ZLZ Coupe & BF Coupe Trakya Yollarında Rolling

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
​Araba kadar kullananda önemli bu tip denemelerde...:eyv

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben orda acaba biyeremi vurduk sanzımanamı bisey oldu derken baya bir öne kaykıldım:D

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dağınık yürümeyin tek sıra olun :)

Roll yapan herkes ne kadar geniş olursa olsun içinde yarış duygusu ve geçme arzusu vardır. Arzularına ulaşamayan her insanda eninde sonunda bu duruma üzülüp sinirlenir. Bu dialoglar normal. Herkesin bir sabrı var. Ben konular açıldığından beri izliyorum ve Selçuk'a takılmak dışında hiç bir şey yazmıyorum. Dozajı kaçık buldum. Bu kaçıklıkla konuşulan herşey heryere çekilebilir. Bence konuyu kapatmalı.

Olmadı Gökhan ve Evren kuru havada birebir denerler. 3. araba slc video çeker olur biter. O tarihe kadarda kim elinden ne geliyorsa yapsın eksiklerini gidersin. Denersin gazını giderirsin.

Yada sabredin ben ikinizi birden poşet edeyim:D :D

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi bişey yazmıcaktım ama arkadaşlarımız yanlış anlar diye en azından bu yazı üzerine bana söz hakkı doğduğunu düşünüyorum. Sanırım arkadaşlar bütün videoları izlediler. Defalarca denedik. Hadi pilotaj farkı var diyelim. 5. viteste aynı anda gazladık ve zlz yine ufak ufak ayırdı (ayırdı diyorum çünkü bunu geçmek anlamında kullanıyoruz ve geçmek kelimesi lugatımızda nerdeyse hiç yok artık). Ben yalan dolan asla bilmem söylemem söyleyeni de sevmem. Çok şey yaptırmak istiyordum ama yapamadım. Contam yanık inanmayanlar gelsin termostatı gözünün önünde takayım ve çok değil 5 dk çalıştırayım arabayı ve görün fokurtuyu. Fan açıyormu açmıyormu veya ne zaman açıyor. Yağ bakımından bile huylandınız. Kimse arabasının kusurunu ilerde satarken sıkıntı olmasın diye göstermez. Ben önceki aracımın km sini bile düşürülmüş halini değil araştırıp orjinal halini yazan bir adamdım. Her neyse çekip yağ çubuğumu gösterdim içindeki yağ ne kadar ne durumda gördünüz. Filitremi tamamen kendi ellerimle ısı izolasyonu yaptım. İşe ne derece yaradı bilinmez. Egzozum 1.6 megane egzozu param olmadığından değiştiremedim orjinali çok pahalı 550 tl filan. Aracımda lpg kiti var ve rica etmeme rağmen yancısız çıkma teklifim kabul görmedi vicdanen rahatsanız bence sorun yok dedim :eyv Manifoldu ve kelebeği işlettiniz sitede yazanlara her söylenene inanma dediniz. Ben akşam eve geldiğimde öğrendim manifoldu işletip kaputun arkasını hava alsın diye kaldırdığınızı. 15" jantlarıma mana buldunuz gelin birer lastik sökelim bakın fark varmı dedim sökmediniz :) Bende geri vites olmaz ne zaman ne şartta derseniz zlz hazır. Ama böyle kızılıp küsülecekse bende oynamıyorum. Burda söylenen bişey yok. Alınganlığın hele hele hiç anlamı yok. Ben Mustafa abi ile de Eren ile de denemelerimde neler söylendi. Hepsine gülüp geçtim. Değmez kalp kırmaya. Ben kimsenin arabsına bitik leş hurda demem eğer çok samimiyetim yoksa nazım geçmiyorsa. Şota nın lahana turşusunu yediler lafına veya Aytuğ un dolma sarar lafına alınıyorsan bi daha denemem senle abi. Söylemek istemiyordum ama bunları da konusu açılmışken söyleyeyim:
Anadolu yakasında buluştuğumuz akşam da antenimden jantlarıma kadar demediğini bırakmadın. Kelam etmedim kırılma ilk defa görüşüyoruz diye. Bireysel sitemlerim oldu bazı arkadaşlarımıza ama forum ortamına yansıtmadım. Ardından konuşmuş gibi olmayım diye ve lüzumu doğduğundan yazıyorum şimdi. O anten ne öyle taksana benimkisi gibi sparco bak ne güzel görünüyor vs demiştiniz. O jantlar ne öyle onları takan adamın gözü görmüyormuydu demiştiniz. Ben taktım nesi var ki diye sormuştum ama çok ağırıma gitmişti o sözünüz. Halil abi şahit o gün söylediklerinize. Daha varsa da hatırlamıyorum.
Sözlerim birilerinin başını ağrıtırsa veya kalbini kırarsa şimdiden zür dilerim hem kendi adıma hem de dolaylı olarak neye karıştım sebep oldumsa işte.
Son bir ricam lütfen bu teneke parçaları için birbirinizin kalbini kırmayın. Yokluklar içinde çoğumuz bişeyler yapmaya çalışıyor ve öyle veya böyle lütfen olumsuz görüşlerinizi kendinize saklayın. İlla söyleyeceksenizde şöyle olsa daha mı iyi olurdu sanki şeklinde yumuşakça söyleyin. Siz daha iyi bilirsiniz akıl vermiş gibi olmak istemem :)
Cümleten keyifli forumlar dilerim ve tekrardan özür dilerim herkesten :)
aramızda bir sorun yok, olamaz da...Bir daha yapacağım değişiklilerden sonra seni arar, gene deneriz..Ayrıca sana bir tavsiye, bir şeye alındıysan onu o an söyle, bir şeye yarasın, diğer türlü yakınmadan ileri gitmiyorum...Hürmetler..Sevgiler..

