Benzin göstergesi uyarı verdikten sonra ne yaparsınız?

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
50 km içinde uzun yoldada olsan benzinciye rastlarsın Otobanda bile en az 50 km de bir park alanları var...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
50 km içinde uzun yoldada olsan benzinciye rastlarsın Otobanda bile en az 50 km de bir park alanları var...

yok zaten rastlamam diye değil de, hani uyarı yandı diye illa hemen almak mı lazım diye sormuştum. otobana sanırım daha birkaç sene cesaret edemem zaten, şehir içinde de çok daha sık zaten.

Son_Osmanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de aynı şeyi soracaktım, yol bilgisayarının litre hesaplarını bile daha çözememiş acemi cliocu olarak:D

Test modu basit bisey , kontak acmadan once silecek kolunun ustundeki bilgisayar tusuna basili tutun ve kontagi cevirin , kadran ustundeki ibreler calismaya baslar, kalan yakiti ogrenmek icinde yine ayni tusa basarak kalan yakiti gorebilirsiniz, zaten yakittan baska bisey gostermez diger degerler sifirdir komple, suda varki km degerleriniz sifirlanmaz onuda ekleyeyim, test modundan cikmak icin kadran ustundeki sifirlama tusuna birkez basmaniz yeterlidir arkadaslar.

gkhnkls

Gökhan KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de aynı şeyi soracaktım, yol bilgisayarının litre hesaplarını bile daha çözememiş acemi cliocu olarak:D

ışık yanınca almak lazım bazı arkadaşların dediği gibi pislik çekme ihtimali var riske gerek yok

yol bilgisayarında birşeyler anlamak için sıfırlamanız lazım yol bilgisayarı geçiş tuşları ( yukarı-aşşa ) birisine basılı tutunca sıfırlanıyor bütün değerler

ortalama hız
litre yakıt
kilometre 0 dan başlıyo

bunlar sıfırlanınca örnek veriyorum

litre yakıt 5,3 olarak gösterir
kilometre 60 km yazar anlarsınız bu durumda 60 km de 5,3 litre benzin yakmışım ortalama hızımda şu kadarmış diye değerler çıkıyor

gkhnkls

Gökhan KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Test modu basit bisey , kontak acmadan once silecek kolunun ustundeki bilgisayar tusuna basili tutun ve kontagi cevirin , kadran ustundeki ibreler calismaya baslar, kalan yakiti ogrenmek icinde yine ayni tusa basarak kalan yakiti gorebilirsiniz, zaten yakittan baska bisey gostermez diger degerler sifirdir komple, suda varki km degerleriniz sifirlanmaz onuda ekleyeyim, test modundan cikmak icin kadran ustundeki sifirlama tusuna birkez basmaniz yeterlidir arkadaslar.

faz I de malesef denendi olmuyor... fazII yi bilmiyorum...

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş

Çok teşekkürler, bugün deneyeceğim, sonucu yazarım.

ışık yanınca almak lazım bazı arkadaşların dediği gibi pislik çekme ihtimali var riske gerek yok

yol bilgisayarında birşeyler anlamak için sıfırlamanız lazım yol bilgisayarı geçiş tuşları ( yukarı-aşşa ) birisine basılı tutunca sıfırlanıyor bütün değerler

ortalama hız
litre yakıt
kilometre 0 dan başlıyo

bunlar sıfırlanınca örnek veriyorum

litre yakıt 5,3 olarak gösterir
kilometre 60 km yazar anlarsınız bu durumda 60 km de 5,3 litre benzin yakmışım ortalama hızımda şu kadarmış diye değerler çıkıyor

hiç sıfırlamadığım için belki de karmakarışık geldi, tamam bugün bunu da deneyeceğim. kalan mesafe, gidilen mesafe anlaşılıyor yine de sembollerden, 100 lt de şu kadar olayı 2 tane çıkıyor, hangisi ne çıkaramadım henüz, sıfırlamayı yapayım bakalım biraz daha netliğe kavuşacak mı:D

faz I de malesef denendi olmuyor... fazII yi bilmiyorum...

benimki faz 2, bakalım yapabilecek miyim :)

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yalnız test modu ClioII'lerden sonra yok yani denemeyin sizde yok o :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Yalnız test modu ClioII'lerden sonra yok yani denemeyin sizde yok o :)

İyi ki gördüm bu mesajı, yoksa ben yapamıyorum diye moralim bozulacaktı tam pratiğe giderken, acaba eklemişler midir diye son üretimlere bir deneyeyim yine de:D

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi ki gördüm bu mesajı, yoksa ben yapamıyorum diye moralim bozulacaktı tam pratiğe giderken, acaba eklemişler midir diye son üretimlere bir deneyeyim yine de:D

Halil abide de var fazII clio o denemiş mesela benim konuma o direk yazmıştı :) Yeni kasa kangoolarda da yok mesela :)

http://www.renaultfanclub.com/renault-symbol-kulubu/30755-symbol-2008-test-mode.html

Son_Osmanli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Forum bir kez daha amacina en iyi sekilde ulasti bende bilmiyordum yeni clio da test mode olmadigini.