1.3 TCE'lerde kavrama anında gelen ses

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
ne kadar kötü üretilmiş bir araba.

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç gayet güzel aslında böyle ufak tefek problem insanları soğutuyor hepsinde var. Muadillerine bin basar.

Yokkkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.3 tce joy 2020 sahibiyim. Debriyaj alt silindiri degisti; ilk haftalar ses tamamen kesilmisti; son 1 haftadir yuksek devirde vites değiştirirken benzer bir hisirti sesi geliyordu. Yalniz simdi farkli bir sorun ortaya cikti. Arac 1 ve 2'nci viteslerde inanilmaz tekleme yapiyor; sol alttan tak tak tak diye ses geliyor ozellikle ikinci viteste alt devirlerde gaza hafif dokununca. Yani sifir km almistik 2020 model. Artik ne yapacagimi sasirdim

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne kadar kötü üretilmiş bir araba.

Araçta sadece debriyaj sesi var ve onunda hiçbir zararı yok ama ne kadar kotu üretilmiş araba diyorsunuz çok ilginç. Ben dün A3 sedan alacaktım ya bı internetten araştırayım dedim. Şikayetvarı bir inceledim ki Allah korudu resmen normalde Audi ya hemen atlamam lazımdı. Bence emsalleri arasında fiyatına göre Megane 4 canavar gibi araba. Bizim ailede iki tane 2020 Megane 4 var ikisi de yılını doldurmak üzere birisi 3bin babam kullanıyor. birisi 11 bin km de ben kullanıyorum ve Muğla Diyarbakır gidip 3 kere uzun yol yaptım. ve debriyaj sesi harici araba tık demedi daha.

Bu arada bizim arabalar su almıyor ikisinide çok denedim ama almıyor.

Yokkkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ha bu arada silindir değiştikten sonra; normal pozisyonda debriyaja basarkenki gelen hisirti gicirti sesi tamamen kesildi. Sadece bazen 4000-5000 devirde vites degistirilirse hafif bir gicirti sesi oluyor

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımı dün servise bıraktım sabah 10 da bıraktım öğleden sonra 15 gibi hazır haberi geldi , becriyaj borusu suportu yazıyor faturada 52₺ parça fiystı 110₺ işçilik yansımış faturaya tamamı garantiden karşılandı . Dönüş yolunda yaptıgım testte sesin kesildiğini tespit ettim . Bu boru izolasyonu sağlıyormuş . Sorunu bu yönde olan arkadaşların bilgisine.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Siz işlemi Diyarbakır Özkılıç a yaptırdınız sanırım. Bende Diyarbakır merkezdeyim ilk yıl bakımına gidince bende yaptırayım bari sıkıntı yok araçta ama garantiden faydalanmak lazım tabi.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam doğrudur. bir çok yorum okudum herkes ayrı yerden şikayetçi. kimisi eski renoların plastik kalitesiyle kıyaslayıp kötü diyor, kimisi debriyaj kimisi su alma.. ama gerçekten aracın motoru güzel.
Araçta sadece debriyaj sesi var ve onunda hiçbir zararı yok ama ne kadar kotu üretilmiş araba diyorsunuz çok ilginç. Ben dün A3 sedan alacaktım ya bı internetten araştırayım dedim. Şikayetvarı bir inceledim ki Allah korudu resmen normalde Audi ya hemen atlamam lazımdı. Bence emsalleri arasında fiyatına göre Megane 4 canavar gibi araba. Bizim ailede iki tane 2020 Megane 4 var ikisi de yılını doldurmak üzere birisi 3bin babam kullanıyor. birisi 11 bin km de ben kullanıyorum ve Muğla Diyarbakır gidip 3 kere uzun yol yaptım. ve debriyaj sesi harici araba tık demedi daha.

Bu arada bizim arabalar su almıyor ikisinide çok denedim ama almıyor.

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok basit hatalar su problemi garanti olmazsa 500 TL tutarında debriyaj 750 TL hepsi yapıldı garantiden çok basit sadece herkes de aynı problem olunca bide servis ayak sürüyor sıkıntı burda, ağır ücretler değil aslında...

Ayhan06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bide servisin rakamı dışarda yarı para

r321

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.3 tce joy 2020 sahibiyim. Debriyaj alt silindiri degisti; ilk haftalar ses tamamen kesilmisti; son 1 haftadir yuksek devirde vites değiştirirken benzer bir hisirti sesi geliyordu. Yalniz simdi farkli bir sorun ortaya cikti. Arac 1 ve 2'nci viteslerde inanilmaz tekleme yapiyor; sol alttan tak tak tak diye ses geliyor ozellikle ikinci viteste alt devirlerde gaza hafif dokununca. Yani sifir km almistik 2020 model. Artik ne yapacagimi sasirdim

Hangi il hangi serviste işlemler yapıldı acaba? Benim de debriyajdan 2 ses geliyordu Denizli sadıkoğullarında yapıldı iki ses de tamamen geçti, en azından 3 gündür hiç ses duymadım.