Benzin göstergesi uyarı verdikten sonra ne yaparsınız?

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Severim renkli t-shirtleri:) mesela kocaman RAKI yazar altındada cümlenin devamı.. "is the answer but i don't remember the question" :D
Birde Hotmail ikonu ama altında Hotmale yazıyor. Lakin hotmale diye bir site olduğunu haberlerde duyunca direk toz bezi oldu kendisi:) (Ata Demirer de aynı t-shirt varmış. Sayesinde haber olduda kurtulduk:) )

Hani arkadan gelenleri umursamazdın? :) Duyarlılık böyle birşey olsa gerek. ben kullanırsam o clio max. 9 lt yakar (bir iddia atayım şöyle orta yere:) )

Öğretmenim de ama 12 lt ile gez soranada termos de para yok de. Biraz daha zorlasan inanıp yardım kampanyası başlatacağım:)

:yer :yer Dağıldım şu anda, iyi ki almamışım hediye olarak o tişörtten erkek arkadaşıma :yer

Rakı yazısını hatırlıyorum ama altındaki yazıyı hatırlamıyordum, iyiymiş ama yine de bira göbeğin altında favorim :D

Arkadan geleni umursamamak elde değilmiş demek ki:D İnşallah bir gün ben de düşüreceğim bu değerleri ve fotolarını çekeceğim, hatta şimdiden çekmek lazım ki gelişimi göreyim :D

!2 lt ile gezmeyi ben mi istedim, az yakıyor diye aldım aracı ondan içime oturuyor ya o gösterde, kağıt yapıştıracağım post it lerden falan bir şey değil bu gidişle:D

Kuka deyince aklıam geldi bizim burada otoparkta da bi çift park yapmaya çalışıyodu kadın kuka muka dinlemedi geçti gitti :)

hehe Ben kutulara bile acıdım değmedim, yazıktır dedim :D

Işığın rahatsız etmesinden ziyade depoda oluşabilecek pislikler dibe çökeceğinden dipteki yakıtı çekerken o pislikleride çekip enjektörleri tıkayabilirsiniz. Bu da şanslıysanız enjektör temizliği ile değilsenizde enjektörlerin değişmesiyle sonuçlanabilir. Bunlar ihtimal tabi benim başıma hiç gelmedi. Söylenir herkes tarafından.

Görüşler ikiye ayrılıyor sanırım, bu dipten pislik geleceği ve benzinin çalkalanıp sabit durduğu bu yüzden dipte pislik birikmeyeceği. Bu durumda orta karar bir panik yeterli sanırım:)

Yıllardır yarışlar vs hafiflik uğruna dip depo gezerim. Bir kere olsun sorun yaşamadım enjektör ile ilgili. Dip depo dediğim 0 ile 1/4 arası. Işık yandığında üşenmezsem benzin alır üşenirsem almam bile:)

Hem full depo takılmakta iyi değil. Malum yakıt bekledikçe kalitesi ve verimi düşüyor. Sirkülasyonu bol bakımlarını muntazam yaptıran bir istasyondan ihtiyaç kadar almak en iyisi bence. Sürekli aynı istasyon iyidir.

Üşenmeye bırakırsam işi bir bidon benzin tutmam lazım kenarda:D

Aynı istasyondan almayı çok önerdiler, ben de sürekli almayı düşündüğüm yerden aldım, bunu devam ettireceğim sanırım.

Son düzenleme:

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bira bu göbeğin altında pek sarmıyor beni. Malum 1.76 boya 70 kg olunca yağ göbek vs olmuyor. Olmadığı halde giymekte komedi oluyor:D

Senin araba çok yakan az kaçan adama saç baş yolduran cinsten anladı ben:D

Bu arada kutulara acı ama kukalara acıma:D Birde imla diye düzeltti yazıyor altta:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bira bu göbeğin altında pek sarmıyor beni. Malum 1.76 boya 70 kg olunca yağ göbek vs olmuyor. Olmadığı halde giymekte komedi oluyor:D

Senin araba çok yakan az kaçan adama saç baş yolduran cinsten anladı ben:D

Bu arada kutulara acı ama kukalara acıma:D Birde imla diye düzeltti yazıyor altta:)

Aa olmaz tabii o tişört o zaman, 85 civarı kilolarda epeyce iyi duruyor ama:D

:mad: Gelecek de bir gün gelecek, bu clio da ekonomikleşecek:D

O kadın daha vicdansızmış ben ne yapayım:D ben kutularımı açtım bagaja attım yeni bir çalışma yapana kadar:D Aynadan çok yakında sandığım aracın aslında o kadar yakında olmadığını gösterdi hoca bugün, diyince inanmıyordum, görünce ikna oldum. Araç gibi olmasa da yine bir çalışma beni bekler mesafe algısı için:D

Yazdıktan sonra bir hata gördüm onu düzelttim de düzeltme sebebi soruyor ya sistem:D

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aa olmaz tabii o tişört o zaman, 85 civarı kilolarda epeyce iyi duruyor ama:D

:mad: Gelecek de bir gün gelecek, bu clio da ekonomikleşecek:D

O kadın daha vicdansızmış ben ne yapayım:D ben kutularımı açtım bagaja attım yeni bir çalışma yapana kadar:D Aynadan çok yakında sandığım aracın aslında o kadar yakında olmadığını gösterdi hoca bugün, diyince inanmıyordum, görünce ikna oldum. Araç gibi olmasa da yine bir çalışma beni bekler mesafe algısı için:D

Yazdıktan sonra bir hata gördüm onu düzelttim de düzeltme sebebi soruyor ya sistem:D

Allah vergisi kilo. Vermeyince vermiyor işte:D

park ederken en güzel kopya çekme şekli arka sileceği baz alarak park etme. Ayna nasıl gösterirse göstersin sileceğin arkadaki arabaya yakınlığı ile ilgilenmek yeterli oluyor:)

Ben sisteme rapor mapor vermem:D

loadinq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım Dizel, ışık yandığında 110 km kadar yol yaptığım oldu tabi ki bu uzun yolda. Benzinlide ise 70 - 80 km kadar yol gidersin. Endişe edecek birşey yok :)

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
dizel araçta pompa-enjektör sistemi benzınlıden hassastır,,, genelde az yakıtla yol yapmada rısk yuksektır,,, rodaj km bıraz daha uzundur.... :naber

kasim kaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim hala ışık yanıyor 1 ay oldu benzinde koymuyorum

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ışık yanar yanmaz km saatine bakıp 60km daha gider diye hesap ediyorum 40-45 km daha gidip benzin alıyorum :)

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizel clio ile 100 km yakın gidersin fakat dizel araçlarda ışık yaktırmak pek akıllıca değildir.