2015 kangoo extrem

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahlaksahibi bu arada bişey sorucam kasko ve trafik sigortası 1500 TL demişsin sen ne zaman aldın aracını tarih olarak..bana trafik+kasko 2500 tl ye mal olduda ondan sordum..şirket adına alınca öyle dediler ne derece doğru bilemiyorum..

ahlaksahibi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahlaksahibi bu arada bişey sorucam kasko ve trafik sigortası 1500 TL demişsin sen ne zaman aldın aracını tarih olarak..bana trafik+kasko 2500 tl ye mal olduda ondan sordum..şirket adına alınca öyle dediler ne derece doğru bilemiyorum..
12 ağustosta aldım 900 kasko (sompo japan) 600 trafik sigortası (genel sigorta) tuttu 35 -40 lirada küsüratı var ve 8 taksit yaptılar.bu arada araçla 1320 km yaptım yarı yarıya şehir içi dışı ortalama hız 34 km ortalama yakıt 6 litre klima hep açık ve araç ful yüklü

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şirket adına araç alınca sigortalar yükseliyormuş..şirket araçlarında kaza riski çok olduğu içinmiş..şahıs adına alırsan bana da sizinki gibi bir teklif yaptılar ama benim öyle bir şansım yok faturasını şirkete girmek zorundayım..bu arada o yakıt dahada düşecek..zaten dediğim gibi kangodan daha az yakan başka bu tarz araç bulamazsın..

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahlaksahibi senin araçta gaza yüklendiğinde içeriye tiz bir ses (sanki turbonun yükte çıkardığı ses gibi) geliyor mu..? sadece gaza vitesteyken yüklendiğinde geliyor yani araç torka girdiğinde..bu normal mi diye merak ediyorum..çünkü genelde turbonun sesi dışardan duyulurda içerden rahatsız edici şekilde duyulmaz..

ahlaksahibi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahlaksahibi senin araçta gaza yüklendiğinde içeriye tiz bir ses (sanki turbonun yükte çıkardığı ses gibi) geliyor mu..? sadece gaza vitesteyken yüklendiğinde geliyor yani araç torka girdiğinde..bu normal mi diye merak ediyorum..çünkü genelde turbonun sesi dışardan duyulurda içerden rahatsız edici şekilde duyulmaz..
ilk defa dizel araç kullanıyorum tam anlamadım sorunu ama özellikle rampada basarsam değişik bir ses geliyor böyle bekçi düdüğü gibi,bisiklet zincir sesi gibi

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turbo değişiken açılı tribüne sahip olduğu için rampada farklı duz yolda farklı ses verir eğer bahsettiğimiz turbo ise büyük ihtimal öyle

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın abilerim bahsettiğiniz ses 3000 devir gibi mi geliyor aynı ses bizde de var yanı o değil ilk başta yoktur sonradan çıktı aynı durum sizde de mi böyle ? Çok kafama takılıyor cidden

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın abilerim bahsettiğiniz ses 3000 devir gibi mi geliyor aynı ses bizde de var yanı o değil ilk başta yoktur sonradan çıktı aynı durum sizde de mi böyle ? Çok kafama takılıyor cidden

aynen öle tam devrine bakmadım ama araca vitesteyken yüklenince geliyor o ses..ben araca park sensörüde taktırmıştım acaba sensör kablolarını kabin içine sokarken yalıtımı falanmı açtılarda ses içeri giriyor diye düşündüm..eski aracımda kabinle motor arasında kauçuk bir lastik conta vardı oradan geçirmişlerdi sensör kablosunu arabanın içine yağmur suyu dolmuştu su yalıtımı gittiğinden dolayı..bunda da sesmi giriyor içeri diye düşündüm..daha yağmurda görmedik orası ayrı..

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Turbo değişiken açılı tribüne sahip olduğu için rampada farklı duz yolda farklı ses verir eğer bahsettiğimiz turbo ise büyük ihtimal öyle

ses bence turbonun sesi ama ne eski kangomda nede ondan önceki megan aracımda bu ses yoktu ancak cam açık gidesem turbonun o sesini duyardım..kapalıyken duymazdım...soracağım servise..bakalım ne diyecekler..

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Demek ki kronik değil mi ? Sorun etmeme gerek yok demi servise zaten sorucam o ayri