Zeytinyağı Nasıl Çıkar

ibrahimozkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Dün köyden gelirken bagaja koydugum zeytinyagı vidonu devrildi ve yaklasık 15 lt kadar yağ arabanın içine döküldü. arka koltukların daban döşemesine kadar geldi ön koltuklara ulaşmadı. ben bugün koltukları sökerek döşemeyi çıkarttım. yağ çözücü ve kosla halı şampuanı ile döşemeyi yıkadım fakat hala zeytinyağı çkıyordu bunu tamamen çıkartmak için ne yapmam gerekir. daha önce başına gelen var mı ?

Alper22

Alper ACAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah yardımcınız olsun yağ kadar baş belası birşey yoktur.. döşemeyi çıkartıp birçok kez deterjanlı su ile yıkayıp kurutmanız lazım.. Yada ziebart gibi bir noktaya gidip temizletebilirsiniz..

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun ben marketten alıp getirme konusunda bile korkuyla yaklaşıyorum ne yalan söyleyeyim. bu arada yağ çözücü yönü güçlü olduğundan bulaşık deterjanıyla yıkamanız yağdan arınmasını hızlandıracaktır, mutfak halı-kilimlerinde bayanların kullandığı yöntemlerdendir qw normal çamaşır detarjanları arındırmada o derece başarıyla olmayacaktır diye düşünüyorum, yağ çözücü diye satılan ürünler döşeme özelliğinin yitirilmesine neden olabilir diye de uyarayım malum tekstil için satılmıyorlar,düşünmüşsünüzdür zaten ama insan sabırsız davranıp bir an önce bitsin diye bazen ani kararlar verebiliyor:)

Leonstyle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O yağı kusar abi bayağı emmiş demekki dösemeci yolları gözüküyor koltugu yıkayabiliyorsanız yıkayın

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
agacım ya paraya kıyacaksın, ziebartta güzel bir döşeme temizliği yaptırtıp üzerine bir de döşeme koruma uygulatacaksın cila niyetine ya da tekrar tekrar uzun uzun uğraşıp temizleyeceksin.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Prille yıkaman konusunda yengenden tavsiye geldi kardeşim...:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun ben marketten alıp getirme konusunda bile korkuyla yaklaşıyorum ne yalan söyleyeyim. bu arada yağ çözücü yönü güçlü olduğundan bulaşık deterjanıyla yıkamanız yağdan arınmasını hızlandıracaktır, mutfak halı-kilimlerinde bayanların kullandığı yöntemlerdendir qw normal çamaşır detarjanları arındırmada o derece başarıyla olmayacaktır diye düşünüyorum, yağ çözücü diye satılan ürünler döşeme özelliğinin yitirilmesine neden olabilir diye de uyarayım malum tekstil için satılmıyorlar,düşünmüşsünüzdür zaten ama insan sabırsız davranıp bir an önce bitsin diye bazen ani kararlar verebiliyor:)

Prille yıkaman konusunda yengenden tavsiye geldi kardeşim...:eyv

onay da geldiğine göre usta abladan tamamdır:eyv

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an marketlerde oldukça ucuza satılan Aspirix adı altında bir ürün mevcutmuş. Bizim hanımda onu önerdi. Herşeyde kullanıla biliyormuş. Öyle dediqw

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim arkadaşta dökmüştü zeytin yağını sonaxa götürdü hallettiler sıkıntı yok kusarsa getir demişler de sıkıntı yok diye biliyorum

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence bununla uğraşılmaz, imkan varsa verin iyi bir yere tertemiz yapıp versinler...