Ateş Kırmızısı rengine pasta cila atılıyormu?

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı alırken sahibide soylemişti bir kaç yerde daha duydum servistede oyle soylediler ama burda uzmanlaşmış arkadaşlara danışmak istiyorum alev kırmızısı renk araca sahibim sağ arka kapıda park halındeyken cocuklar çizmiş pasta cilayla gidebilecek vaziyette ve arabayı yıkadıgımda daha parlak hale getirmek istiyorum. pasta cila atılırmı?

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam neden atılmasın. Kim dedi atılmaz diye. O dediğin araç kaplama yapılsa neyse. Boya olan her yüzeye pasta da atılır cila da.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı alırken sahibide soylemişti bir kaç yerde daha duydum servistede oyle soylediler ama burda uzmanlaşmış arkadaşlara danışmak istiyorum alev kırmızısı renk araca sahibim sağ arka kapıda park halındeyken cocuklar çizmiş pasta cilayla gidebilecek vaziyette ve arabayı yıkadıgımda daha parlak hale getirmek istiyorum. pasta cila atılırmı?

Pasta cila atabilirsiniz sorun olmaz bu araçlar icin sorun olan kısım boyanın kalktığı vakit başlıyor. Yanı aracın kaput içine bakarsanız ton farkı çok belirgin şekilde ortaya çıkıyor. Aracınızın boyası kalktığı vakit fabrikanın boya kodu kaput içindeki mat renkte geliyor ve üzerine 3-4 kat cila atılması gerekiyor ki ancak o tonu tuttursun. Ama ne olursa olsun ateş kırmızı tonu asla tutmuyor öyle de illet bir renk. Görünümde Harika bir renk fakat işçilik tarafında facia bir renk.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben attırdım boya koruma ve pasta cila sorun yok. zaten atılmaz diyen bence saçmalamış

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pasta cila atabilirsiniz sorun olmaz bu araçlar icin sorun olan kısım boyanın kalktığı vakit başlıyor. Yanı aracın kaput içine bakarsanız ton farkı çok belirgin şekilde ortaya çıkıyor. Aracınızın boyası kalktığı vakit fabrikanın boya kodu kaput içindeki mat renkte geliyor ve üzerine 3-4 kat cila atılması gerekiyor ki ancak o tonu tuttursun. Ama ne olursa olsun ateş kırmızı tonu asla tutmuyor öyle de illet bir renk. Görünümde Harika bir renk fakat işçilik tarafında facia bir renk.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

doğru söylüyorsunuz hocam kaputtaki renkle aşırı derecede ayrım var kaputumda falan daha önceki sahibinden taş izleri ve arka bagajda bişey dokunmuş rütuşa gerek duydugum yerler var ama tırstıgım için dokundurtamıyorum. pasta cila kısmına gelincede en kısa sürede bir boya koruma pasta cila yapmak istiyorum araca okadar gerek yok ama yinede daha temiz olmasında fayda var

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben attırdım boya koruma ve pasta cila sorun yok. zaten atılmaz diyen bence saçmalamış
Sakaryada bildiğiniz işin ehli varmı hocam? ben akyazıdayım banada öyle geldi sağ arka kapıdaki çizikle dolaşıyorum her yıkadığımda gözüme ilişip içten içe hüzünleniyorum

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakaryada bildiğiniz işin ehli varmı hocam? ben akyazıdayım banada öyle geldi sağ arka kapıdaki çizikle dolaşıyorum her yıkadığımda gözüme ilişip içten içe hüzünleniyorum
karasudayım ben karasuda yaptırdım ve memnun kaldım. ada da yok bildiğim yer malesef. serviste çok küçük bir boya yaptırmıştım iyi yaptılar.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her renk arabaya pasta cila atilir kesin bilgi :)