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dağınık yürümeyin tek sıra olun :)

Roll yapan herkes ne kadar geniş olursa olsun içinde yarış duygusu ve geçme arzusu vardır. Arzularına ulaşamayan her insanda eninde sonunda bu duruma üzülüp sinirlenir. Bu dialoglar normal. Herkesin bir sabrı var. Ben konular açıldığından beri izliyorum ve Selçuk'a takılmak dışında hiç bir şey yazmıyorum. Dozajı kaçık buldum. Bu kaçıklıkla konuşulan herşey heryere çekilebilir. Bence konuyu kapatmalı.

Olmadı Gökhan ve Evren kuru havada birebir denerler. 3. araba slc video çeker olur biter. O tarihe kadarda kim elinden ne geliyorsa yapsın eksiklerini gidersin. Denersin gazını giderirsin.

Yada sabredin ben ikinizi birden poşet edeyim:D :D
Erencim ortada arzuya ulaşma durumu yok. Ben tam anlamıyla beklediğimi aldım. Ama haklı olduğun konu, bu işin dozajındaki dengesizlik...
Gökhan ile tekrar denemeye gerek bile yok, adam elinden geleni yaptı, sağolsun roll öncesi ve sonrası kendisine yakışır şekilde olgun davrandı. Ben onunla herzaman keyfine roll yaparım.
Açıkçası roll moll'da umrumda değil. Roll oldukça haz verici bir olay ama hayatımın parçası olsa techturkey'de hayatımı geçirirdim.
Aslında bu işte masumane farkında olmadan en büyük hata SLC'nin...Gereksiz çok sulandırdı olayı, ister istemez herkese ayarsız yorum yapma hakkını verdi. Onu da çocukluğuna bağlıyorum...Neyse konu daha fazla uzamasın...

Son düzenleme:

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her neyse boşverin oldu bitti. Şu contamı değiştirip egzoz işini de halledince haber versem sana Evren abi tekrar denermisin benim ile? Ama şu yük olayını ayarlamam lazım olmadı tankı söktürecem sana özel :) Birde roll den önce senin ön lastikler ile benim arka lastikleri değiştiririz ikiside 15 jant olur tamamen adil bir yarış olur böylece :eyv

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her neyse boşverin oldu bitti. Şu contamı değiştirip egzoz işini de halledince haber versem sana Evren abi tekrar denermisin benim ile? Ama şu yük olayını ayarlamam lazım olmadı tankı söktürecem sana özel :) Birde roll den önce senin ön lastikler ile benim arka lastikleri değiştiririz ikiside 15 jant olur tamamen adil bir yarış olur böylece :eyv

Herzaman, çok ağırlığa takılma, bundan sonra amaç araçlarını denemek.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herzaman, çok ağırlığa takılma, bundan sonra amaç araçlarını denemek.

Abi ağırlık çok çok önemli. Hele ki aktarma organlarında ise! Mesela ben eminim ki krank kasnağının orjinalini bulabilirsem aracım daha iyi yürüyecektir. Küçük ama etkili dokunuşlar yani.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
en kral söfer sensin pulat kim tutar seni be:D:D