Clio 4 Gizli Özellikleri Açtım 2.Bölüm

emrahtstn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen otomatik stop varya yakıt tasarrufu için o.

Bu özelliği bende açmak istiyorum cihaz var yardımcı olurmusun diğer özellikleri açtım
Bu parametreye nerden ulaşabilirim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu özelliği bende açmak istiyorum cihaz var yardımcı olurmusun diğer özellikleri açtım
Bu parametreye nerden ulaşabilirim?

Sonradan açılmaz bu tek başına yazılımla olmaz yani.marş motoru şarj dinamosu akü vs de farklı o özellik olan araçlarda.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracınız da oluşabilecek arızalardan Renault Fan Club Forumu sorumlu değildir...!

emrahtstn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 Gizli Özellikleri Açtım 2.Bölüm

Sonradan açılmaz bu tek başına yazılımla olmaz yani.marş motoru şarj dinamosu akü vs de farklı o özellik olan araçlarda.

Araç 2017 touchrome makyajlı kasa start stoplu
Ddt4all dan açılmıyormu?

yolgezer07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık Ben Antalya dayım araçlar ile ilgili buna benzer uygulamaları olan araçları seven birisiyim özelden telefon numaranızı yazarsanız sizinle tanışmak istiyorum
emm_2.jpg
:kahveClio 4 gizli özelliklerle ilgili konuyu geçen hafta açmıştım önce o konuyu okursanız sorularınıza cevap bulabilirsiniz.Link;
http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-4-kulubu/98893-clio-4-gizli-ozellikleri-actim.html
98893-clio-4-gizli-ozellikleri-actim.html

Gelelim 2. bölüme;
Yine ddt4ALL programı ve kablo kullanıyoruz.Kabloyu aracın OBDII portuna takıp diğer ucunu laptopun usb girişine takıp bilgisayarda cmd komutuyla msdos komut işlemini çalıştırıp daha önce kurmuş olduğumuz ddt4all programını msdos penceresine sürükleyip enter yaparak kısaca programı çalıştırın.Giriş ekranında cihazınızın com portunu seçip "ı am aware that..." kutucuğuna tik atıp alt soldaki "connected mode" kutucuğuna tıklatıp programı başlatıyoruz.

En alt ortada bulunan "Can Timeout" değerini 1000 yazıp enter yapın.Bunun şöyle bir farkı oluyor bu değer sıfır yani auto da olunca ecu ları aratınca daha az ecu buldu.bu değeri 1000 ms yapınca cevap vermeyi bekleme süresini arttırmış oluyoruz.(1 numaralı bölüm)

Sonra sol ustte bulunan büyüteç resmine "scan ecus" a basıp aracımızdaki ecuların taranmasını bekliyoruz.(2 numaralı bölüm)En altta durum çubuğunda yüzdelik ilerleme durumu ve bulunan ecu sayısı "Found... ecus " olarak yazar.Resimde 12 ecu buldu aracımda.

Tarama %100 olunca 3. numaralı bölümden "Emm..." yi ve 4. numaralı bölümden "Emm Lighting" ve onun alt bölümü olan "Emm_lighting Configuration bölümüne basıyoruz.

Sağ tarafta 5. numaralı bölümdeki "Nbx FOLLOW me Home CF" kutucuğunun write kısmına 1 yazıp sağındaki sarı kutucuğa basıp kaydediyoruz.Tabi 1 yazmadan önce "expert mode" yani uzman modunu açmak için sol üstteki Einstein kafasına tıklamayı unutmayın.

Sol taraftaki read bölümü 1 olduysa ayar yazılmış demektir.

Gelelim can alıcı noktaya bu ayar Follow me home ayarını aktif hale getiriyor bugün bizzat kendi aracımda yaptım.Ama şunu da belirteyim her clio 4 de olmayabilir.Emm beyninin versiyonuyla ilgili 4 farklı emm beyni var ve clio 4 lerle captur ortak parçası.
Çalışması şöyle;stop ettikten sonra selektör yapar gibi kolu çekince kısa farlar 30 sn.yanıyor süre sonunda kendi kapanıyor.Birden fazla kolu çekerseniz her çektiğinizde süreye 30 sn daha ekliyor yani 30-60-90-120 sn yanık kalabiliyor.

İzmir'de olan arkadaşlara ücretsiz olarak sorumluluk kendilerine ait olmak üzere müsait olunca yapabilirim.

ARACINIZ DA OLUŞABİLECEK ARIZALARDAN RENAULT FAN CLUB FORUMU SORUMLU DEĞİLDİR...!

doktoritsa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gizlik özellik açarken yaşadığım far sorununu Ulaş ATAR ın sayesinde hallettim kendisine çok teşekkür ediyorum

sonrr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
---------------------------

No ELM327 on selected COM port
OK

hatası alıyorum yardımcı olabilecek var mı?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

No ELM327 on selected COM port
OK

hatası alıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Elm cihazınım bağlı olduğu com port yanlış seçiyorsunuz.aygıt yöneticisinden elm cihazını bulup özelliklerden bakın com port kaç ise ona göre seçin.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş