Benzin göstergesi uyarı verdikten sonra ne yaparsınız?

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de şu var, biz bayiden çıktık hemen total vardı orada, sadece 50 tl lik aldım, gösterge 1,5 dedi erkek arkadaşım, sonraki gün çıktık e bu hala 1,5 ta dedi. Uyarı verene kadar aynı yerde yandı neredeyse, sonra 100 tl lik alınca, hah gösterge çıktı yukarı sonunda dedi, 50 tl lik benzini adamdan saymıyor bu cliolar galiba :mad: :D

İlk benzin koyduğunuzda ışığın sönmemesi normal çünkü fabrika arabayı çalıştıracak kadar bile yakıt koymuyorlar...:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
İlk benzin koyduğunuzda ışığın sönmemesi normal çünkü fabrika arabayı çalıştıracak kadar bile yakıt koymuyorlar...:)

Doğru, zaten hemen önce gidin şuradan benzin alın dediler:) 50 tl lik alınca söndü ışık ama bir daha inme olmamıştı ta ki yanana kadar ya da çok hızlı oldu, e tabii 7 lt de yanıyorsa, zaten 10,5 lt almıştık, gösterge çok hassas olmuyor sanırım.

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya harbiden bende sevmem ışıgın yanmasını hatta o ilk çizginin altına düşmeyecek düştümü direk yapıştırırım petrole :D ha o bu degilde gerçektende bezinde ney bilmem ama bir gün tam ışık yanacagı sıra mazot aldım 50 liralık 1,5 kademe yükseldi valla zoruma gitti yavs

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de şu var, biz bayiden çıktık hemen total vardı orada, sadece 50 tl lik aldım, gösterge 1,5 dedi erkek arkadaşım, sonraki gün çıktık e bu hala 1,5 ta dedi. Uyarı verene kadar aynı yerde yandı neredeyse, sonra 100 tl lik alınca, hah gösterge çıktı yukarı sonunda dedi, 50 tl lik benzini adamdan saymıyor bu cliolar galiba :mad: :D

Birde bu digital göstergeler tutarsız çalışabiliyor, yani gösterge'den medet ummaktan ise depoyu doldurup sürüş tarzına göre ortalama biz menzil çıkartmak en iyisi diyebilirim. Hoş bu clio'ların ya şamandırası iyi değil, yada ciddi anlamda kafası güzel. Ne zaman depoyu doldursam yol bilgisayarı ilk 200-300km kendine gelemez saçmalardı. Tamam ölçümü 200km gibi değerlerden yapıyor ama güvenip yola çıkılacak bir sistem değil. Ben kendime daha çok güveniyorum. :D

Işık konusuna gelirsek, dizelde sakıncalı yakıt bitmesi ama benzinde kolay kolay sıkıntı olmuyor. 3 kez tam benzin bitip yolda kalmama rağmen pet şişe ile yakıt koyduğumda sıkıntısız çalıştırıp benzinliğe gidebilmiştim. :yer

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Birde bu digital göstergeler tutarsız çalışabiliyor, yani gösterge'den medet ummaktan ise depoyu doldurup sürüş tarzına göre ortalama biz menzil çıkartmak en iyisi diyebilirim. Hoş bu clio'ların ya şamandırası iyi değil, yada ciddi anlamda kafası güzel. Ne zaman depoyu doldursam yol bilgisayarı ilk 200-300km kendine gelemez saçmalardı. Tamam ölçümü 200km gibi değerlerden yapıyor ama güvenip yola çıkılacak bir sistem değil. Ben kendime daha çok güveniyorum. :D

Işık konusuna gelirsek, dizelde sakıncalı yakıt bitmesi ama benzinde kolay kolay sıkıntı olmuyor. 3 kez tam benzin bitip yolda kalmama rağmen pet şişe ile yakıt koyduğumda sıkıntısız çalıştırıp benzinliğe gidebilmiştim. :yer

Sanırım sizin gibi olmayayım diye gözümü korkutup, baştan disiplinli sürücü yapmaya çalışıyor beni. Sonra yolda kaldım diye aramayayım onu diye :D

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aslında göz korkma ile vs. alakası yok bu durumun, bu söylediğim olay bizim delikanlı dediğimiz çağlarımızda oluyor. Babamda ben araca binmeyeyim diye genelde yakıt almazdı, tabi kan hızlı akıyor. Bende sürekli 5tl alır gezerdim. O zamanlar 5'tl ibreyi söndürüp kıprdatabiliyordu. Bir iki derken sonunda bir gün araç bile isyan etti. :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Aslında göz korkma ile vs. alakası yok bu durumun, bu söylediğim olay bizim delikanlı dediğimiz çağlarımızda oluyor. Babamda ben araca binmeyeyim diye genelde yakıt almazdı, tabi kan hızlı akıyor. Bende sürekli 5tl alır gezerdim. O zamanlar 5'tl ibreyi söndürüp kıprdatabiliyordu. Bir iki derken sonunda bir gün araç bile isyan etti. :D

heh, şimdi anladım hehe diyorum 3 defa biraz fazla değil mi, aman büyük konuşmayayım, gülme komşuna demişler 12 3

Son_Osmanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kabaca 7 litre benzin kalır depoda
kendi kullanımıza gore hesaplayabilirsiniz
ben mesela uzun yolda 1 litre ile 18 km yapabiliyorum bu hesaba gore kalana kadar kullanırsam 126km yapar
tabi sehir içinde bu baya duser

Arkadasa katiliyorum genelde 7 litre benzin kalir, ama isik yandigi zaman ben gosterge panelini test moduna aliyorum bir muddet isik sonuyor sonra 5 litre ye indigi zaman tekrar yaniyor.

gkhnkls

Gökhan KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadasa katiliyorum genelde 7 litre benzin kalir, ama isik yandigi zaman ben gosterge panelini test moduna aliyorum bir muddet isik sonuyor sonra 5 litre ye indigi zaman tekrar yaniyor.
bu test modu nedir varmı herkezde ???

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş

bu test modu nedir varmı herkezde ???

ben de aynı şeyi soracaktım, yol bilgisayarının litre hesaplarını bile daha çözememiş acemi cliocu olarak:D