarının ölçüsü hakkında herhangi bir bilgim yok. Sizin sorun halen devam ediyor mu?

akaptan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Subap ayarının ölçüsü hakkında herhangi bir bilgim yok. Sizin sorun halen devam ediyor mu?

valla hocam başka bir yerde yeniden subap ayarı yaptırdım. 1 hafta benzinde bin dedi şimdilik bir sıkıntı yok gibi. daha önceki tam yapamamış dedi. egzos manifoldunu sökmek gerekiyormuş bizim araçlarda subap ayarı için erinmiş sökmemiş gibi duruyor dedi. hatta aracı yaptırdım bir gece de sanayi de dışarıda soğukta kaldı ertesi gün usta kendi çalıştırdı, akşam soğukta ben basıp ısıtmadan direk gaza bastım hiç bir arıza yoktu. bakalım haftaya lpg de de binince vermezse inşallah düzeldi galiba.

akaptan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araç LPG de de arıza vermedi. şimdilik sıkıntısız biniyoruz. sıkıntı yaşayan arkadaşlara sağlam bir yerde subaplara baktırmasını tavsiye derim. kazasız belasız günler arkadaşlar.

Aydinogullari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba bende de 2012 1.5 dizel clio var aynı sorun bende de oldu ama servis ışığı yanmaya devam ediyo nasil bi yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

ferhatdnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçenlerde bende de "Fren sistemini kontrol ettirin, Esc kontrol ettirin, Yokuş kalkış kontrol ettirin" gibi hatalar göstererek arıza ışığı yandı. Fren müşürü arızalanmış, değiştirdikten sonra bilgisayardan arıza sildiler. Sonrasında bir de yapılan işlemle ilgili ayrıca bir uygulama ile güncelleme yapmaları gerekiyormuş sanırım, yeni parçayı tanıtmak gibi. Bundan sonra problemim çözüldü.

merhaba hocam aynı hataları bendede verıyordu bizde fren muşurunu deiştirdik hataları sıldık ama tekrar tekrar verıyor uygulama ile günceleme yapılıyormu dedım sistem kendısı tanıyor dedi hangı ustaya nerde yaptırdınız