2017 Koleos aynalar otomatik kitlenmiyor.

DrSallaso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 Koleos 1.6 dCi icon aynalar otomatik katlanmıyor.

Merhaba, hayırlısıyla 1 hafta önce 2017 Koleos aldım. İlk işim yazılım güncelleme, lastik değişimi, ve önceki sahibinin içtiği sigaraların kokusunu gidermek için aracı kuaförde kapsamlı temizletmek oldu. Şu anda herşey tamam ama şu aynaların otomatik katlanma mevzusunu çözemedim. Gizli özelliklerden falan olur mu diye araştırdım ama malesef çözüm bulamadım. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa lütfen paylaşır mı?
hımm

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, hayırlısıyla 1 hafta önce 2017 Koleos aldım. İlk işim yazılım güncelleme, lastik değişimi, ve önceki sahibinin içtiği sigaraların kokusunu gidermek için aracı kuaförde kapsamlı temizletmek oldu. Şu anda herşey tamam ama şu aynaların otomatik katlanma mevzusunu çözemedim. Gizli özelliklerden falan olur mu diye araştırdım ama malesef çözüm bulamadım. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa lütfen paylaşır mı?
hımm

elektrikli katlanir ayna ozelligi varsa aracinizda araç kilitlendiginde otomatik katlanip kontak acildiginda veya kapılar acildiginda yine acilmasi lazım. Bildiğim kadarı ile katlanir ayna ozelligi olan modellerde şoför tarafında cam kumandalarinin olduğu bölgede iceriden aynlari katlama ve acma tuşu da oluyor. Bu tuş sizin aracinizda varsa konumlandirildigi yer farklilik gösterebilir ama genel olarak binek modellerde renault için cam kumandalarinin önünde yer alıyor. Bu tuş kombinasyonu yok ise katlanir ayna ozelligi olmayabilir.

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”

DrSallaso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bahsettiğim kapılar kilitlenince aynaların da otomatik katlanması. Dediğin tuşla kapatma olayı tamam onda bir sıkıntı yok.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki anahtarsiz kilitlemede çalışmıyor, karttan kilitlenince katlaniyor gibi bir durum mu var? Yoksa her iki durumda da aynalar katlanmiyor mu? Eğer her iki durumda da aynalar katlanmiyor ise servise göstermenizde fayda var muhtemelen garantisi bitmemistir hala.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Arkadaşlar malesef Koleoslarda otomatik araç kilitlenince aynalar kapanmıyor. Sadece manuel olarak sürücü kapısındaki tuşla kapatıp açabiliyorsunuz. Ancak ben aracımıza garanti etkilenmesin diye yetkili serviste Kadjar'ın otomatik ayna kapama modülünü taktırdım, şuanda kapılar kitlenince aynalar otomatik olarak kapanıyor. Aracı açtığınızda değil aracı çalıştırdığınızda aynalar açılıyor. Bu arada dışarıda farklı modeüllerde satılıyor, aynalarla beraber camları ve hatta cam tavanı da kumanda üzerinden açma kapama opsiyonları da varmış.

Son düzenleme: