Clio 4 aldığıma pişmanım !!!

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba bende aranıza yeni katıldım.dacia 0.9 sonra 15 gün önce clıo ıcon 0.9 aldım.keske forumları daha önce okumus olsaydım.400 km deyim bagaj sesi rüzgar sesi.bakalım daha neler neler cıkacak.2016 model bir aracta bunların cikmasına anlam veremedim.kronik sorun olabilir bunlarda.2012 den beri öyleymil.eyyy reno diyesim varr..yıl 2016 ve halen iyileştirme neden yapmassın neden ayıplı ürün satarsın hicmi bu firmaya durrr diyen yoktur .ben yaptirmak yerine yerine yasal olarak hak arayacam .servis aracı birak yapalım desede.

Renault dünyasına hoş geldin kardeşim.Renault böyle bir marka işte 2012 yılında üretimine başladığı aracın kronik sorunlarını yıl 2016 olmasına rağmen halen düzeltemediler.Servislerininde tamamına yakınıda ilgisiz ve bilgisiz

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar siz diğer araç Markaları çok mu düzgün zannediyorsunuz? Bugün googleye seat leon mk3 sorunları yazın bakalım nasıl trim sesleri ile karşılaşacaksınız. Yapmayın gözünüzü seveyim markayı bu kadar yerden yere vurmayın. Vag grubunda ki araçların kronik sorunlarında servis herşeye kullanıcı hatası deyip geçiştiriyor ama Renault hem servis ağı olsun hem müşteri memnuniyeti olsun herşeyde destek çıkıyorlar. Markayı kötüleyen bizleriz adamlar burada ki yazıları okuyup direk kafalarında Reno ne bekliyorsun teneke işte diyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar siz diğer araç Markaları çok mu düzgün zannediyorsunuz? Bugün googleye seat leon mk3 sorunları yazın bakalım nasıl trim sesleri ile karşılaşacaksınız. Yapmayın gözünüzü seveyim markayı bu kadar yerden yere vurmayın. Vag grubunda ki araçların kronik sorunlarında servis herşeye kullanıcı hatası deyip geçiştiriyor ama Renault hem servis ağı olsun hem müşteri memnuniyeti olsun herşeyde destek çıkıyorlar. Markayı kötüleyen bizleriz adamlar burada ki yazıları okuyup direk kafalarında Reno ne bekliyorsun teneke işte diyorlar.

+100000 gidip diğer markaların konularınada bir göz gezdirin.

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım 2013 model nisan trafik çıkışlı bu bahsedilen problemlerin hepsini yaşadık ve bütün hatalı parçalar renault tarafından garantiden değiştirildi. Şuanda sadece arka bagaj tarafından bozuk yollarda lok lok ses geliyor. O da bagaj kilit mekanizmasında ufak bi işlem yapılacakmış daha yaptırma fırsatım olmadı. Motor takozu viraj demir takozu direksiyon kutusu bütün sorunlar giderildi.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım 2013 model nisan trafik çıkışlı bu bahsedilen problemlerin hepsini yaşadık ve bütün hatalı parçalar renault tarafından garantiden değiştirildi. Şuanda sadece arka bagaj tarafından bozuk yollarda lok lok ses geliyor. O da bagaj kilit mekanizmasında ufak bi işlem yapılacakmış daha yaptırma fırsatım olmadı. Motor takozu viraj demir takozu direksiyon kutusu bütün sorunlar giderildi.

aynıları bende de mevcuttu, hepsi giderildi....

alicem123

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynıları bende de mevcuttu, hepsi giderildi....

Abi bunlar gayet normal :) Yeter ki arabanın yürüyenin de ve motorunda sıkıntı olmasın onun haricinde ki sorunları Renault servisi kullanıcı hatası demeden çok rahat bir şekilde yapıyor ve onarıyor. Şu olmuyor değil bazı servisler kullanıcı hatası diyorlar ama sıkıştırınca garantiye sokuyorlar ne yazık ki BMW,Vw,Seat,Audi gibi firmaların servisleri itiraz etseniz de kendi bildiklerini okuyorlar. İnternette golf 7'nin trim seslerini araştırdım ki bu araç için konsolda felan yumuşak plastik kullanılmasına rağmen bu tarz sesler geliyorsa bizim araçlarda sert plastik kullanılan konsolda gayet normal :eyv

Örneği resim daha iyi anlatacaktır Golf 7 kullanan bir kişinin yorumu :)

VaLvlV.png

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çıtayı yükseltiyorum:D; Mercedes CLA sahiplerine de trim sesini sorun bakalım. Özellikle de cam tavanlı olanlar.

milic

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Burada bile araçlarımızın arızalarını çözmek yerine,herkes başka markalara laf söylüyor.Bizi başka markalar bağlamazki hocam.bağlasa bile sen bana 2013 aralık çıkışlı olup 3 kez direksiyon kutusu,4 kez viraj demir lastikleri,2 kez amörtisör tablaları,1 kez amörtisörleri değişen,7000 ve 17000 kmde balataları biten,sürekli olarak ilk kalkışta titreyen ve servise gittiğinde kalıp olarak abi bunlar renaultta normal şeyler cevabını veren başka bir marka gösterebilirmisin. sorunların çözülmesini bırak her servise gitmemde başka yerlerden ses geliyor.bu sorunlar sadece bende olsa ben şanssızım diyecem ama araçların büyük bir kısmında var bu sorunlar.yıl 2016 oldu,2012 yılında üretime başlanan aracın hala alttakım seslerine düzeltemediler.araç sınıfının en donanımlısı fakat aynı zamanda en sorunlu olanı.buda su götürmez bi gerçek

alicem123

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burada bile araçlarımızın arızalarını çözmek yerine,herkes başka markalara laf söylüyor.Bizi başka markalar bağlamazki hocam.bağlasa bile sen bana 2013 aralık çıkışlı olup 3 kez direksiyon kutusu,4 kez viraj demir lastikleri,2 kez amörtisör tablaları,1 kez amörtisörleri değişen,7000 ve 17000 kmde balataları biten,sürekli olarak ilk kalkışta titreyen ve servise gittiğinde kalıp olarak abi bunlar renaultta normal şeyler cevabını veren başka bir marka gösterebilirmisin. sorunların çözülmesini bırak her servise gitmemde başka yerlerden ses geliyor.bu sorunlar sadece bende olsa ben şanssızım diyecem ama araçların büyük bir kısmında var bu sorunlar.yıl 2016 oldu,2012 yılında üretime başlanan aracın hala alttakım seslerine düzeltemediler.araç sınıfının en donanımlısı fakat aynı zamanda en sorunlu olanı.buda su götürmez bi gerçek

Benim bahsettiğim tam olarak bu işte algıda yanılma ! Sakın eleştirimi şahsi algılamayın. Siz isterseniz gidin 200.000 TL'ye bmw alın veya mercedes aynı sorunlar o araçta da var yıl olmuş 2016 ve 200.000 TL'lik araçtada bu sorunlar çıkabiliyor. Sonuçta bunların hepsi kul yapısı Allah yapısı değil. Bu sorun Türkiye deki tüm araçlarda ne yazık ki var sadece Renault'a özel birşey değil. Sebebi belli Türkiye yolları çukurlu veya parke yol bilemediniz bozuk yollar olduğundan dolayı bu tür aksamlarda ne yazık ki plastik aksamlar ve birbirine geçmeli klipsler zamanla bunlar gevşeyerek arabanın her yerinden ses getirtebiliyor. Önceki mesajlarımda diğer markada ki araçlarda sorunlar olduğunu söyledim. Bir önceki mesajıma bakarsanız eğer 5.000 KM'deki Mercedes A Serisi bugün piyasası 100-140 bin tl olan bir araç ve insanlar ne gibi şikayette bulunmuşlar.

Diğer markada ki servis sıkıntıları;

Volkswagen Servis Sorunu
https://www.sikayetvar.com/volkswagen-servis-sorunu-bulamiyor

Araç sorunu ile ilgilenilmemesi Doğuş Servis
https://www.sikayetvar.com/volkswagen-arac-sorunumla-ilgilenmiyorlar

Yine bir örnek BMW'nin servisinden
https://www.sikayetvar.com/bmw-ilgisizlik-ust-duzeyde

Mercedes 0 araçta vites geçiş sorunsalı
https://www.sikayetvar.com/mercedes-vites-gecislerinde-vuruntu

Son düzenleme: