2.0.9 - 4.0.3 - 4.0.5- 4.0.6 veya öncesi olan media nav ınızı 6.0.3 e yükseltme

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhabalar. Medianav üzerinden müzik yada radyo dinleyebilmek için aha uygulamasını telefonuma kurdum, sorunsuz bir şekilde bağlantı kurup radyolara bağlandım daha da ilginci "aha" uygulamasına ihtiyaç duyulmaksızında telefonumdan her türlü ses içeren dosyayıda dinleyebiliyorum.
Media seçim ekranında 'BT' yani bluetooth seçmemiz yeterli.

Örneğin youtube dan veya web den herhangi bir video açtığımda görüntüyü aktarmıyor fakat videonun sesini olduğu gibi aktarıyor.

Haritayı güncelleyebilmek için bildiğiniz üzere Wince (windows ce) ekranına girebilmek gerekiyordu. Maalesef bu ekrana girmek benim için hiçte kolay olmadı.
Wince ekranına giriş için medianav açıldığında (Reno logosunun olduğu ekranda) ekranın sol alt köşesinde Dbot 2.0 2017 yi gördüğümüz an Reno logosunun hemen üstünde ki alanda sağa ve sola olmak üzere parmağımızı gezdiriyoruz. Ben bir kaç denemeden sonra yapabildim.

Başarılı bir şekilde giriş yaptığımızda ufak onay pencereleri geliyor zaten okeyliyoruz ve sonunda nihayet windows ekranına giriş sağlanmış oluyor. https://youtu.be/Ns0yi1VpyCY

Merhaba,

Aracınızın modelini, yılını ve telefonunuzun modelini ve sürümünü yazabilir misiniz lütfen?

Ben bir önceki mesajlarımda belirttiğim gibi kasma sorunu yaşıyorum ve aha'yı kullanamıyorum. Telefonda aha'yı açtıktan kısa süre sonra bu aygıt iphone tarafından desteklenmiyor uyarısı veriyor.

araç: 2013 clio 4 icon, Medianav sürüm 7.0.5 M.D. mediaskin kurulu
telefon: iphone 7, ios 10.3.3

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracınızın modelini, yılını ve telefonunuzun modelini ve sürümünü yazabilir misiniz lütfen?

Ben bir önceki mesajlarımda belirttiğim gibi kasma sorunu yaşıyorum ve aha'yı kullanamıyorum. Telefonda aha'yı açtıktan kısa süre sonra bu aygıt iphone tarafından desteklenmiyor uyarısı veriyor.

İos sürümü en son 11.3 çıktı güncelleme yaparsanız belkide aha uygulaması düzelebilir
aracımız ve telefonlar aynı ama ben henüz 7.0.5 e gecmedim hala 4.0.3 ü kullanıyorum bilginize test etme fırsatım olmadı

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İos sürümü en son 11.3 çıktı güncelleme yaparsanız belkide aha uygulaması düzelebilir
aracımız ve telefonlar aynı ama ben henüz 7.0.5 e gecmedim hala 4.0.3 ü kullanıyorum bilginize test etme fırsatım olmadı
Ama benim Medianav 3 gun oncesine kadar 4.0.3'tu, onda aha secenegi yoktuki. 7.0.5'e yukseltince geldi. Biraz daha detay verme sansiniz var mi?

voles2003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Merhabalar , aracımın modeli ve yılı sizinkiyle aynı (clio 4 icon, 2013 model). Telefonum Xiaomi Mi Note 3 Android 7.1.1

Benim Medianavda da 7.0.5Md sürümü var ve mediaskinde kurulu bu da Sizle aynı yani.

Denemedim ama zannımca medianav, aha uygulaması olmadan da her türlü bluetooth bağlantısı kurabilen (telefon,tablet,laptop vs.) cihazdan ses dosyalarını kullandırmaya izin veriyor. Yeterki media seçiminde BT seçilsin.

Bu arada belki yapıyorsunuzdur ama ben yinede sorayım, tefonu medianav ana menüsündeki TELEFON sekmesi içindeki bluetoothdan eşleştirmeyi yaptınız mı?? Media seçiminde BT bağlantısının çalışabilmesi için öncelikle bu eşleştirmenin sağlanması gerekiyor.

İphone kullanmadım ama çevremden gördüğüm kadarıyla Sizin yaşadığınız sıkıntı iphone nun bluetooth da genel olarak yaşadığı (bağlantı kurulacak cihazda iphone olmazsa bağlantıya izin vermiyordu diye biliyorum) yüksek güvenlikli özelliğinden kaynaklanabilir.

Sisteminizi farklı bir telefonla özellikle android özellikli
akıllı telefonla eşleştirdikten sonra denermisiniz.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

voles2003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Kasma sorununa değinecek olursa sadece kişisel tecrübemden yola çıkarak; bende de versiyon güncellemesinden sonra medianavda kasılma ve donmalar mevcuttu medianav ana menüsünden AYARLAR sekmesi içerisinde "Fabrika ayarlarına geri dön" e tıkladım gelen ekranda tümü seçenegini sectim. Cihazı bir güzel resetledi ve yeniden başlattı ve cihaz kendine geldi.

Bu işlemi basarılı bir şekilde yaptığımda cihaz sürümüm yine 7.0.5MD ve Mediaskin sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kasma sorununa değinecek olursa sadece kişisel tecrübemden yola çıkarak; bende de versiyon güncellemesinden sonra medianavda kasılma ve donmalar mevcuttu medianav ana menüsünden AYARLAR sekmesi içerisinde "Fabrika ayarlarına geri dön" e tıkladım gelen ekranda tümü seçenegini sectim. Cihazı bir güzel resetledi ve yeniden başlattı ve cihaz kendine geldi.

Bu işlemi basarılı bir şekilde yaptığımda cihaz sürümüm yine 7.0.5MD ve Mediaskin sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

verdiginiz bilgiler icin cok cok tesekkur ederim.

medianav'a bluetoothla baglanip media'dan BT secerek muzikleri sorunsuz dinliyorum 2 yildir. Bunda soeun yok.

ana menudeki telefondan eslestirme yapmadim hic.

1) once kasma sorunu icin soylediginiz gibi fabrika ayarlarina donmeyi,
2) ana menuden telefon sekmesinden eslestirmeyi,
3) android telefonla aha uygulamasini denicem

Sonuclari sizlerle paylasirim.
cok tesekkurler.

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mesaj attiktan sonra bir onceki mesajimda belirttigim 3 adimi da denedim.

Android telefonla denedigimde, aha'ya tikladigimda hemen uygulama acildi ve calisti. Gercekten cok guzel bir gorseli ve kullanimi var.

Sonrasinda kendi iphone'umla (ios surum 10.3.3 ve yegenimin iphonuula(surum 11.3) denedim ama ikisinde de aha uygulamasi medianav'da calismiyor

İnternetten baktim bir yolu var mi diye ama bir sey bulamadim. Yani acele etmiyorum, bekliyorum da belki gec acilir diye ama yok nafile, acilmiyor.

Tespit ettigim 2 konu var;

1) android telefonu blueatoohla bagladiktan 2 saniye sonra telefona, erisimle ilgili uyari geliyor ve kabul et diyoruz. İphone'da boyle bir uyari gelmiyor. Sadece bluetoothla baglaniyor. (Daha once dedigim gibi iphone'u bluetoothla baglayip media ve telefonu Medianav'da kullaniyorum. Tek problem aha kullaniminda)

2) iphone da aha uygulamasini actiktan yaklasik 30 saniye sonra "bu aksesuar bu iphone tarafindan desteklenmiyor" uyarisi geliyor.

gercekten androidde calisip da iosta calismiyor olmasi cok sinir bozucu

lima16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşımlar için teşekkürler BT ve aha seçeneklerinde çalışıyor. aha görseli başarılı, BT de çalışıyor ama kaynak olarak nasıl bir seçim yaptı anlamadım. telefonumda yüklü olmayan farklı bir parça alıyor. 7.0.5 Md yüklü telefon xiaomi mi5

Sing_a_song

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İphone'a zaten isinamamistim, bir de bu eklenince iyice sogudum. Yok mudur bir yolu?