Benzin göstergesi uyarı verdikten sonra ne yaparsınız?

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar deponun dibinde psilik falan birikmez kac defa pompa söktük bole bir durum yok
zaten su var depo fullde olsa 1 litrede olsa benzin pompası herzaman dipten ceker yakıtı aksi olsa yani usten cekse benzin yada mazot azaldımı cekememesi lazım
bir diger hususta surekli geri donusumden depodaki yakıt birbirne karısır adeta icerde köpürür calkalanır motor calısırken
yakıt orda su deposunda suyun durdugu gibi sabit durmaz
siz zaten depoda tortu pislik varsa onu cekiyorsunuz filtrelerden gecirerek
İşte bunu eski Clio'm varken çok merak ediyordum Aytuğ abi eskiden öğrenci işi takılırken ışık yandıktan sonra 60km gidiyordum şehir içinde ama sonrasında 50TL aşasında alınca ışık sönmüyordu valla genelde ışığım yanardı ama 30-40km'yi geçirmezdim alırdım hemen benzini 3 defa falan yolda kalmıştım 3'üde çok ilginçtirki akşam gelirdim sabah alırım benzini derdim arabayı park ederdim sabah basardım çalışmazdı uğraştırırdı beni birde ayrıca çok dik rampalarda kesiklik yapmaya başlamıştı son zamanlarda Clio'm filtreler tıkanmıştı sanırım o arada satmıştım zaten :)

Son düzenleme:

erdinc34iDE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah vergisi kilo. Vermeyince vermiyor işte:D

park ederken en güzel kopya çekme şekli arka sileceği baz alarak park etme. Ayna nasıl gösterirse göstersin sileceğin arkadaki arabaya yakınlığı ile ilgilenmek yeterli oluyor:)

Ben sisteme rapor mapor vermem:D
Ne raporu ya abi gerek yok zorunlu değil zaten bende vermiyorum :) hahahah hehe

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Allah vergisi kilo. Vermeyince vermiyor işte:D

park ederken en güzel kopya çekme şekli arka sileceği baz alarak park etme. Ayna nasıl gösterirse göstersin sileceğin arkadaki arabaya yakınlığı ile ilgilenmek yeterli oluyor:)

Ben sisteme rapor mapor vermem:D

Bunu en yakın zamanda denemem lazım, boş bir yerde tabii:) Arkadaki arabanın neresine geldiği mi demek istedin?

hehe Sen verme, benim ömrüm öğrenci raporu yazmayla geçtiğinden bir kelimenin lafını etmiyorum. hehe

benim hala ışık yanıyor 1 ay oldu benzinde koymuyorum

hehe Yok o kadar cesur olamam sanırım. Bugün 54 km yol kaldı diyip, 1,5 çizgi olunca zaten ilk kez yalnız bu kadar uzun mesafe çıkacağım bir de o dert olmasın diye aldım benzin:)

ışık yanar yanmaz km saatine bakıp 60km daha gider diye hesap ediyorum 40-45 km daha gidip benzin alıyorum :)

Ben 12,5 -13 lt yakmayı başardığımdan sanırım 30 km anca gidecek ışıktan sonra :D

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@Clio34

Hitap tuhaf kaçtı ama isim bilmiyorum idare et:)

Boş yerde deme özellikle arkadan lüx bir araba varken dene derim:) Böylece ölçütü bir kerede alırsın:D 2. ye işi kavramış olursun.

Her mesleğin bir zorluğu var tabi.. Bizde memnuniyet ile ilgili raporlamalar vs yapıyoruz işyerindeki inan bana yetiyor yani:D 500 600 kişinin anket ortalaması ile uğraşıp raporlama yeterince doyuruyor raporlama meselesine:D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
@Clio34

Hitap tuhaf kaçtı ama isim bilmiyorum idare et:)

Boş yerde deme özellikle arkadan lüx bir araba varken dene derim:) Böylece ölçütü bir kerede alırsın:D 2. ye işi kavramış olursun.

Her mesleğin bir zorluğu var tabi.. Bizde memnuniyet ile ilgili raporlamalar vs yapıyoruz işyerindeki inan bana yetiyor yani:D 500 600 kişinin anket ortalaması ile uğraşıp raporlama yeterince doyuruyor raporlama meselesine:D

Ben Çiğdem:D Ama clio34 de iyidir, İStanbul içerir (zararlı madde gibi oldu hehe)

Bizim ofislerin (şubelerin) olduğu iş hanlarının otoparkları ne acıdır ki lüks araçlarla doluyor, o yüzden kaskoyu limitsiz yaptımhehe kesinlikle çok etkili olacağına inanıyorum ama :D

Ah memnuniyet raporu, öğrenci memnuniyeti, ara değerlendirme, baş değerlendirme, son değerlendirme:) Off fenaymış o kadarı da, rapor kelimesini kullanmak bile gelmedi içimden şimdi:D

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Çiğdem:D Ama clio34 de iyidir, İStanbul içerir (zararlı madde gibi oldu hehe)

Bizim ofislerin (şubelerin) olduğu iş hanlarının otoparkları ne acıdır ki lüks araçlarla doluyor, o yüzden kaskoyu limitsiz yaptımhehe kesinlikle çok etkili olacağına inanıyorum ama :D

Ah memnuniyet raporu, öğrenci memnuniyeti, ara değerlendirme, baş değerlendirme, son değerlendirme:) Off fenaymış o kadarı da, rapor kelimesini kullanmak bile gelmedi içimden şimdi:D

Ya Çiğdem dur daraltma beni:D

34 içermesi zararlı ise sen kaç. EREN34 karşında:D (Voltrandan bahseder gibi oldu:D )

Zaten cuma havada güzel acaip bir mutluluk var içimde...

Full kasko iyidir. Full+ limitsiz kasko dahada iyidir:) Bakalım benim arabaya kasko yapacak mı firmalar?

Kasko değer listesinde yok. Yaşı desen fazla. Yapmazlar yapsalarda 3 lira falan isterler artık:)

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
Depoyu sıfıra indirmek iyi değil, araca zarar verir diye duymuştum . Bilmiyorum ne kadar doğrudur ama ışık yandıktan en fazla 5-10 km snra doldururum genelde depoyu. :)

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Depoyu sıfıra indirmek iyi değil, araca zarar verir diye duymuştum . Bilmiyorum ne kadar doğrudur ama ışık yandıktan en fazla 5-10 km snra doldururum genelde depoyu. :)

depo tamamen sıfıra indirmek neden doğru değil derler söyleyeyim.
Az miktar sıvı kalınca tankta çalkalanma olur ve dipdeki tortular filtreye ve hatta enjektörlere gelebilir o yüzden en geç lamba yanar yanmaz mazot alın.

Hati

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
depo tamamen sıfıra indirmek neden doğru değil derler söyleyeyim.
Az miktar sıvı kalınca tankta çalkalanma olur ve dipdeki tortular filtreye ve hatta enjektörlere gelebilir o yüzden en geç lamba yanar yanmaz mazot alın.

Teşekkür ederim. Bundan sonra ışığın yanmasını da beklemeyeceğim o zaman. :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Ya Çiğdem dur daraltma beni:D

34 içermesi zararlı ise sen kaç. EREN34 karşında:D (Voltrandan bahseder gibi oldu:D )

Zaten cuma havada güzel acaip bir mutluluk var içimde...

Full kasko iyidir. Full+ limitsiz kasko dahada iyidir:) Bakalım benim arabaya kasko yapacak mı firmalar?

Kasko değer listesinde yok. Yaşı desen fazla. Yapmazlar yapsalarda 3 lira falan isterler artık:)

Akşam yağmur yağacak dendiğinden haberin yoktu sanırım:D Neyse ki ders çıkışı pratik yapma şansı buldum yine, benim pratik bitti yağmur başladı:D Evrenden torpilim var (bir kitap varmış sanırım böyle )

Aracın yaşı arttıkça belli bir yaştan sonra fiyat epeyce artıyor diyorlardı doğruymuş demek :( Şimdiye kadar var mıydı? Yani yenileme mi, yoksa araç mı yeni?:) Ben korkudan aracı bayiden almadan yaptırmıştım:D Zamanında başımıza gelen bir olay yüzünden :)