2017'nin Kralı Renault .

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Türkiye'de son 4 yıldır "en çok satılan otomobil ve hafif ticari araç markası" olan Volkswagen, geçen yıl zirveyi Renault'ya kaptırdı.
3EB4V9.png
Geçen yıl yüzde 2,8 daralan otomobil ve hafif ticari araç pazarı, satış hedeflerini yakalamak için faizsiz kredi, indirim ya da ödeme erteleme gibi kampanyalar sunan markaların rekabetine sahne oldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, 2017'de otomobil ve hafif ticari araç toplamında en çok satılan marka 130 bin 276 adetle RENAULT oldu. Marka, satışlarını 2016 yılına kıyasla yüzde 7 yükseltti.

Otomobil satışları da yüzde 6,4 artışla 113 bin 454'e çıkan ve zirvedeki yerini koruyan Renault, yüzde 11,5 yükselişle 16 bin 822 hafif ticari araç sattı.

Renault son olarak 2004 yılında pazar lideri konumunda idi. Markanın Oyak Renault fabrikalarında üretilen iki modeli Megane Sedan ve Clio HB Türkiye'nin en çok satılan 2. ve 3. otomobili olarak sıralamada yer alıyor. Söz konusu modellerin gösterdiği başarılı performans da Renault'un toplam pazar liderliğinde etkili oldu.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Şimdi Kral Fransız Kraliçe Almanmı oldu :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otv degisikligi ile yailmak istenen tamda buydu aslinda. Turkiye de uretim yapan firmayi koruyup ithal gelen malin onune gecmek. Oldukca da basarili olmus. Darisi hyundai, toyota ve ford’un basina. Yerli adam gibi bir marka olsa da hic birinin agiz kokusunu cekmesek en iyiso aslinda ama ne diyelim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Otv degisikligi ile yailmak istenen tamda buydu aslinda. Turkiye de uretim yapan firmayi koruyup ithal gelen malin onune gecmek. Oldukca da basarili olmus. Darisi hyundai, toyota ve ford’un basina. Yerli adam gibi bir marka olsa da hic birinin agiz kokusunu cekmesek en iyiso aslinda ama ne diyelim.

6 aylık periyodlardada Fiat-Egea uçmuş satış adedi olarak oda ayrı bir ilginç :bant

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

yerli üretim olunca zengin mi olacan..
yine renoyu, toyotayı kim satıyosa ...onlar hissetsisni koyar..
kendi sanayimizden çıkamadım ben arkadaş.. )))

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yerli üretim olunca zengin mi olacan..
yine renoyu, toyotayı kim satıyosa ...onlar hissetsisni koyar..
kendi sanayimizden çıkamadım ben arkadaş.. )))

Sen orda devam et kardesim hatta arabada kullanma! Yahu bir kisiye de muhalefet olma herkes fikrini yaziyor herkes gibi sende saygi duyacaksin diyecegim ama onu da anlamazsin..

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vw nin ithal olması ve kurdaki son 3 aylık dalgalanma da etkili oldu bence. ha bir de megane ve clio kurtarıyor renault u adamlar işi biliyor :)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen orda devam et kardesim hatta arabada kullanma! Yahu bir kisiye de muhalefet olma herkes fikrini yaziyor herkes gibi sende saygi duyacaksin diyecegim ama onu da anlamazsin..

))))
muhalefet veya saygısızlık olarak neden algıladın anlamadım...
muhabbet olsun diye yazmıştım..

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
vw nin ithal olması ve kurdaki son 3 aylık dalgalanma da etkili oldu bence. ha bir de megane ve clio kurtarıyor renault u adamlar işi biliyor :)

reno bitecek hoca abi...pimlerini kendileri çekti...)))

reklam ve türkiye pazarı büyük...eski şanından ve namından geliyor o satışlarda zaten