2004-2009 Scenic Özellikleri ve Donanimları

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf beycim (öncelikle kusura bakmayın bir önceki mesajda YUSUF yazmışım "bey" kısmı herhalde acele yazmaktan atlamışım" buradan da teşekkür ediyorum ayrıca ilginiz alakanız için. En kısa sürede scenic alıp aileniz arasına katılmak istiyorum.. Hatta aracı almadan bir çok iç dış aksesuar baktım araç için hatta Ebay den listeme de ekleme yaptım ileride alırsam sizinle paylaşırım :D

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökhan kardeşim estağfurullah . Birbirimize saygımız sevgimiz olduktan sonra ; bey ,ağa , v.s hiç bir önemi yok. Tabi ki hassasiyetinize teşekkür ederim. Değerli kardeşim inşallah sana istediğin güzellikte bir scenic almana yardımcı olacağız. Ki olabilirsem de çok mutlu olurum. Çünkü biz iş yerindeki arkadaşlarla sloganımız '' SCENİC CANDIR) diye konuşup abartısız hemen her gün hiç bıkmadan scenic muhabbeti yapıyoruz. Bu gün iş yerimde bir abimizde scenic 2007 expression plus 1.5dci aldı. (28.500tl ) Onun da ufak tefek işleri var. İlk bahara bir çok projelerimiz var. Nasip olursa yine paylaşırım. Bu arada kardeşim sana bir iki araç daha beğendim. sahibinden de . ilan no :197787855 (özellikle de bu araç ) ve 192367006 (bu aracı galerici expression diye ilan vermiş ama araç privilege )

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf abicim senin dediğin tavan çıtaları bunlar mıdır veya bunlar iyi midir?

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...enic-tavan-citasi-port-bagaj-193651738/detay/
Birde bir iki aksesuar buldum sence bunlar alınabilir mi yoksa gereksiz mi :)
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...kapi-esigi-4-parca-2005-2010-196355619/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...ormans-hava-filitresi-33-2849-78175089/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...-pedali-tepkime-hizlandirici-158874805/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/yede...-spor-yay-kiti-3,5cm-5cm-7cm-197460193/detay/
Aile arabası alıyoruz sonuçta ama arabamızı alınca bir iki ufak süsleme ve performans arttırıcı almak sanki güzel olur diye düşündüm, çok abartıya girmeden tabiki

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim ses sistemi malesef cabbasse değil :(

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu cabasse peki dedikleri kadar iyi midir, yoksa Renault Scenic için çıkmış iyi bir sistem midir...

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sevgili kardeşim Gökhan evet dediğiniz gibi tavan çıtaları ilk linkte verildiğin. ( hatta araçta bire bir benim aracın aynısı ). Dediğim gibi özelliklede siyah ve füme gibi koyu renklere çok yakıştığını düşünüyorum. İKİNCİCİ ise yani kapı eşi çıtaları dolu sceniclerin orjinalinde var. Diğerleri ise keyfe keder aksesuar. bence pahalı ve fazla gerek olmayan şeyler. çünkü bizim araçlar MPV (mini aile aracı). dolayısı ile tuning uygulamalarına çokta şahsen ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Cabesse ise 2002 Laguna II kasa dolu araçlarda cd changer ile beraber ; 2004 megan II lerde yine çok nadir ve cd changer la beraber ; 2007 makyajlı sceniclerde ise çok ama çok nadir Cabasse vardır. Bende uzun süre takip ettiğim ve sahibini uzunca bu ürün için sıkıştırdım ve nihayet aldım. http://www.sahibinden.com/ilan/yede...-cd-mp3-calar-6li-cd-changer-177566666/detay/. bu ürünü aldım. Tabiki cd changer bize olmadığından sadece mp3 çaları sıkı pazarlıkla 200tl ye aldım. Ve şuan aracıma takılı. diğeri ile farkı cabasse çıkışı 4x50 w söktüğüm orijinal Renault ise 4x15 w . ses olarak çok farketti. Ama asıl farkı 4 hoparlörü değiştirince değişeceğine eminim. Birde iyi tarafı trak değil mp3 çalması ve aux çıkışının hazır olması.ve şu sıralarda 4 tane 13cm düzgün hoparlör arıyorum. Çünkü orijinal hoparlörlerde iyi değil. aklımda SONY XSGT 1338F 13CM var. Ama ilk bahara çok iyi bir yalıtım işine gireceğim.

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf abi aracı alırsam benden kurtulamazsın takipte olurum :) Jant videondan sonra bütün tamir onarımlarını kopyalarım :D
Bu arada Avni arkadaşım öncelikle aracın için maşallah diyorum sonra soruyorum, senin araçta bu izmirdeki araca göre fazla ne paket veya özellikler var acaba?

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gökhan kardeşim ne yaptın İzmir'de ki araç ile ilgili gelişme varmı? seve seve yardımcı olurum.SCENİC CANDIR. Sen yeter ki scenic al. Bildiğim , yaptığım scenic hakkında her ne olursa olsun elimden geleni yaparım. Burdan bütün scenic dostlarına da elimden gelen bilgim dahilindeki her konuda yardıma hazır olduğumu bilmelerini isterim. Ama şunu da açıkça belirtmek isterim ki Usta veya servis çalışanı değilim. Sadece elim takım avadanlik tutar. Mekaniği seviyorum. Mücadeleyi ve sabrı severim. Elektronik hakkında basit elektrik dışında bilgim hiç yok.Dolayisiyla herşeyi biliyorum, hallederim, yaparım asla demiyorum. İlkbaharda yapacak porojelerim var. Nasipse sitede bir konu başlığı açıp ; scenic'e yaptığım isleri bir başlik altında toplamak ve detaylı resim veya video hazırlamak istiyorum. Avni bey ile bu araç arasında % 99 aynı. Sadece Avni beyin arabasinda olup olmadığını emin olmadığım sürücü baş sol üstünde gözlük kabı varmı ; birde ayak altlarında ki gözlerde sensör varmı ( bu ayak altında ki göz ün kapağı açık bırakılır ve aracın butun kapıları kapalı araç çalışıyor ken eğer iç aydınlatma lambalar sonmuyorsa ; bu kapak kapatıp yerine iyice oturduguna emin olunca iç lambalar gecikmeli olarak yaklaşık 10sn sonra söner. ) bunları Avni beyin aracında varmı bilmiyorum. Ama Izmir'de ki araçta gözlük kabı yok. Resimlerinden anlaşılıyor. Genellikle 2.0 privilege bütün paketleri olan scenicte bu bahsettiğim bu ufak detaylar (gozluk kabı ve çekmece sensör leri ) vardır.

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf ağabey bizim İzmir'deki tanıdık bugün, gün içinde araca bakmaya gidecek. Aracı muayeneye ve otoexpertize sokacak.Bize de aracı alın veya almayın araçta şu şunlar var şunlar yok şeklinde bilgi verecek. Eğer her şey yolunda giderse ve de kısmetse bu hafta sonu olmadan İzmir'e gideceğiz..