Clio 3 turbo 2008 65 hp autantiq

FurkanK61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm arkadaşlar aracım gaza basmam beraberinde az ama dikkatli dinleyince anlaşılır şekilde vuuuu şeklinde bir ses gazdan çekince gidiyor bu bostayken gaza basincada geliyor
Netten yaptgm araştırmada turbo diyen çok olduğu için bi turbocuya gittim turbo gibi ama net olarak turbo diyemem bi motor ustasına getir dedi 4 ustaya getirdim 1 i aracin başına bile gelmeden turbo değişecek dedi 1 i sorun yaratacak bi durum değil bu sesi turbo şeklinde nitelendiren var sorun turboysa değişecek dedi 1 i turboyla alakalı değil motordan geliyor asinan parçalardan ötürü motordan böyle ses geliyodur cekisinde problem yoksa sıkıntı yaratmaz dedi illa ses gitsin istersen motoru revize etmen gerekir dedi ve sonuncu gittiğim usta turbo değil şarj dinamosu ve orda mekanik bi kaç kayış ve parçalardan bahsetti ordan geldiğinden bahsetti.
Bu konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlara sorum bu ne ile alakalı olabilir ve diyelim ki turbo sorunlu değişmem gereken dönem geldi artık cekisten ciddi bir düşüş olduğunda turboyla alakalı sorun olduğunu söyleyen ustalar supsan marka turbodan bahsetti 4 5 bin civarı orijinalini parayla bulamazsın dediler bu marka turbo aracım için ne kadar verimli veya hangi marka turbo aracım için daha uygun olur?

FurkanK61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 1.5 dci

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aleyküm selam araçta yağ eksiltme yoksa turbo değişimine gerek yok ses turbo hortumlarında kaçak varsa oradan geliyor büyük ihtimalle sorun daha belirgin olana kadar masraf etmeyin bence

FurkanK61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar trigeri değiştim sesin şarj dinamosundan geldiğini söyledi

FurkanK61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şarj dinamosu kasnagi ve bilyeleri değişti ses devam ediyor sorun turboda fakat şimdilik değişmeyi düşünmüyorum aracı fazla yoran biri değilim ortalama 2 ile 3 devir arası sürüyorum kısa vadede yani 1 sene kadar böyle sürme niyetindeyim sorun yaşar mıyım?

tbe34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunu sana kimse garanti edemez. Yeni kayış değiştirip usta hatasıyla motor yaptırmışlığım vardır. Ama bakıyorum bazı insanlar hiç bir şeyi umursamazken hiç masraf etmeden yıllarca kullandıklarıda oluyor. Turbonun durumu önemli burada pervane kırılıp motorada zarar verebilir keşke dersin. Yıllarca hiç sorunda çıkarmayadabilir. Karar senin.

irturan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar şarj dinamosu kasnagi ve bilyeleri değişti ses devam ediyor sorun turboda fakat şimdilik değişmeyi düşünmüyorum aracı fazla yoran biri değilim ortalama 2 ile 3 devir arası sürüyorum kısa vadede yani 1 sene kadar böyle sürme niyetindeyim sorun yaşar mıyım?
Bende bir sene kadar böyle sürdüm ama ses sadece çalıştırırken ıslık çalma şeklindeydi. Son iki haftadır uğultu şeklinde ses geliyordu. Su an marastan Eskişehir'e giderken araba duman atmaya başladı ve çektirdik turbo değişiyor. Bence ihmal etmeyin uzun yolda bi sıkıntı çıkarırsa benim gibi uğraşır durursunuz