''Bugün Megane I Aracına Ne Yaptın''

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suat bey haklısın euro ve dolar bu yıl coştu.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün hiçbişey yapmadım. işlerim yoğun. bu arada megane 1 cilerde durgun.
çoğunlukla geceleri cebimden bişeyler yere düşer, arabada 10 dakika ararım. tavan aydınlatması ayak kısımlarına yetmiyor.
buna bir proje lazımdı, boş vaktimde yaptıracağım.
çözümümüz anahtarlı-sarı ampul (uyumlu olması açısından seçtim)
tavan lambasına bağlı çalışarak yavaş yavaş sönecek.
anahtarlı olduğu için istediğin zaman kapatılabilecek.
pedalların oraya değil vites kutusunun iki yanına iki tane yapıştırılacak.
FB,33612,32,modacar-anahtarli-mini-tavan-lambasi-ampullu-370001-tavan-lamba-modacar.jpg

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün hiçbişey yapmadım. işlerim yoğun. bu arada megane 1 cilerde durgun.
çoğunlukla geceleri cebimden bişeyler yere düşer, arabada 10 dakika ararım. tavan aydınlatması ayak kısımlarına yetmiyor.
buna bir proje lazımdı, boş vaktimde yaptıracağım.
çözümümüz anahtarlı-sarı ampul (uyumlu olması açısından seçtim)
tavan lambasına bağlı çalışarak yavaş yavaş sönecek.
anahtarlı olduğu için istediğin zaman kapatılabilecek.
pedalların oraya değil vites kutusunun iki yanına iki tane yapıştırılacak.
FB,33612,32,modacar-anahtarli-mini-tavan-lambasi-ampullu-370001-tavan-lamba-modacar.jpg

yukarıdaki zımbırtı işe yaramıyor arkadaşlar bilginize.
elektrikçi takarız ama arabayı yakarsın dedi. başka bişey buldum.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar 1 haftalık aradan sonra çok önemli bir gelişme ile karşınızdayım. Değerli kardeşim MEHMET GÖKÇEOGLU kardeşimin hazırlayıp gönderdiği far sensörünü bugün aracıma montajını yaptım. Mükemmel çalıştı. artık sol far kolunu unutabilirim.Farlarım kontak açınca yaklaşık 5-6 sn sonra otomatikmen hava karanlık olduğunda açılıyor ; hava aydınlanınca yine 5-6 sn sonra otomatikmen kapanıyor. Eger kontak anahtarını kapatırsam hemen farlarda kapanıyor. Bu çok başarılı çalışmayı hazırlayan değerli kardeşim M.Gökçeoğluna tekrar tekrar teşekkür ediyorum. resim bolca cektim. hem form sitesine koyacağım (renaultfan club sohbet bölümün altında M.gökçeoglu kardeşimin megan 1 far sensörü konu başlığında) hem de video hazırlayıp youtube da yayınlayacağım.

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
DeĞerlİ arkadaŞlar far sensÖrÜ montaj resİmler artik sİtede. Form sİtesİnde sohbet konu baŞliĞinda megane 1 far sensÖrÜ konu baŞlinde resİmlerİ paylaŞtim. 50 adet resİm

gencay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar.bende bugün 2 haftadır yanmayan emniyet kemer uyarı ışığını değiştirdim. gayet basitmiş, forumdan nasıl yapılacağına bakmıştım, fazla uğraştırmadı. Bunun yanında aküyü söküp alt kısmını, su tahliye kanalını ve kutup başlarını tertemiz yaptım. Birde kapıları wd-40 ile yağladım. :))

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İŞTE MEGAN'IMA YAPTIĞIMIZ DEĞERLİ KARDEŞİM MEHMET GÖKÇEOĞLU PROJESİ FAR SENSÖRÜ VİDEOSU : https://www.youtube.com/watch?v=KyRmzK-Xbg4

U_F_U_K

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cumartesi aracın ön takımlarını değiştirdim. 100 km hızdan sonra dreksiyon titriyordu rot balans ayarlarını yaptırdım. ayrıca arka tekerleğin birine küçük bir çivi girmiş tekeleği yaptırdım. döşemeciye gidecektim yetişemedim.::sinirli

pazra günü aracın üstünü açıp gezdim. ama brandayı tam kapatırken açılır mekanizma yarıda kaldı::sinirli en az yarım saat uğraştım en son çare aracı aldığım arkadaşı aradım öyle kalınca çözümünü söyledi bana yoksa sinirden köpürecektim.:silah

apsuwa26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
on takımın masrafi ne kadara yaptırdınız

apsuwa26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende bu cumartesi araç bayadir temizlenmeden duruyordu o iç plastik aksamlar falan berbat durumdaydı aldığım kişi hiç temixlememis sanki asprin diye genel temizlik maddesi var çok ucuz ve bunu denedim gördüm benim diyen yüksek fiyatlı temizleyocilere taş çıkarır ki her yerde kullanabiliyorsunuz iç döşeme koltuk bez plastik nereye olursa ve güç uygulamaya gerek kalmıyor tertemiz yapıyor deneyen varmı bilmiyorum ama aracimda süper etkili oldu