2004-2009 Scenic Özellikleri ve Donanimları

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orjinal 60 amper ama 72 takarsak sorun olurmu bilemem

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır hiç bir sorun olmaz. Dediğim gibi amper ne kadar güçlü ise aracın ilk çalıştırması ve ateşleme sistemi o kadar randımanlı oluyor. Bu arada Avni bey ; teyple ilgili sorduğunuz soruyu tam emin olmak için araştırdım ; ama maalesef ekran yazılımında AUX çıkışı olmadığından teyp'e bu işlem yapılamıyor. Hatta uçuk işlerle uğraşıp kasetli teybin içini açıp biyerlere lehim yapıp boş kasetçaları takınca yapılan aux kabloları aktif edip aux kaynağından müzik çalanlarda olduğunu iyi biliyorum. Ama cesaret ister. Yanlış hatırlamıyorsam yabancı bir sitede idi. aux kablolarının teybin içinde bir yerlere lehimliyor. Dediğim gibi bence denemesi riskli. İstenilen ses kalitesi olmayabilir ve daha da kötüsü teyp elden çıkabilir. Ama cd changer'ın mp3 çalması sağlanamaz mı? bu konu kafama çok takılmıştı. interneti altüst ettim saatlerce ama böyle yerli/yabancı bir çalışma yok. bilmiyorum ama imkansız mı acaba. Elektronik bilgisi çok kuvvetli veya oto teyp tamir konusunda uzman bir arkadaş bunu daha iyi izah eder sanırım.

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf abi şuan renault genel müdürlüğünden haber bekliyorum. Nedeni;

Servise gittiğimde akü fiyatı çıkarırlerken (2007 sonrası araçlara %30 a varan indirim varmış) Bende indirim mindirim yok fiyat neyse o dediler. Bende eve gidince renault sitesinden şikayet bölümünden yazı yazdım.

Benim aracım 2004 model 0 km den bu yana sürekli servis bakımlı aracın lastikleri, silgeçleri ,ağır bakım ,periyodik bakım hepsi yetkili serviste yapılmış hiç özel servis yüzü görmemiş ama bana indirim yok yazdım. Bu mağduriyetimin giderilmesini ve aracıma indirim tanımlanmasını talep ediyor ve gereğinin yapılmasını arz ederim yazdım.

1 gün sonra aradılar ve mağduriyetiniz genel müdürlüğe iletildi haber bekleniyor dendi.

Ben şimdi bunu bekliyorum .

Dışarıda
Renault orjinal 60 amper akü 175tl (serviste 290tl)
Bosch 60 amper akü 175tl 72 amperi 200tl
Varta 60 amper akü 170tl 72 amperi 210tl

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazen servisin uygulamaları o kadar saçma sapan oluyor ki bir servis Lpg yi kendi takıyor ; başka bir servis Lpg li araca bakmıyor. Şimdi ise Avni kardeşim in dediği gibi illede bir yıl neden kestirilip artırılır. Sonuçta musteri düzenli servise geliyorsa ve belli bir yaşın altında aracı varsa " sizin araç renault ve düzenli servise geldiniz ama artık siz bizim musterimiz degilsiniz" demeye getirirse müşteri aracını neden servise getirsin. Zaten fiyat olarak piyasanın 2-3 katı fazla ücret talep ediyorsunuz ee müşteri servise gelirmi? Ama hakkını vermek lazım; bazende garantisi olsun olmasın bazı problemleri ücretsiz karsiliyorlar.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu ara bizim araçlardaki düğmeden katlamalı dikiz aynayı kumandadan katlanıp açılması için uğraşıyorum. Bir arkadaş yapmış ve videosunu paylaşmıştı. Elektronikten anlamadığımdan çok soru sordum arkadaşa ; sağolsun yardımcı oldu. Malzemeler çok uygun . yaklaşık 25-30tl civarı. Ankara 10-15 gündür soğuktu. Bugün güneş kendini azcıkta olsa gösterdi. Birazda hastaydım ama malzemelerim hazırdı. sabırsızlanıyordum. Bugün başladım. ama saat 2gibi hava kapanıp yağmur başlayınca işi tamamlayamadan bıraktım. Ama az işi kaldı. Yarın Allahtan bir keder olmazsa tamamlarım. Sonucu çok merak ediyorum. İnşallah işi başarırsam paylaşacağım. Zaten geç kalmamın sebebi de her adımı resimlemek ki ; yapmak isteyen arkadaşlara kolaylık olsun.

