clio 3 vs Peugeot hangisi ?

murat savcı

EL 3690/Megane ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio satılıpda benzinli araba alınmaz.2 katı benzin parası cıkar cebinden.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
70km ortalama az değil şehirlerarası ortalama değerleri, bence sen aracı çok devirli kullanıyorsun...

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi yanlışlık var servise gidin kontrol etsinler.bizde kullanıyoruz dizel clio 1 yılda 20bin kmyi geçti gerçi ama yakıt ortalamasının 7 litre olduğunu hiç görmedim.yakıt aldıktan sonra kısa mesafelerde sıfırlayıp ortalama yakıt bakmanız anlattığınıza göre sürekli şehir içinde 50 şer km ara yollarda yüksek çıkması normal ama bu dizel clionuzla alakalı bişey değil kullanım şartlarınızla alakalı.aynı şartlarda bir benzinli kullansanız değerler çok daha fazla,başka bir dizel kullansanız yine benzeri çıkacaktır.o az yaktım beleş geziyorum gibi söylentilere aldanmayın.kendim 206 kullanıyorum ( dizel) cliomuzdan ne az ne daha fazla yakıyo ikiside 5 litre civarlarında..bu yüzden satıpta pejo almayın biraz daha sabredin aracınıza sabah ısıtmadan çıkmayın yola farklı şeyler deneyin.

gecen gün yetkili servise gittim rot ayarı için oradada sordum yakıt meselesini normal dediler artık yapcak bir sey yok

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
70km ortalama az değil şehirlerarası ortalama değerleri, bence sen aracı çok devirli kullanıyorsun...

her vites için maksimum 3000 devir zaten daha azınada sıkıştırıyorlar arkadan gitmiyor çünkii

loiz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tercih sizin diyecek bişey yok..ilk kez clionun yakıtından şikayetçi birini gördüm. pugların bana kalırsa sürüşü daha keyifli,vites aralıkları daha uzun,donanım olarak bayaa bişeyler eklemişler,206+ değil 207 daha güzel bi dizayna sahip ancak iç hacimleri clioya göre çok ufak,bagajda koltuk mesafeleride dar,düşük devirlerde reno kadar canlı değil.yakıt ikisinde de benzer o kullanım şekli ve şartlarına bağlı diyeyim.ikisinide aktif olarak kullanan biri olarak tavsiyelerim bunlar

loiz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4 90 hp benzinli polo % 6 yakıyor yani en fazla 6x4,3_250.08 kr

clioda fabrika verisi olarak karma 4.6 litre yakıyor :D aldanmayın..kullanım şartları çok etkili..

caps

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tercih sizin diyecek bişey yok..ilk kez clionun yakıtından şikayetçi birini gördüm. pugların bana kalırsa sürüşü daha keyifli,vites aralıkları daha uzun,donanım olarak bayaa bişeyler eklemişler,206+ değil 207 daha güzel bi dizayna sahip ancak iç hacimleri clioya göre çok ufak,bagajda koltuk mesafeleride dar,düşük devirlerde reno kadar canlı değil.yakıt ikisinde de benzer o kullanım şekli ve şartlarına bağlı diyeyim.ikisinide aktif olarak kullanan biri olarak tavsiyelerim bunlar

bilmiyorum belki fabrikasyon sorunuda olabilir yada bana denk geldi bende zaten aracı almadan forumlarda baya araştırmıştım yakıt meselesini kısmet diyelim artık

uniquel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
cok fazla devirsiz kullaniyorsaniz da yakit sarfiyatiniz artabilir,
dizel aracin normal gidis devri 2700-2800lerdir benim bildigim. siz 4.viteste 3000bin devirde 5e attiginizda, aracinizi 2200 devirlerde kullaniyorsaniz bu da yakit artisina sebep olabilir.