Clio 4 dikiz aynası kapağı ve sinyali nasıl sökülür?

Royali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. dikiz aynası çarpmasından dolayı sinyal kırıldı. onu değiştirmek için nasıl sökebileceğimi anlatan olursa sevinirim.
(Lütfen bilgisi olmayanlar servise git ya da kapağı kurcala çıkarırsın gibi yardımcı olmayacak tavsiyelerde bulunmasınlar.):soru

Royali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu çözdüm arkadaşlar. yabancı bir videoda izledim. önce dikis aynasını tamamen dışa doğru yatırıyoruz. sonra elektrikli ayna camını düğmelerden en dışa doğru çeviriyoruz. aynanın iç kısmında bir boşluk oluşuyor. oraya tornavidayı sokup çekince öndeki cam öne doğru çıkıyor.
sonra içerden bakınca yukarıda iki tırnak görünüyor. renkli tırnakları siyah uctan hafifçe esnetiyoruz. ama dikkat tam ortadan esnetin yoksa kırılır. yeterince esneyince arkadan kapağı çekince arka kapak çıkıyor.
sinyali de sökmek isterseniz hiç bir vidası yok. yukarı doğru çekince yerinden çıkıyor. aynı şekilde yerine takabilirsiniz. geçmiş olsun.
Not: sakın arkadan asılın kapak gelir diyenlere inanmayın. zorlarsanız tırnakları kırarsınız. kapağı sökmek için önce önden içini açmalısınız.

ookan051

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende degisimde bakmistim servis calisani sinyal olan kisimdaki yerden kapagin arasini torna vida ile esnetip kastirip cikartmisti kirmadan yenisi boyanip takilmisti ama videodaki daha saglikli olabilir