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi işlerin bitince birde şu scenic ön kapılarını Lamborghini gibi yukarıya açılır yaparsan sanırım seni Renault CEO'su direk Genel müdür olarak işe alır ben sana diyim.Vallaha sendeki bu yetenek ve azim hayranlık verici. Umarım bir gün tanışma imkanımız olur

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Estağfurullah kardeşim teveccühünüz. Zaten eşim de söylüyor : scenicle uğraştığın kadar gözün dışarda olsa kesin boşanırız : ) Bazen arkadaşlar söylüyor. Arkadaş her defasında uğraşacak ne buluyorsun bu arabada. Araba çok temizlenmekten eskiyecek. Değerli kardeşim GÖKHAN ; Aklımda o kadar scenicle ilğili proje var ki... Ama önce Scenic II nin kablo donanım ve tamir kitabını elde etmem lazım. Yurtdışın da ebay da cd sinin satıldığını biliyorum. Ama inanın hani Avrupa birliğinde olsaydık 10 günümü sırf yurtdışında projelerim için scenic çıkmacıları karış karış dolaşırdım. Uçuk projelerim : * arka bagaj camının yurt dışındaki gibi yada 1.ci kasalar gibi camın bağımsız açılabilmesi. * dahili navigasyon sistemli dijital ekran değişimi. * yurt dışında nadir bulunan scenicler deki gibi orijinal ön park sensörü. * dijital ekrana uyumlu bluetooth * araca komple ses yalıtım. v.s bazı projeler uçuk gelebilir ama dediğim gibi yurt dışında orjinali olması beni cesaretlendiriyor. En büyük sorun yurt dışından gelişlerde vergiye takılması . Bildiğim kadarıyla 100 Euro üstü gümrüğe giriyor.

djmamiy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yararlı bilgi paylaşımın için teşekkürler Yusuf kardeşim :) mesajımız bulunsun bu başlıkta da qw

cebelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yusuf abi şuan renault genel müdürlüğünden haber bekliyorum. Nedeni;

Servise gittiğimde akü fiyatı çıkarırlerken (2007 sonrası araçlara %30 a varan indirim varmış) Bende indirim mindirim yok fiyat neyse o dediler. Bende eve gidince renault sitesinden şikayet bölümünden yazı yazdım.

Benim aracım 2004 model 0 km den bu yana sürekli servis bakımlı aracın lastikleri, silgeçleri ,ağır bakım ,periyodik bakım hepsi yetkili serviste yapılmış hiç özel servis yüzü görmemiş ama bana indirim yok yazdım. Bu mağduriyetimin giderilmesini ve aracıma indirim tanımlanmasını talep ediyor ve gereğinin yapılmasını arz ederim yazdım.

1 gün sonra aradılar ve mağduriyetiniz genel müdürlüğe iletildi haber bekleniyor dendi.

Ben şimdi bunu bekliyorum .

Dışarıda
Renault orjinal 60 amper akü 175tl (serviste 290tl)
Bosch 60 amper akü 175tl 72 amperi 200tl
Varta 60 amper akü 170tl 72 amperi 210tl

Dün renaulttan aradılar aracın şuan ki km sini sormuşlardı ve sonra tekrar dönüş yapıcaklarını söyleyerek konuşmayı sonlandırmışlardı.

Bugün sabahtan aradılar ve uzun yazışmalar ve aracın servis bakımlı olmasından vede km sinin düşük olmasından dolayı aracıma işçilikte %30 ve yedek parçada %30 inidirim tanımlandı. Kısmetse serviste bize hergün indirim. :)

gokhantanes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ooo süper olmuş, Avni arkadaşım senin aracın model yılı ve kmsi neydi :) hayırlı olsun tekrar...