Acemi sürücülerin gezi notları:D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Arkaya yolcu almak o kadarda korkutucu değil aslında :D Siz yola çıktığınız an zaten sağ sol aynalar yeterli olacaktır ama siz illaki yukarı aynaya durmadan bakarsanız dikkatiniz dağılır :)

bknz: Kuzenle dolaşırken beni gaza getirdi bende onu geçtim baya hızlandım falan ilerde aynaya baktım uzun süre derin bir çukura girdim pata kute derken çıktı. Baktım lastiklere bir şey olmamıştı devam ettim :)

Belki de boşuna endişe ediyorum, değil mi? Aslında tek tecrübem opel ve renault'ta test sürüşü yaparken, firma görevlilerinin arkada oturmasıydı. Erkek arkadaşım yanımda oturduğu için, arkada böyle hayatımda ilk defa gördüğüm bir tip, zaten 6 ay önceki derslerden sonra ilk defa direksiyona geçmişim. Garip gelmişti epeyce, belki tanıdıklarla öyle olmaz:) Ama arkada insan olursa onların kafasından ben arkayı nasıl rahat göreceğim diye de düşünüyor insan, e tabii çok saçma o zaman arka koltuklar niye var, değil mi?:D Ben sağı biraz ihmal ettiğimi fark ettim bugün, o da yine hoca oturunca o bakar mantığı ya da mantıksızlığı :aytuğ

Hayırlı Olsun, Zamanla Alışırsınız Aracı Tanıdıktan Sonra Herşey Daha Güzel Olur, Tabi Aracında Sizi Tanıması Lazım :eyv

Çok doğru, en önemli nokta araçla birbirimize alışmamız:D İnsan birkaç günde bile farkları görüyor, park ederken, dar yerlerden geçerken. Ah bir de çift yön, yanlar park edilmiş dar yollarda sanki karşıdan gelene sürtecek gibi hissetme olayını aşsam, sanırım o da zamanla olacak:)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Harika bir konu olmuş,sağolasın...:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Vallahi sizi tebrik ederim artılarınızı ve eksilerinizi ne güzel yazmışsınız :) bende ehliyetimi alalı 1 ay oluyor aldığım ilk günü babamla otabana çıktık 3 yıldır da mahalle arasında kullandığım için vitesleri kalkışları rahatlıkla yapıyorum çok bilmişliğimdenmidir nedir ilk otobana çıktığımda 140 la gitmişim hiç fark etmemiştim babam uyardığında anladım hızlı gittiğimi sonra hata yaptığımı anladım yavaşladım 2. günüyse bir mahalle arasında geri dönmek isterken araç park etmesin diye koydukları demiri görmeyip çarptım tampon filan yere indi ve babam hiç bir şey demedi tampon değişince yedek anahtarı verdi ve artık tek başınada trafiğe çıkabilirsin dedi demem o ki insan hata yapmadan hiç bir şekilde doğru yolu bulamıyor eminim ki hala daha kullanırken mutlaka hata yapıyorumdur ama eminim ki ehliyetimi ilk aldığım günden buyana mutlaka çok şey öğrendim kendimi geliştirdim geliştirmeyede devam ediyorum :D:eek:

Öğrenci raporları yerine artık kendime rapor yazmaya başladım:) Ben 8. gün park sensörü takılana kadar park etme girişiminde bulunmadım desem:) Moralim bozulmasın boşuna değil, şimdi çok rahat, hiç korkmadan, tabii bazen ya sensör arıza yaparsa diye paranoya yapmıyor değilim :aytuğ

Kesinlikle hata yapa yapa öğreniliyor, katılıyorum. Tüm çabam, kendime ve başkalarına zarar vermeyecek hatalarla atlatmak:)

benim tek korktugum :D arabayı geri kaydırmak rampada stop ettirip rezil olmak :D ama insan zamanla alışıyor ama otomatik vites arabaya alışamadım gitti

Bugün Altıntepe Migros'un oradaki rampada kalmış, 4'lüleri yakmış gördüğünüz clio bendim hehe Otomatik viteste yokuş kalkış desteği diye bir şey varmış sanırım, böyle pozitif yönlerini düşünürseniz alışmak kolay olur belki:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Harika bir konu olmuş,sağolasın...:eyv

Epeyce arama yaptım ama bulamamıştım, belki benim gibi acemi renault'cuların işine yarar da renaultcuklar fazla zarar görmez dedim:D

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün Altıntepe Migros'un oradaki rampada kalmış, 4'lüleri yakmış gördüğünüz clio bendim hehe Otomatik viteste yokuş kalkış desteği diye bir şey varmış sanırım, böyle pozitif yönlerini düşünürseniz alışmak kolay olur belki:)

sanırım sizi gördüm hehe pazar yerinde çalışırsanız çok rahat edersiniz :eyv

VuRaLLy

Vural EFE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ablacım :D Sen hep boyle konular ac olurmu ya :D ben gulmekten ölüyorum :D :D ama dalga gecmek amaclı degıl lutfen yanlıs anlasılmasın

Miss_Renault

Sevda Çelik,
Bilgi Girilmemiş
Ehliyetimi aldıkta sonra 5 yıl araç hiç kullanmamıştım ve sadece ehliyeti alırkenki birkaç kaç saatlik kurs dışında kullanmayı da bilmiyordum..
dışarıdan bakılınca dünyanın en kolay işi gibi görünen araba,direksiyonun başına geçince üzerime kara bir bulut gibi çökmüştü ilk gün..Bir de bunun üzerine bilinçsiz sürücüler,bayan olduğum için yapılan saçma sapan araç tacizleri de eklenince bedbaht bir gün geçmişti.
Yapım gereği soğukkanlı ve rahat olmamdan ötürü de trafiğe çıkmam uzun zaman almadı.
Araba kullanırken kendine güvenmek çok önemli.Kendinize güvenin,panik yok..bunu ilke edinin
Ve şu anda ;
Benim diyen şöförden daha iyi şöför..
:eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
sanırım sizi gördüm hehe pazar yerinde çalışırsanız çok rahat edersiniz :eyv

Ama pazar yeri düz değil mi yaa, bakın bu hafta sonu gideceğim sonra gelip niye geldin demesinler:) hatta cuma ders çıkışı bile uğrayabilirim ama hafta içi kapalı mı acaba? Aa bu arada atladım ama speedman'ın söylediği pazar yeri anladım ben, doğru mu?:)

Bugün çalıştığımız bayır süperdi ama çok tenha,yalnız gidilmez:)

Ablacım :D Sen hep boyle konular ac olurmu ya :D ben gulmekten ölüyorum :D :D ama dalga gecmek amaclı degıl lutfen yanlıs anlasılmasın

Yok, yok yanlış anlamam, merak etme:D Kendimle eğlenmeyi severim:) Bir de eğitmen olarak, insanlar güldükleri ortamda çok daha iyi ve hızlı öğreniyorlar, meslek hayatımda bunu çok iyi görüyorum. Zamanında kasılan hocaları hiç sevmediğimden, derste ben ve öğrenciler eğlenmeli ki, öğrenme de tam olsun, burada da bunu yaşıyorum sizlerin sayesinde:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Ehliyetimi aldıkta sonra 5 yıl araç hiç kullanmamıştım ve sadece ehliyeti alırkenki birkaç kaç saatlik kurs dışında kullanmayı da bilmiyordum..
dışarıdan bakılınca dünyanın en kolay işi gibi görünen araba,direksiyonun başına geçince üzerime kara bir bulut gibi çökmüştü ilk gün..Bir de bunun üzerine bilinçsiz sürücüler,bayan olduğum için yapılan saçma sapan araç tacizleri de eklenince bedbaht bir gün geçmişti.
Yapım gereği soğukkanlı ve rahat olmamdan ötürü de trafiğe çıkmam uzun zaman almadı.
Araba kullanırken kendine güvenmek çok önemli.Kendinize güvenin,panik yok..bunu ilke edinin
Ve şu anda ;
Benim diyen şöförden daha iyi şöför..
:eyv

Darısı başıma:) Ben 15-17 yaş arası babamın aracını trafiğe kapalı yerlerde kullanmış olmama rağmen, ağır bir kaza sonucu oluşan fobiyle (sadece birkaç kez kapalı alanda kullanabildim kazadan sonra) ehliyetimi bile 27 yaşında alabildim, aynen benim de 5 yıl geçti ve özel derslerle güvenimi kazandım. Sizin kadar soğukkanlı olmadığım ortada, kendi kendime hayatta bu işe kalkışamazdım.

Panik olmamayı nasıl başarıyorum, tabii dibime girenlerden heyecan yapıp istop etme dışında:D panik yaparsam bu tehlike demek olur diyerek, bir güç geliyor sanırım:)

Şu anda zaten etrafımdakiler şaşkın, benden beklemedikleri bir güven geldi, ama ödevlerimi yapıyorum, bol pratik!:D

mert hitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama pazar yeri düz değil mi yaa, bakın bu hafta sonu gideceğim sonra gelip niye geldin demesinler:) hatta cuma ders çıkışı bile uğrayabilirim ama hafta içi kapalı mı acaba? Aa bu arada atladım ama speedman'ın söylediği pazar yeri anladım ben, doğru mu?:)

Bugün çalıştığımız bayır süperdi ama çok tenha,yalnız gidilmez:)

aynen halil abinin dediği yukardaki pazar yeri :) düz ve büyük güzel yer, park etme vs çalışılabilir rahatlıkla, otobüsler park ediyor bazen kenara onların arasına park çalışıyorum ben baya faydalı oluyor :D

bugun çalıştığınız bayır neresi :confused: benimde yakın bir yerde yokuşta kalkış çalışmam lazım kısa zamanda :)